| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wartość fuzji i przejęć wzrosła o 120 proc.

Aktualizacja: 14.04.2005

Wartość fuzji i przejęć w Polsce w 2004 roku wzrosła o 120 proc. w porównaniu z rokiem 2003 i wyniosła 6,2 mld USD - poinformowała w czwartek firma doradcza PricewaterhouseCoopers. »

Złoty słabszy

Aktualizacja: 14.04.2005

Złoty w czwartkowych kwotowaniach osłabił się wobec euro i dolara, a rosnąca niepewność polityczna i umocnienie dolara wobec euro sprawiły, że złoty do godz. 14.45 stracił prawie 3 gr wobec dolara i 2,5 gr wobec euro. »

Obraz perspektyw inflacyjnych wciąż korzystny

Aktualizacja: 14.04.2005

Korzystny obraz perspektyw inflacyjnych, który w marcu skłonił RPP do rozpoczęcia cyklu obniżek stóp, nie zmienił się i nie zmienią go raczej nowe dane makro, które pojawią się w okresie do kolejnego posiedzenia Rady - uważa Jan Czekaj, członek Rady Polityki Pieniężnej. »

PiS ma pomysł na prywatyzację

Aktualizacja: 14.04.2005

Prawo i Sprawiedliwość chce, aby to Sejm - na wniosek Rady Ministrów - wyrażał zgodę na prywatyzację przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu dla gospodarki państwa. »

"Financial Times" krytykuje Niemcy

Aktualizacja: 14.04.2005

Komentując zamiar wprowadzenia w Niemczech ustawowej płacy minimalnej jako hamulca dla zatrudniania pracowników z Europy Wschodniej czwartkowy "Financial Times" ostrzega, że spowoduje to przenoszenie produkcji do nowych państw unijnych. »

Spokojne otwarcie na rynku walutowym

Aktualizacja: 14.04.2005

W czwartek rano złoty pozostał na poziomach zbliżonych do środowego zamknięcia, a analitycy mówią o oczekiwaniu uczestników rynku na godz. 16.00, gdy GUS poda dane o inflacji za marzec, które mogą wspierać przewidywania cięcia stóp procentowych pod koniec kwietnia. »

Berlusconi sprzedaje udziały w Mediaset

Aktualizacja: 14.04.2005

Premier Włoch Silvio Berlusconi sprzedaje 16,7 proc. udziałów w Mediaset, największym prywatnym nadawcy Italii, aby odsunąć zarzuty politycznych przeciwników na temat konfliktu interesów. »

ZUS nie przekaże pieniędzy

Aktualizacja: 14.04.2005

Z powodu comiesięcznej przerwy technicznej ZUS nie przekaże w tym tygodniu pieniędzy do OFE - poinformowało biuro prasowe ZUS.  »

Podwójne opłaty za autostrady

Aktualizacja: 14.04.2005

Mimo obietnic przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury, samochody ciężarowe nie zostały zwolnione z opłat za przejazd płatnymi autostradami z początkiem kwietnia. »

Elektroniczne procedury

Aktualizacja: 14.04.2005

Rząd proponuje, żeby rady gmin miały prawo określać niektóre elektroniczne deklaracje i informacje podatkowe. »

Polska dopiero na 45. miejscu

Aktualizacja: 14.04.2005

Wśród krajów o najprostszych zasadach prowadzenia działalności gospodarczej Polska znalazła się dopiero na 45. miejscu. »

Mało chętnych na dopłaty bezpośrednie

Aktualizacja: 14.04.2005

Dotychczas tylko około 216 tys. wniosków o tegoroczne dopłaty bezpośrednie trafiło do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. »

Zakłady emerytalne nie będą wypłacać emerytur

Aktualizacja: 13.04.2005

Zakłady emerytalne nie będą wypłacać emerytur członkom otwartych funduszy emerytalnych - taką decyzję podjęło Ministerstwo Polityki Społecznej, rozpoczynając prace nad projektem ustawy o zasadach wypłaty świadczeń z II filara. »

Polskie obligacje za 0,5 mld CHF

Aktualizacja: 13.04.2005

Polska zaoferowała obligacje 5-letnie o wartości 300 mln franków szwajcarskich i papiery 10-letnie za 200 mln franków - poinformował wiceminister finansów Wiesław Szczuka. »

Zmiany w pakcie stabilności nie zastąpią reform

Aktualizacja: 13.04.2005

Zmiany w pakcie Stabilności i Wzrostu nie zastąpią koniecznych reform fiskalnych - powiedział szef NBP Leszek Balcerowicz. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK