| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Rząd nie wstrzyma poboru akcyzy od używanych samochodów

Aktualizacja: 21.04.2005

Rząd nie wstrzyma poboru podatku akcyzowego od używanych samochodów sprowadzanych z zagranicy. Akcyza będzie pobierana w takiej wysokości jak obecnie, do czasu wejścia w życie tzw. podatku ekologicznego - poinformowała Maria Hiż z biura prasowego Ministerstwa Finansów. »

Raffarin w Chinach-sprawa embarga i kontrakty na 3 mld euro

Aktualizacja: 21.04.2005

Wizyta premiera Francji Jean-Pierre'a Raffarina w Chinach rozpoczęła się w czwartek od podpisania kontraktów na sumę trzech miliardów euro, a także potwierdzenia przez szefa francuskiego rządu, że Paryż będzie nadal zabiegać o zniesienie unijnego embarga na dostawy broni do Chin. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 21.04.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty słabszy, na rynku odreagowanie wzrostów

Aktualizacja: 21.04.2005

Złoty lekko stracił na wartości w czwartek rano. Dilerzy oczekują, że złoty może jeszcze lekko stracić w reakcji na środowe wzrosty. »

Eurodeputowani mogą stracić hojne dodatki

Aktualizacja: 21.04.2005

Eurodeputowani wkrótce mogą mieć ujednolicone zarobki do 84.000 euro rocznie, lecz w zamian mieliby stracić hojne dodatki, które niejednokrotnie wynoszą dziesiątki tysięcy euro rocznie - pisze w czwartek na pierwszej stronie brytyjski dziennik gospodarczy "Financial Times". »

Lotos podnosi ceny paliw

Aktualizacja: 21.04.2005

Grupa Lotos podnosi od czwartku hurtowe ceny benzyny o 50 zł na tysiąc litrów, a o­n o 40 zł za tysiąc litrów - poinformowało biuro prasowe spółki. »

ZUS przekaże do OFE 287,1 mln zł

Aktualizacja: 21.04.2005

ZUS przekaże w czwartek do otwartych funduszy emerytalnych (OFE) 287,1 mln zł - poinformowało biuro prasowe ZUS. »

Nafta Polska, Lotos, PKN i PGNiG będą wspólnie szukać złóż

Aktualizacja: 20.04.2005

Nafta Polska, Grupa Lotos, PKN Orlen i Polskie Górnictwo Naftowe i Gzaownictwo (PGNiG) podpiszą w przyszłym tygodniu porozumienie w sprawie wspólnego poszukiwania złóż paliw - poinformował minister skarbu Jacek Socha. »

Parlament Europejski: wstrzymać pobór akcyzy od używanych aut

Aktualizacja: 21.04.2005

Wczoraj Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego rozpatrzyła skargę dotyczącą podatku akcyzowego, którym obciążane są samochody sprowadzane do Polski w ramach tzw. nabycia wewnątrz-wspólnotowego. »

Zatrudnienie. Nadal dużo osób z bardzo niskimi kwalifikacjami

Aktualizacja: 21.04.2005

Przy masowym bezrobociu istnieją niewykorzystane miejsca pracy. Mimo boomu edukacyjnego w Polsce wciąż jest bardzo dużo osób z niskimi kwalifikacjami. »

Związkowcy negatywnie o restrukturyzacji PKN Orlen

Aktualizacja: 20.04.2005

Krajowy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny Związków Zawodowych przekazał zarządowi PKN Orlen oficjalne negatywne stanowisko wobec restrukturyzacji regionalnych struktur spółki, zgłaszając jednocześnie postulat podjęcia negocjacji w tej sprawie - poinformowano w komunikacie. »

Złoty silniejszy

Aktualizacja: 20.04.2005

Złoty umocnił się w środę do godz. 14.00 o około 0,5 proc., a dealerzy przewidują utrzymanie się do końca dnia złotego wobec euro w przedziale 4,15-4,18. »

MF sprzedało obligacje za 250 mln zł

Aktualizacja: 20.04.2005

Ministerstwo Finansów sprzedało na przetargu dodatkowym obligacje PS0310 za 250 mln zł z oferty 250 mln zł - podano w komunikacie. Popyt wyniósł 602,6 mln zł. »

Polska powinna działać na rzecz dyscypliny finansowej

Aktualizacja: 20.04.2005

Polska, jako nowy członek UE, powinna działać na rzecz utrzymania dyscypliny finansowej w Unii - powiedział w środę prezes NBP Leszek Balcerowicz. »

RCSS spodziewa się zwolnienia tempa wzrostu gospodarczego

Aktualizacja: 20.04.2005

Rządowe Centrum Studiów Strategicznych ocenia, że zwolnienie tempa wzrostu gospodarczego może utrzymać się do końca I półrocza, ale w II półroczu dzięki popytowi wewnętrznemu tempo wzrostu będzie rosnąć. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Snochowska

Aplikantka radcowska w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »