| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Rusza program e-Podatki

Aktualizacja: 15.04.2005

Przystępujemy do realizacji strategicznego dla administracji skarbowej oraz dla przedsiębiorców, podatników indywidualnych i instytucjonalnych przedsięwzięcia e-Podatki, polegającego na stworzeniu elektronicznego systemu obsługi podatnika - poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Komórkowa ofensywa

Aktualizacja: 15.04.2005

Polski rynek telefonii komórkowej i szerokopasmowego dostępu do internetu cały czas będzie rósł ze względu na możliwości pozyskiwania nowych użytkowników. »

Kto i jak może cytować papieża

Aktualizacja: 15.04.2005

Po śmierci Jana Pawła II coraz więcej instytucji kulturalnych, kościelnych i oświatowych przygotowuje różnego rodzaju uroczystości, podczas których prezentowane są fragmenty filmów o papieżu, papieskich przemówień oraz poezji. Nie w każdym jednak przypadku prawo autorskie na to zezwala. »

Słowacki pomysł na bezrobocie

Aktualizacja: 15.04.2005

Tylko w dwóch krajach Unii Europejskiej bezrobocie przekracza 15 proc. - w Polsce i na Słowacji. »

Inflacja spadła do 3,4 proc. Możliwa kolejna obniżka stóp procentowych

Aktualizacja: 15.04.2005

W marcu inflacja liczona w ujęciu rocznym obniżyła się do 3,4 proc., z 3,6 proc. w lutym - poinformował Główny Urząd Statystyczny. O spadku rocznego wskaźnika inflacji zadecydował mniejszy niż przed rokiem wzrost cen zanotowany w marcu w porównaniu z lutym. »

Możliwość przyjęcia euro w 2009 roku

Aktualizacja: 14.04.2005

Polska może spełnić w 2007 roku kryterium fiskalne, co oznacza możliwość przyjęcia euro w 2009 roku - oceniają eksperci Banku Światowego w najnowszym kwartalnym raporcie poświęconym nowym krajom członkowskim UE. »

Wartość fuzji i przejęć wzrosła o 120 proc.

Aktualizacja: 14.04.2005

Wartość fuzji i przejęć w Polsce w 2004 roku wzrosła o 120 proc. w porównaniu z rokiem 2003 i wyniosła 6,2 mld USD - poinformowała w czwartek firma doradcza PricewaterhouseCoopers. »

Złoty słabszy

Aktualizacja: 14.04.2005

Złoty w czwartkowych kwotowaniach osłabił się wobec euro i dolara, a rosnąca niepewność polityczna i umocnienie dolara wobec euro sprawiły, że złoty do godz. 14.45 stracił prawie 3 gr wobec dolara i 2,5 gr wobec euro. »

Obraz perspektyw inflacyjnych wciąż korzystny

Aktualizacja: 14.04.2005

Korzystny obraz perspektyw inflacyjnych, który w marcu skłonił RPP do rozpoczęcia cyklu obniżek stóp, nie zmienił się i nie zmienią go raczej nowe dane makro, które pojawią się w okresie do kolejnego posiedzenia Rady - uważa Jan Czekaj, członek Rady Polityki Pieniężnej. »

PiS ma pomysł na prywatyzację

Aktualizacja: 14.04.2005

Prawo i Sprawiedliwość chce, aby to Sejm - na wniosek Rady Ministrów - wyrażał zgodę na prywatyzację przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu dla gospodarki państwa. »

"Financial Times" krytykuje Niemcy

Aktualizacja: 14.04.2005

Komentując zamiar wprowadzenia w Niemczech ustawowej płacy minimalnej jako hamulca dla zatrudniania pracowników z Europy Wschodniej czwartkowy "Financial Times" ostrzega, że spowoduje to przenoszenie produkcji do nowych państw unijnych. »

Spokojne otwarcie na rynku walutowym

Aktualizacja: 14.04.2005

W czwartek rano złoty pozostał na poziomach zbliżonych do środowego zamknięcia, a analitycy mówią o oczekiwaniu uczestników rynku na godz. 16.00, gdy GUS poda dane o inflacji za marzec, które mogą wspierać przewidywania cięcia stóp procentowych pod koniec kwietnia. »

Berlusconi sprzedaje udziały w Mediaset

Aktualizacja: 14.04.2005

Premier Włoch Silvio Berlusconi sprzedaje 16,7 proc. udziałów w Mediaset, największym prywatnym nadawcy Italii, aby odsunąć zarzuty politycznych przeciwników na temat konfliktu interesów. »

ZUS nie przekaże pieniędzy

Aktualizacja: 14.04.2005

Z powodu comiesięcznej przerwy technicznej ZUS nie przekaże w tym tygodniu pieniędzy do OFE - poinformowało biuro prasowe ZUS.  »

Podwójne opłaty za autostrady

Aktualizacja: 14.04.2005

Mimo obietnic przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury, samochody ciężarowe nie zostały zwolnione z opłat za przejazd płatnymi autostradami z początkiem kwietnia. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adrian Goska

Radca prawny, prawnik zarządzający Kancelarii Radców Prawnych Goska&Gortat.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK