| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Francja wzywa W. Brytanię do kompromisu, broni wydatków rolnych

Aktualizacja: 13.06.2005

Francja po raz kolejny wezwała Wielką Brytanię do "kompromisu" w sprawie brytyjskiego rabatu, czyli zwrotu części składki płaconej do unijnej kasy. Jednocześnie zapowiedziała obronę wydatków rolnych podczas dyskusji o budżecie na lata 2007-2013 na zbliżającym się szczycie UE. »

Eurodolar wyznacza drogę złotemu

Aktualizacja: 13.06.2005

Kurs złotego w dużej mierze będzie zdeterminowany w najbliższych dniach przez wycenę eurodolara, a skala spadku cen obligacji w tym tygodniu jest ograniczona. »

Za mało kart z chipem

Aktualizacja: 13.06.2005

Wprawdzie w zeszłym roku zmniejszyła się zarówno liczba, jak i wartość bankowych transakcji oszukańczych, ale wzrosła liczba przestępstw polegających na skimmingu (kopiowaniu kart), szczególnie często podczas wizyt za granicą. Odnotowuje się również coraz więcej prób wyłudzeń danych od klientów banków. Banki muszą na większą skalę wprowadzać karty z mikroprocesorem. »

Jak uzyskać dodatek

Aktualizacja: 13.06.2005

Do środy ponad 10 mln osób pobierających emerytury, renty, zasiłki i świadczenia przedemerytalne otrzyma informację o tym, że może w br. starać się o wypłatę specjalnego dodatku. »

Bez taryfy ulgowej dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 13.06.2005

Aż 174 mln zł sięgnęły łącznie w 2004 r. kary pieniężne nałożone przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który jawi się jako niezwykle surowy regulator rynku. »

Polska może stracić miliardy euro

Aktualizacja: 10.06.2005

Zamiast około 10 mld euro Polska otrzyma w 2007 roku najwyżej 4,5 mld euro funduszy regionalnych, jeżeli nie dojdzie do porozumienia w sprawie budżetu 2007-13 - powiedział wysoki przedstawiciel Komisji Europejskiej. »

Szwecja chce stopniowego wycofania brytyjskiego rabatu

Aktualizacja: 10.06.2005

Premier Szwecji Goeran Persson poparł w piątek prezydenta Francji Jacquesa Chiraca, który domaga się stopniowego wycofania brytyjskiego rabatu, czyli obowiązującej od 20 lat redukcji składki Wielkiej Brytanii do unijnego budżetu. »

Złoty nadal umacnia się, do końca dnia stabilizacja

Aktualizacja: 10.06.2005

Złoty umacnia się podczas piątkowych kwotowań i do końca dnia jego kurs powinien się ustabilizować na obecnym poziomie. »

Związkowcy z PKN nadal przeciwni likwidacji RJO

Aktualizacja: 10.06.2005

Krajowy Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny Związków Zawodowych w PKN Orlen zaapelował do ministerstwa skarbu, aby nie popierało na najbliższym zwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy płockiego koncernu projektu likwidacji 12 Regionalnych Jednostek Organizacyjnych (RJO). »

MF zaoferuje w poniedziałek bony roczne

Aktualizacja: 10.06.2005

Ministerstwo Finansów zaoferuje na przetargu w poniedziałek bony roczne o wartości 600 mln zł - podał resort w komunikacie. »

HVB i UniCredito ustaliły strukturę po fuzji banków

Aktualizacja: 10.06.2005

HVB Group i UniCredito Italiano SpA ustaliły strukturę zarządzania po połączeniu obu banków - pisze w piątek "Financial Times" powołując się na informacje źródeł zbliżonych do transakcji. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 10.06.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty umacnia się od początku notowań

Aktualizacja: 10.06.2005

Złoty umocnił się na piątkowym otwarciu i dealerzy spodziewają się testowania w ciągu dnia oporu na poziomie 4,02 zł za euro. »

MF może jeszcze przesunąć zmiany w akcyzie

Aktualizacja: 10.06.2005

Ministerstwo Finansów może przesunąć na 1 stycznia przyszłego roku zmiany stawek akcyzy, jeśli program osłon w związku z wyższą akcyzą od oleju opałowego nie uzyska akceptacji - poinformował w Sejmie minister finansów Mirosław Gronicki. »

Jest szansa na jeszcze dwa lata

Aktualizacja: 10.06.2005

Prawdopodobnie do końca 2008 r. osoby zatrudnione w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze będą mogły przechodzić na wcześniejsze emerytury na obecnych zasadach. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Prymakowska

Ekoconsultant sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »