| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Bez taryfy ulgowej dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 13.06.2005

Aż 174 mln zł sięgnęły łącznie w 2004 r. kary pieniężne nałożone przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który jawi się jako niezwykle surowy regulator rynku. »

Polska może stracić miliardy euro

Aktualizacja: 10.06.2005

Zamiast około 10 mld euro Polska otrzyma w 2007 roku najwyżej 4,5 mld euro funduszy regionalnych, jeżeli nie dojdzie do porozumienia w sprawie budżetu 2007-13 - powiedział wysoki przedstawiciel Komisji Europejskiej. »

Szwecja chce stopniowego wycofania brytyjskiego rabatu

Aktualizacja: 10.06.2005

Premier Szwecji Goeran Persson poparł w piątek prezydenta Francji Jacquesa Chiraca, który domaga się stopniowego wycofania brytyjskiego rabatu, czyli obowiązującej od 20 lat redukcji składki Wielkiej Brytanii do unijnego budżetu. »

Złoty nadal umacnia się, do końca dnia stabilizacja

Aktualizacja: 10.06.2005

Złoty umacnia się podczas piątkowych kwotowań i do końca dnia jego kurs powinien się ustabilizować na obecnym poziomie. »

Związkowcy z PKN nadal przeciwni likwidacji RJO

Aktualizacja: 10.06.2005

Krajowy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny Związków Zawodowych w PKN Orlen zaapelował do ministerstwa skarbu, aby nie popierało na najbliższym zwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy płockiego koncernu projektu likwidacji 12 Regionalnych Jednostek Organizacyjnych (RJO). »

MF zaoferuje w poniedziałek bony roczne

Aktualizacja: 10.06.2005

Ministerstwo Finansów zaoferuje na przetargu w poniedziałek bony roczne o wartości 600 mln zł - podał resort w komunikacie. »

HVB i UniCredito ustaliły strukturę po fuzji banków

Aktualizacja: 10.06.2005

HVB Group i UniCredito Italiano SpA ustaliły strukturę zarządzania po połączeniu obu banków - pisze w piątek "Financial Times" powołując się na informacje źródeł zbliżonych do transakcji. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 10.06.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty umacnia się od początku notowań

Aktualizacja: 10.06.2005

Złoty umocnił się na piątkowym otwarciu i dealerzy spodziewają się testowania w ciągu dnia oporu na poziomie 4,02 zł za euro. »

MF może jeszcze przesunąć zmiany w akcyzie

Aktualizacja: 10.06.2005

Ministerstwo Finansów może przesunąć na 1 stycznia przyszłego roku zmiany stawek akcyzy, jeśli program osłon w związku z wyższą akcyzą od oleju opałowego nie uzyska akceptacji - poinformował w Sejmie minister finansów Mirosław Gronicki. »

Jest szansa na jeszcze dwa lata

Aktualizacja: 10.06.2005

Prawdopodobnie do końca 2008 r. osoby zatrudnione w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze będą mogły przechodzić na wcześniejsze emerytury na obecnych zasadach. »

Dodatki albo zwrot akcyzy

Aktualizacja: 10.06.2005

Minister finansów odroczył do 1 sierpnia wejście w życie podwyżek akcyzy i przedstawił posłom propozycje ochrony przed konsekwencjami drastycznych podwyżek akcyzy na olej opałowy i gaz płynny. »

Boom na rynku węgla

Aktualizacja: 10.06.2005

Perspektywa podwyżki akcyzy na olej opałowy wywołała boom na rynku sortowanego węgla. Kompania Węglowa, która w ubiegłym roku sprzedała 270 tys. ton, zakłada tegoroczną sprzedaż na poziomie dwa razy większym, z możliwością czterokrotnego zwiększenia zdolności produkcyjnych. »

Wyścig z czasem

Aktualizacja: 10.06.2005

Sąd apelacyjny podjął wyścig z czasem, wyznaczając pierwszą rozprawę apelacyjną w sprawie FOZZ na 18 i 19 sierpnia br. Jego sprzymierzeńcem ma być uchwalone przez Sejm wydłużenie terminów przedawnień o 5 lat. Takie koło ratunkowe dla powolnych sądów nie podoba się specjalistom od prawa karnego. »

Sąd unieważnił uchwałę WZA PKN uprzywilejowującą SP

Aktualizacja: 09.06.2005

Sąd Okręgowy w Warszawie unieważnił uchwałę WZA PKN Orlen zezwalającą Skarbowi Państwa i firmom powiązanym, na wykonywanie prawa głosu z pakietu około 33 proc. akcji, podczas gdy pozostali akcjonariusze byli ograniczeni do 20 proc. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Odzyskaj.info

Odszkodowania i wypadki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK