| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

OPZZ chce konkretów

Aktualizacja: 13.04.2005

Kolejne ekipy rządzące nie spełniły zapowiadanych działań w celu obniżenia bezrobocia, a zliberalizowanie kodeksu pracy nie przysporzyło miejsc pracy. »

Szwedzkie okulary dla śląskiej gminy

Aktualizacja: 13.04.2005

Gmina Chybie zwolniła z podatku od nieruchomości przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy dla kobiet. Za tę inicjatywę śląscy radni zostali wyróżnieni przez pełnomocnika rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, który przyznał im „Okulary Równości”. »

Postawy polityczne przedsiębiorców

Aktualizacja: 13.04.2005

Aż 70 proc. przedsiębiorców zapowiada udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych. 56 proc. deklaruje, że weźmie udział w głosowaniu. »

Piramida płaci

Aktualizacja: 13.04.2005

Amerykańska spółka SkyBiz.com została zobowiązana do wypłaty odszkodowań pokrzywdzonym przez nią klientom. »

Opodatkowanie nieruchomości. Za opóźnienia odsetek nie będzie

Aktualizacja: 13.04.2005

Podatnicy, którzy jeszcze nie otrzymali z gminy decyzji o wysokości podatku od nieruchomości, nie muszą się martwić, że zapłacą odsetki tylko dlatego, że termin wpłaty pierwszej raty tego podatku minął 15 marca br. W przypadku opóźnień w wysyłce decyzji gminy zaznaczają w nich, że podatnik na uiszczenie podatku ma 14 dni od dnia otrzymania dokumentu określającego jego wysokość. »

Urzędy przygotowane

Aktualizacja: 12.04.2005

Gdy weszły w życie przepisy o wiążących interpretacjach prawa podatkowego, część przedsiębiorców odniosła się do tej nowej możliwości z dużą ostrożnością. »

Więcej reklam w sieci

Aktualizacja: 12.04.2005

Rynek reklamy internetowej na świecie od 1997 roku wykazuje stały i bardzo dynamiczny wzrost. Szacuje się, że do roku 2000 przychody na tym rynku zwiększyły się ponadsześciokrotnie. »

Ostateczna propozycja

Aktualizacja: 12.04.2005

W najbliższych dniach powinno dojść do sfinalizowania umowy sprzedaży akcji żerańskiej FSO ukraińskiemu Awto ZAZ - zapewnia Jacek Piechota, minister gospodarki. »

Polski sprzeciw

Aktualizacja: 12.04.2005

Projekt kontrowersyjnej dyrektywy o zdolności patentowej wynalazków realizowanych za pomocą komputera został niedawno zatwierdzony przez unijną Radę Ministrów. Polsce udawało się go blokować przez kilka miesięcy, ale w końcu go przegłosowano. »

Zmiany niekorzystne dla doradców podatkowych do Trybunału

Aktualizacja: 12.04.2005

Krajowa Rada Doradców Podatkowych postanowiła zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego zmiany niekorzystne dla doradców podatkowych. »

Atrakcyjne luksemburskie

Aktualizacja: 12.04.2005

Fundusze luksemburskie zapewne nie wyprą z polskiego rynku rodzimych TFI, ale mogą stać się dla nich poważną konkurencją. Na razie sprzedaż zagranicznych funduszy w Polsce nabiera rumieńców. »

Hurt płaci lepiej niż detal, a najlepiej firmy zagraniczne

Aktualizacja: 12.04.2005

Pracownicy zajmujący się sprzedażą hurtową są lepiej sytuowani niż ich koledzy z branży detalicznej. »

Nowe zwolnienie w ustawie o CIT

Aktualizacja: 12.04.2005

Kraje stosujące szkodliwą konkurencję podatkową. Projekty rozporządzeń

Aktualizacja: 11.04.2005

W Ministerstwie Finansów zostały przygotowane projekty rozporządzeń, które likwidują uznanie niektórych krajów za stosujące szkodliwą konkurencję w zakresie transakcji dotyczących usług o charakterze administracyjnym oraz niematerialnym. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

WWW.SCANDIHOME.PL

Sklep internetowy ze skandynawskimi dodatkami do wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »