| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zapraszamy na webinarium „Pozapłacowe Świadczenia Pracownicze” - 8 października 2013 r.

Aktualizacja: 25.09.2013

Firma doradcza Accreo wspólnie z portalem Infor.pl zapraszają serdecznie na webinarium o tematyce „Pozapłacowe Świadczenia Pracownicze”, które odbędzie się 8 października 2013 r. o godz. 11.00. Zarejestruj się! Udział w szkoleniu online jest bezpłatny. »

Propozycje zmian w ustawie o świadczeniach zdrowotnych

Aktualizacja: 24.09.2013

Nowe rozwiązania w zakresie świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych mają zapewnić gwarancję wykonywania odpowiednio wysokiej jakości świadczeń z opieki zdrowotnej z jednoczesnym zachowaniem kompleksowości. »

Projekt ustawy o zużytym sprzęcie elektronicznym

Aktualizacja: 24.09.2013

Minister Środowiska przedłożył nowy projekt ustawy o postępowaniu z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Przepisy ustawy mają zapewnić bezpieczniejsze dla zdrowia i życia przetwarzanie sprzętu. Ponadto mają regulować kwestię zbierania tego rodzaju odpadów. »

Jak uczynić banki bezpieczniejszymi i jak zapobiegać praniu brudnych pieniędzy?

Aktualizacja: 24.09.2013

Zjawisko prania brudnych pieniędzy jest obecnie jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla rozwoju gospodarczego Polski, Europy i świata. W dobie kryzysu instytucje finansowe są szczególnie narażone na spadek efektywności oraz mogą zostać wykorzystane jako wehikuły do prania brudnych pieniędzy. Coraz to nowe regulacje, instytucje międzynarodowe oraz szerokie spektrum nowych technologii mogą pomóc w eliminacji tego ryzyka - tak samo jak je zwiększyć. »

Więcej inwestycji małych i średnich firm w 2014 r.

Aktualizacja: 23.09.2013

W 2014 r. zwiększy się ilość inwestycji dokonywanych przez małe i średnie firmy dzięki poszukiwaniu środków na rozwój w bankach. Więcej możliwości zapewnią inwestorom zmiany na giełdzie. »

Kary dla firm stosujących weksle pracownicze

Aktualizacja: 23.09.2013

Częste praktyki pracodawców związane z podpisywaniem umów z pracownikami zawierającymi zabezpieczenie wekslowe na wypadek poniesionych przez firmę strat jest niezgodne z prawem. Posłowie chcą wprowadzić zakaz stosowania takich praktyk pod rygorem grzywny. »

"Knowledge Management Solutions" - zapraszamy na konferencję

Aktualizacja: 19.09.2013

Skuteczne zarządzanie wiedzą jest coraz ważniejszym źródłem przewagi konkurencyjnej oraz kluczem do osiągnięcia sukcesu rynkowego współczesnych przedsiębiorstw. Dzisiejsze organizacje muszą być elastyczne i szybkie, a platformy, procesy i programy powinny reagować w odpowiednim czasie, prowadząc jednocześnie do wzmocnienia wspólnych kompetencji pracowników i partnerów. »

Nowoczesna administracja podatkowa

Aktualizacja: 20.09.2013

Ministerstwo Finansów realizując program e-Podatki ma zapewnić poprawę skuteczności ściągania podatków oraz zmniejszyć koszty w działalności systemu podatkowego. Jakie nastąpią zmiany? »

Ustawa śmieciowa do zmiany?

Aktualizacja: 20.09.2013

Ministerstwo Środowiska zapowiada wprowadzenie zmian w ustawie śmieciowej. Dotyczyć będą wprowadzenia znacznych ułatwień dla mieszkańców przy składaniu deklaracji związanej z segregowaniem odpadów. »

Spotkaj się z inwestorem i zdobądź pieniądze na biznes

Aktualizacja: 19.09.2013

Zbliża się jesień, a wraz z nią rozpoczyna się nowy cykl spotkań organizowanych przez platformę inwestycyjną Symultana.org. Spotkaj się z inwestorem i zdobądź pieniądze na biznes! »

Zatrudnienie nadal spada

Aktualizacja: 19.09.2013

Zatrudnienie w przedsiębiorstwach, rok do roku, spadło w sierpniu br. o 0,5 proc., ale w stosunku do lipca wzrosło o 0,1 proc. - podał GUS. Kiedy możemy liczyć na wzrost zatrudnienia? »

Konieczne zmiany w urzędach pracy

Aktualizacja: 19.09.2013

Funkcjonowanie urzędów pracy wymaga radykalnych zmian. Powinny działać szybciej i skuteczniej, aby pomóc osobom bezrobotnym. Jakie zmiany powinny nastąpić? »

Z gwarancji de minimis skorzystało 16,5 tys. przedsiębiorców

Aktualizacja: 18.09.2013

W niespełna 6 miesięcy funkcjonowania rządowego programu wspierania mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z gwarancji de minimis skorzystało ok. 16 500 przedsiębiorców. Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił gwarancji na kwotę 3,34 mld zł, co przekłada się na ok. 5,76 mld zł kredytów zaciągniętych w bankach kredytujących.  »

Nowa strategia UE w sprawie likwidacji opłat roamingowych

Aktualizacja: 18.09.2013

Planowane działania UE mają na celu zharmonizowanie przepisów sektora telekomunikacji w zakresie zniesienia opłat roamingowych. Nowa strategia obejmie wprowadzenie nowych praw w stosunku do operatorów i użytkowników. »

Coraz mniej miejsc pracy i dłuższy okres poszukiwania

Aktualizacja: 17.09.2013

NBP przedstawił raport, z którego wynika, iż w gospodarce nie powstaje odpowiednia ilość miejsc pracy w stosunku do ilości bezrobotnych mimo, iż oczekiwania dotyczące wynagrodzeń nie są zbyt wysokie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ślązak, Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Ekspert we wszystkich dziedzinach prawa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »