| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

PE podzielony w sprawie zakazu pracy

Aktualizacja: 10.05.2005

Po wtorkowej debacie w Parlamencie Europejskim w Strasburgu trudno przewidzieć, czy eurodeputowani zagłosują w środę za wprowadzeniem zakazu dłuższego niż 48 godzin tygodnia pracy. »

MPS: za 2 tygodnie emerytury pomostowe

Aktualizacja: 10.05.2005

Projekt ustawy o emeryturach pomostowych przygotowany przez Ministerstwo Polityki Społecznej (MPS), który kosztować będzie maksymalnie około 4 mld zł rocznie trafi na posiedzenie rządu za dwa tygodnie - poinformowała dziennikarzy Agnieszka Chłoń-Domińczak, wiceminister polityki społecznej. »

Brak nowych wydarzeń i danych makro

Aktualizacja: 10.05.2005

Złoty we wtorek od rana osłabił się do poziomu 12,4 proc. po mocnej stronie parytetu z 12,6 proc., a dealerzy zwracają uwagę na małe obroty na rynkach i brak wydarzeń w najbliższej przyszłości, które mogłyby zmienić tę sytuację. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 10.05.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

MF szacuje 4-proc. wzrost PKB

Aktualizacja: 10.05.2005

Ministerstwo Finansów przedstawi we wtorek Komisji Trójstronnej prognozę wzrostu PKB w 2006 na poziomie 4 proc. i średniorocznej inflacji w wysokości 1,5 proc. »

Głodują przeciwko TIR-om w Golinie

Aktualizacja: 10.05.2005

Drugi dzień trwa protest głodowy pięciorga mieszkańców Goliny (Wielkopolskie) domagających się aby TIR-y przestały jeździć przez ich miejscowość oraz sąsiednie; żądają skierowania ciężarówek na autostradę A2. »

Na rynku realizacja zysków

Aktualizacja: 10.05.2005

Złoty we wtorek rano traci na wartości a to za sprawą inwestorów, którzy uznali notowania złotego za atrakcyjne i rozpoczęli realizację zysków. »

MSP: przetarg na kupno akcji trzech spółek

Aktualizacja: 10.05.2005

Minister Skarbu Państwa ogłosił we wtorek przetarg na kupno mniejszościowych pakietów akcji trzech spółek: Budostalu-2 SA, Zakładu Urządzeń Galwanicznych i Lakierniczych ZUGIL SA i Zakładów Chemicznych Wizów SA - podał resort w komunikacie. »

Nowe ceny paliw z Orlenu

Aktualizacja: 10.05.2005

PKN Orlen podnosi od wtorku, 10 maja, hurtowe ceny benzyny o 32-34 zł na tysiąc litrów. Ceny oleju napędowego nie ulegną zmianie - poinformowała w poniedziałek Beata Karpińska z biura prasowego spółki. »

Grupa Lotos zmienia ceny

Aktualizacja: 10.05.2005

Grupa Lotos podwyższa od wtorku hurtową cenę benzyny o 30 zł na tysiąc litrów. Cena oleju napędowego nie zmienia się - poinformowało biuro prasowe spółki. »

Tymczasowi mniej zarabiają od etatowców

Aktualizacja: 10.05.2005

Pracownicy tymczasowi w Unii Europejskiej są niżej opłacani niż pracownicy zatrudnieni na stałe. Nie mają ponadto, jak pracownicy etatowi, dostępu do szkoleń lub innych pozapłacowych dodatków do wynagrodzenia - uważają eksperci firmy Sedlak & Sedlak. »

Kablówki nie chcą podwyżek

Aktualizacja: 10.05.2005

Około 18 milionów złotych rocznie będą płacić operatorzy telewizji kablowych na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, jeśli przyjęty zostanie projekt nowej ustawy o kinematografii. »

Rząd PO rozważy prowizorium budżetowe z def. 20 mld zł

Aktualizacja: 09.05.2005

Przyszły rząd tworzony przez Platformę Obywatelską rozważy przygotowanie prowizorium budżetowego na 2006 rok z deficytem budżetu na poziomie 20 mld zł, czyli około 2 proc. PKB - powiedział kandydat na premiera PO Jan Rokita. »

Sesje na rynkach złotego i obligacji spokojne

Aktualizacja: 09.05.2005

 Na rynkach walutowym i obligacji pierwsza sesja tego tygodnia przebiega spokojnie. Inwestorzy czekają na dane makroekonomiczne, które mogą nadać kierunek dla handlu. »

Rząd PO chce z NBP zapobiec silnej aprecjacji PLN

Aktualizacja: 09.05.2005

 Jeśli Platforma Obywatelska wygra wybory, to rząd przez nią utworzony będzie się starał wspólnie z NBP zapobiec nadmiernej aprecjacji złotego wywołanej dostosowaniem fiskalnym - powiedział w poniedziałek Jan Maria Rokita, lider PO. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Halina Kochalska

Analityk Gold Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »