| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zwiększenie wydatków na pomoc dla najbiedniejszych

Aktualizacja: 24.05.2005

Ministrowie Unii Europejskiej uzgodnili we wtorek zwiększenie wydatków pomocowych, by spełnić obietnicę redukcji ubóstwa i wspomóc najbiedniejszych tego świata - poinformował przedstawiciel Komisji Europejskiej. »

WOK spadł w maju poniżej 90 pkt

Aktualizacja: 24.05.2005

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów (WOK) spadł w maju o prawie 3 punkty do 89,01 pkt - podał we wtorek badający koniunkturę IPSOS. »

PKP grozi strajk generalny

Aktualizacja: 24.05.2005

6 czerwca będzie znany wynik referendum wśród kolejarzy w sprawie zorganizowania strajku generalnego na kolei - poinformował wiceprzewodniczący Federacji Związków Zawodowych Pracowników PKP Włodzimierz Sztern. »

Złoty nieznacznie słabszy, a obligacje stabilne

Aktualizacja: 24.05.2005

Złoty nieznacznie osłabił się na wtorkowym otwarciu, jednak dealerzy spodziewają się spokojnej sesji. Rentowności obligacji praktycznie nie zmieniły się w porównaniu z zamknięciem w poniedziałek, jednak rynek będzie bacznie obserwował wydarzenia w Niemczech po publikacji danych makroekonomicznych. »

Cztery gminy walczą o elektrownię atomową

Aktualizacja: 24.05.2005

Już cztery gminy chcą na swoim terenie budować elektrownię atomową. Jako pierwsza zgłosiła się Nieszawa, a Żarnowiec proponuje nieco inną lokalizację niż ta z lat 80. »

Boeing przedłużył polski kontrakt

Aktualizacja: 24.05.2005

Sześcioletni kontrakt o wartości 7 mln USD został wczoraj podpisany między Boeing Commercial Airplanes (BCA) a Wytwórnią Zespołów Kooperacyjnych (WZK) w Mielcu. Obejmuje o­n produkcję zapasowych drzwi do samolotu 757. »

VAT. Projekt nowego rozporządzenia

Aktualizacja: 24.05.2005

Ministerstwo Finansów opracowało projekt nowego rozporządzenia, które ma wejść w życie 1 czerwca br. równocześnie z nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług. »

Katalog usług wykonywanych przez biegłych rewidentów

Aktualizacja: 24.05.2005

W związku z licznymi pytaniami w sprawie usług wykonywanych przez biegłych rewidentów uznawanych za usługi poświadczające Krajowa Rada Biegłych Rewidentów określiła katalog tych usług. »

Kredt konsumencki. Projekty sprzeczne z prawem unijnym

Aktualizacja: 24.05.2005

Jednym z argumentów podnoszonych przez przeciwników wprowadzenia tzw. maksymalnych odsetek jest sprzeczność planowanych rozwiązań z prawem unijnym. Niezgodność z prawem unijnym dotyczy jednak tylko niektórych zmian w ustawie o kredycie konsumenckim. »

Rynek odreagowuje lekkim umocnieniem złotego

Aktualizacja: 23.05.2005

Rynek walutowy wykorzystał ubiegłotygodniowe osłabienie i gracze rozpoczęli wyprzedaż walut, co wzmocniło złotego. »

EBOR chce wspierać reformy na Ukrainie

Aktualizacja: 23.05.2005

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zobowiązał się w poniedziałek do wspierania systemu bankowego na Ukrainie, modernizacji infrastruktury drogowej, kolejowej i morskiej, a także do pomocy w poprawieniu klimatu dla inwestycji zagranicznych w tym kraju. »

Spadła rentowność bonów rocznych

Aktualizacja: 23.05.2005

Rentowność bonów rocznych na poniedziałkowej aukcji spadła do 5,087 proc. z 5,138 proc. na poprzednim przetargu, a resort finansów sprzedał całą oferowaną pulę tych papierów o wartości 400 mln zł - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 23.05.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Możliwy kompromis budżetu 2007-13

Aktualizacja: 23.05.2005

Omawiana w niedzielę przez unijnych szefów dyplomacji propozycja budżetu UE na lata 2007-13 daje szansę na kompromis, ale mogą go uniemożliwić okoliczności zewnętrzne - ocenił minister ds. europejskich Jarosław Pietras. »

5000 zł za brak doradcy

Aktualizacja: 23.05.2005

Przedsiębiorca wykonujący przewóz towarów niebezpiecznych, który nie wyznaczy doradcy do spraw bezpieczeństwa w transporcie towarów niebezpiecznych, będzie musiał zapłacić karę 5000 zł - wynika z uchwalonej ustawy o zmianie ustawy o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK