| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Na rynku złotego konsolidacja, wzrost cen papierów

Aktualizacja: 22.06.2005

Handel walutą i papierami przebiega spokojnie. Złoty porusza się w wąskim przedziale, a ceny obligacje pomału pną się do góry. »

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów odnotował kolejny spadek

Aktualizacja: 22.06.2005

Nastroje konsumentów nieznacznie pogorszyły się w czerwcu, a Wskaźnik Optymizmu Konsumentów (WOK) stracił nieco ponad 1 punkt i wyniósł 87,85 pkt.- podał badający koniunkturę IPSOS. »

Data przyjęcia euro zależna od polityki fiskalnej następnego rządu

Aktualizacja: 22.06.2005

Data przystąpienia do strefy euro zależna będzie od polityki fiskalnej nowego rządu, ale jeśli nowy rząd nie będzie się spieszył z przystąpieniem, to może to utrudnić prowadzenie polityki pieniężnej - powiedział członek RPP Dariusz Filar. »

PiS za kontynuowaniem prywatyzacji przez GPW

Aktualizacja: 22.06.2005

Prawo i Sprawiedliwość, które ma szansę po wyborach współtworzyć nowy rząd, zamierza kontynuować politykę prywatyzacji spółek Skarbu Państwa przez giełdę. Roczna wartość ofert publicznych spółek wprowadzanych do obrotu przez resort ma wynieść 4-6 mld zł. »

MF chce przedstawić techniczną strategię wejścia do EMU

Aktualizacja: 22.06.2005

Ministerstwo Finansów na początku lipca chce przedstawić techniczną strategię wejścia Polski do strefy euro - poinformował w środę wiceminister finansów Grzegorz Stanisławski. »

MGiP sądzi, że PKB wzrośnie o 3,7 proc.

Aktualizacja: 22.06.2005

Minister Gospodarki i Pracy Jacek Piechota sądzi, że prognoza MF zakładająca wzrost w 2005 roku na poziomie 3,7 proc. będzie zrealizowana. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 22.06.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Rynek patrzy na eurodolara i czeka na RPP

Aktualizacja: 22.06.2005

Złoty w środowy poranek pozostał stabilny, a inwestorzy obserwuję sytuację na rynku międzynarodowym. Taka sytuacja ma potrwać do przyszłotygodniowego posiedzenia RPP. »

Ceny paliw wciąż rosną

Aktualizacja: 22.06.2005

Wysokie ceny ropy naftowej windują ceny benzyn, oleju napędowego i opałowego oraz gazu. W związku z tym rosną ceny nie tylko transportu, ale zwiększają się także koszty produkcji w przemyśle i rolnictwie, co niekorzystnie wpływa na inflację. »

Nowelizacja prawa zamówień publicznych

Aktualizacja: 22.06.2005

Projekt nowelizacji prawa zamówień publicznych jest już w Sejmie. W pełni dostosowuje o­n naszą ustawę do prawa europejskiego, czego wymagała od nas Unia Europejskiego w związku z uchwaleniem dwóch nowych dyrektyw - klasycznej i sektorowej. »

MGiP: pracę sezonową za granicą podejmie około 500 tys. osób

Aktualizacja: 21.06.2005

Pracę sezonową za granicą podejmie w tym roku około 500 tys. osób, najwięcej w Niemczech i w Wielkiej Brytanii - wynika z szacunków Ministerstwa Gospodarki i Pracy. »

KE zaproponuje zniesienie opłat rejestracyjnych samochodów

Aktualizacja: 21.06.2005

Komisja Europejska przedstawi niebawem projekt dyrektywy, której celem jest zniesienie opłat rejestracyjnych i włączenie ich do podatku rocznego za używanie samochodu - poinformowała rzeczniczka komisarza ds. podatków i unii celnej Laszlo Kovacsa, Maria Asimakopulu. »

Na rynku walutowym niewielkie wahania

Aktualizacja: 21.06.2005

Na rynku walutowym w ciągu dnia bez większych zmian. Złoty porusza się w ślad za eurodolarem. Po południu umocnił się względem euro o 1,3 gr, ale stracił wobec dolara 0,25 gr. »

MF nie pracuje nad obniżeniem akcyzy na paliwa

Aktualizacja: 21.06.2005

Ministerstwo Finansów wyklucza obniżki akcyzy na paliwa, i nie pracuje nad żadnym projektem rozporządzenia, które mogłoby to umożliwić - poinformował minister finansów Mirosław Gronicki. »

MGiP szacuje spadek bezrobocia do 17,0 proc.

Aktualizacja: 21.06.2005

Ministerstwo Gospodarki i Pracy szacuje, że stopa bezrobocia na koniec 2005 roku wyniesie około 17,0 proc. - podano w komunikacie przed konferencją na temat zatrudnienia. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Piotrowski

Prawnik, aplikant radcowski.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK