| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Protest przeciwko planowi podziału środków NFZ

Aktualizacja: 17.06.2005

Przeciwko proponowanemu podziałowi pieniędzy Narodowego Funduszu Zdrowia na 2006 r. i następne lata między jego centralę i oddziały wojewódzkie zaprotestował w piątek zarząd województwa śląskiego. »

Prawnicy spoza UE co roku mają przedstawiać zaświadczenie

Aktualizacja: 17.06.2005

Tylko prawnicy spoza Unii Europejskiej praktykujący w Polsce będą musieli przedstawiać co roku zaświadczenia, że mają prawo do wykonywania zawodu; prawnicy z UE nie będą mieli tego obowiązku - taką nowelizację ustawy o prawnikach zagranicznych uchwalił Sejm. »

Persson apeluje o dłuższy czas na negocjacje budżetowe

Aktualizacja: 17.06.2005

Premier Szwecji Goran Persson zaapelował w piątek do szefów rządów państw UE, aby nie spieszyć się i dać Unii jeszcze jeden rok, aby "wynegocjować jak najlepszy budżet", co praktycznie wyklucza rozwiązanie tej kwestii na szczycie Brukseli w piątek. »

Złoty umocnił się

Aktualizacja: 17.06.2005

Złoty umocnił się o 1 grosz do dolara w wyniku zmian kursu euro-dolara od czwartkowego zamknięcia. Dealerzy spodziewają się spokojnego piątku oraz czekają na dane o produkcji. »

Kluby za dalszymi pracami nad projektem nowelizacji ustawy o akcyzie

Aktualizacja: 17.06.2005

Wszystkie kluby poparły w czwartek w I czytaniu w Sejmie komisyjny projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Zaproponowane przepisy utrudniają ministrowi finansów zmiany stawek akcyzy na paliwa bez wiedzy Sejmu. »

Media Markt narusza interesy konsumentów

Aktualizacja: 17.06.2005

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że Media Markt narusza zbiorowe interesy konsumentów poprzez wprowadzające w błąd hasła reklamowe. »

Będą większe wpływy z CIT

Aktualizacja: 17.06.2005

Rząd szacuje, że w 2005 r. wpływy z podatku dochodowego od osób prawnych będą wyższe, niż zakładano w ustawie budżetowej. Niższe natomiast, niż planowano, budżet uzyska z akcyzy. »

Produkują mniej aut

Aktualizacja: 17.06.2005

Maj był pierwszym w tym roku miesiącem znaczącego spadku produkcji aut w Polsce. Przyczynił się do tego niski popyt w kraju, ale także w nowych państwach członkowskich UE oraz we Włoszech i Wielkiej Brytanii - twierdzą analitycy. »

Fiskus chce wiedzieć za dużo

Aktualizacja: 17.06.2005

W poniedziałek Trybunał Konstytucyjny rozpozna wniosek o stwierdzenie zgodności z konstytucją kilku przepisów ustawy o utworzeniu Wojewódzkich Kolegiów Skarbowych. »

Kierują się ceną

Aktualizacja: 17.06.2005

Aż 60 proc. konsumentów w Polsce przy zakupie żywności większą wagę przywiązuje do ceny niż do marki - wynika z badań GfK Polonia. »

Możliwe 3,2 mld zł niedoboru w FUS

Aktualizacja: 16.06.2005

Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, z którego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca m.in. emerytury, może mieć w tym roku 3,2 mld złotych niedoboru. Brakujące środki zostaną uzupełnione z kredytów bankowych, które zaciąga ZUS - poinformował wiceprezes ZUS Ireneusz Fąfara. »

Złoty nieznacznie stracił od środowego zamknięcia

Aktualizacja: 16.06.2005

Złoty nieznacznie po południu stracił w porównaniu z wyceną w środę wieczorem. Obroty na rynku pomału wygasają przed okresem wakacyjnym - oceniają dilerzy walutowi. »

Eurodeputowani grożą wetem w sprawie budżetu

Aktualizacja: 16.06.2005

Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego wyrazili w czwartek niezadowolenie ze zbyt skromnej - ich zdaniem - propozycji budżetu UE na lata 2007-13, przygotowanej przez Luksemburg na szczyt rozpoczynający się w czwartek w Brukseli. »

Fundusze pe/vc zainwestowały w polskie firmy 122 mln euro

Aktualizacja: 16.06.2005

Fundusze private equity i venture capital zainwestowały w polskie firmy w 2004 roku 122 mln euro wobec 130 mln euro rok wcześniej - poinformował na konferencji prasowej prezes Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK) Paweł Gieryński. »

MSP: negocjujemy finansowanie pomostowe dla Huty Stalowa Wola

Aktualizacja: 16.06.2005

Ministerstwo skarbu prowadzi negocjacje na temat finansowania pomostowego działalności Huty Stalowa Wola (HSW) - powiedział w Sejmie wiceminister skarbu państwa Kazimierz Jaszczyk. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK