| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Podróż za granicę z kartą, a nie formularzem

Aktualizacja: 31.05.2005

 Od 1 stycznia przyszłego roku Polacy wybierający się do krajów Unii Europejskiej w podróż będą ze sobą zabierać nie formularz E 111, a europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego. »

Trybunał Konstytucyjny o dodatkach mieszkaniowych

Aktualizacja: 31.05.2005

Przepisy nakładające na gminy obowiązek wypłaty dodatków mieszkaniowych oraz finansowania oświetlenia ulic, placów i dróg na terenie gminy, są zgodne z ustawą zasadniczą - orzekł Trybunał Konstytucyjny. »

Brak większych zagrożeń dla inflacji

Aktualizacja: 31.05.2005

Andrzej Sławiński z Rady Polityki Pieniężnej uważa, że nie ma obecnie większych zagrożeń dla inflacji. "Większych zagrożeń dla inflacji nie ma, wzrost gospodarczy jest zrównoważony i jego tempo jest zbliżone do potencjału polskiej gospodarki. Nie będzie silnych zagrożeń inflacyjnych lub tego, że inflacja szczególnie spadnie" - powiedział Sławiński na seminarium na Uniwersytecie Warszawskim. »

Polska przystąpi do ERM2 z szerokim pasmem wahań

Aktualizacja: 31.05.2005

Polska przystąpi do mechanizmu ERM2 prawdopodobnie z szerokim pasmem wahań plus/minus 15 proc. - powiedział członek Rady Polityki Pieniężnej Andrzej Sławiński. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 31.05.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Od 15 czerwca jednakowa akcyza na oleje

Aktualizacja: 31.05.2005

Minister finansów podpisał rozporządzenie zrównujące akcyzę na oleje opałowy i napędowy. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 15 czerwca i zapewnią tegorocznemu budżetowi wpływy rzędu 1,4 mld zł - poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Deficyt budżetu wyniósł około 53-54 proc. planu

Aktualizacja: 31.05.2005

Deficyt budżetowy na koniec maja wyniósł około 53-54 proc. planu na 2005 rok, co wynika z opóźnienia w wypłacie dodatków do emerytur. Opóźnienie może zmniejszać deficyt w kolejnych miesiącach o około 10 pkt proc. wobec harmonogramu wykonania budżetu - ocenia wiceminister finansów Elżbieta Suchocka- Roguska. »

Złoty stabilny do euro

Aktualizacja: 31.05.2005

Złoty we wtorek rano pozostał stabilny do euro, jednak wyraźnie osłabł do dolara, a to za sprawą wciąż taniejącego wobec dolara euro. »

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wzrósł o 1 pkt

Aktualizacja: 31.05.2005

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, informujący z wyprzedzeniem o przyszłej sytuacji w gospodarce wzrósł w kwietniu o 1 pkt, po spadku w marcu o 1,2 pkt - poinformowało Bureau for Investments and Economic Cycles (BIEC). »

Nowelizacja ustawy o autostradach płatnych

Aktualizacja: 31.05.2005

Projekt nowelizacji ustawy o autostradach płatnych ma zerwać z systemem podwójnych opłat: za korzystanie z infrastruktury (winiety) oraz za przejazd autostradą. »

ZUS. Niższe składki prowadzących działalność

Aktualizacja: 31.05.2005

Od jutra o prawie 5,5 zł zmniejszą się koszty w firmach należących do osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą. To wynik tego, że zapłacą o­ne mniej na składkę zdrowotną. »

ZUS. Dostęp do programu „Płatnik”

Aktualizacja: 31.05.2005

Do 1 lipca br. ZUS przedłużył funkcjonowanie dotychczasowego serwisu przyjmowania dokumentów ubezpieczeniowych, pod adresem: www.dokumenty.wroclaw.zus.pl. »

Duży wzrost rynku kredytów mieszkaniowych

Aktualizacja: 30.05.2005

W pierwszym kwartale 2005 roku wartość kredytów mieszkaniowych udzielonych przez banki klientom indywidualnym w porównaniu z analogicznym okresem 2004 roku wzrosła o 41 proc. do 3,8 mld zł - poinformował w Związek Banków Polskich. »

PSL chce informacji rządu o podwyżkach akcyzy

Aktualizacja: 30.05.2005

Klub PSL chce, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu premier przedstawił informację rządu o planowanych podwyżkach podatku akcyzowego na energię elektryczną, olej opałowy i gaz płynny - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe partii. »

Złoty słabnie do USD, obligacje stabilne

Aktualizacja: 30.05.2005

Kurs euro wobec dolara słabnie na rynku międzybankowym, co wywołuje spadek wartości złotego do dolara. Kurs polskiej waluty może do końca dnia wynieść co najmniej 3,33 za dolara i około 4,15 za euro. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Michał Stępień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK