| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Minister skarbu zostaje

Aktualizacja: 15.04.2005

Sejm odrzucił w piątek wniosek o odwołanie ministra skarbu Jacka Sochy. »

Nie trzeba płacić przedawnionych składek

Aktualizacja: 15.04.2005

Zmiana przepisów ustawy wydłużająca okres przedawnienia nie może spowodować, iż ubezpieczony będzie musiał płacić przedawnione składki. »

Rusza program e-Podatki

Aktualizacja: 15.04.2005

Przystępujemy do realizacji strategicznego dla administracji skarbowej oraz dla przedsiębiorców, podatników indywidualnych i instytucjonalnych przedsięwzięcia e-Podatki, polegającego na stworzeniu elektronicznego systemu obsługi podatnika - poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Komórkowa ofensywa

Aktualizacja: 15.04.2005

Polski rynek telefonii komórkowej i szerokopasmowego dostępu do internetu cały czas będzie rósł ze względu na możliwości pozyskiwania nowych użytkowników. »

Kto i jak może cytować papieża

Aktualizacja: 15.04.2005

Po śmierci Jana Pawła II coraz więcej instytucji kulturalnych, kościelnych i oświatowych przygotowuje różnego rodzaju uroczystości, podczas których prezentowane są fragmenty filmów o papieżu, papieskich przemówień oraz poezji. Nie w każdym jednak przypadku prawo autorskie na to zezwala. »

Słowacki pomysł na bezrobocie

Aktualizacja: 15.04.2005

Tylko w dwóch krajach Unii Europejskiej bezrobocie przekracza 15 proc. - w Polsce i na Słowacji. »

Inflacja spadła do 3,4 proc. Możliwa kolejna obniżka stóp procentowych

Aktualizacja: 15.04.2005

W marcu inflacja liczona w ujęciu rocznym obniżyła się do 3,4 proc., z 3,6 proc. w lutym - poinformował Główny Urząd Statystyczny. O spadku rocznego wskaźnika inflacji zadecydował mniejszy niż przed rokiem wzrost cen zanotowany w marcu w porównaniu z lutym. »

Możliwość przyjęcia euro w 2009 roku

Aktualizacja: 14.04.2005

Polska może spełnić w 2007 roku kryterium fiskalne, co oznacza możliwość przyjęcia euro w 2009 roku - oceniają eksperci Banku Światowego w najnowszym kwartalnym raporcie poświęconym nowym krajom członkowskim UE. »

Wartość fuzji i przejęć wzrosła o 120 proc.

Aktualizacja: 14.04.2005

Wartość fuzji i przejęć w Polsce w 2004 roku wzrosła o 120 proc. w porównaniu z rokiem 2003 i wyniosła 6,2 mld USD - poinformowała w czwartek firma doradcza PricewaterhouseCoopers. »

Złoty słabszy

Aktualizacja: 14.04.2005

Złoty w czwartkowych kwotowaniach osłabił się wobec euro i dolara, a rosnąca niepewność polityczna i umocnienie dolara wobec euro sprawiły, że złoty do godz. 14.45 stracił prawie 3 gr wobec dolara i 2,5 gr wobec euro. »

Obraz perspektyw inflacyjnych wciąż korzystny

Aktualizacja: 14.04.2005

Korzystny obraz perspektyw inflacyjnych, który w marcu skłonił RPP do rozpoczęcia cyklu obniżek stóp, nie zmienił się i nie zmienią go raczej nowe dane makro, które pojawią się w okresie do kolejnego posiedzenia Rady - uważa Jan Czekaj, członek Rady Polityki Pieniężnej. »

PiS ma pomysł na prywatyzację

Aktualizacja: 14.04.2005

Prawo i Sprawiedliwość chce, aby to Sejm - na wniosek Rady Ministrów - wyrażał zgodę na prywatyzację przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu dla gospodarki państwa. »

"Financial Times" krytykuje Niemcy

Aktualizacja: 14.04.2005

Komentując zamiar wprowadzenia w Niemczech ustawowej płacy minimalnej jako hamulca dla zatrudniania pracowników z Europy Wschodniej czwartkowy "Financial Times" ostrzega, że spowoduje to przenoszenie produkcji do nowych państw unijnych. »

Spokojne otwarcie na rynku walutowym

Aktualizacja: 14.04.2005

W czwartek rano złoty pozostał na poziomach zbliżonych do środowego zamknięcia, a analitycy mówią o oczekiwaniu uczestników rynku na godz. 16.00, gdy GUS poda dane o inflacji za marzec, które mogą wspierać przewidywania cięcia stóp procentowych pod koniec kwietnia. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »