| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zmiany w kodeksie karnym skarbowym

Aktualizacja: 04.07.2005

Przedsiębiorcy krytykują projekt nowelizacji kodeksu karnego skarbowego, a Ministerstwo Sprawiedliwości sprzeciwia się opracowanym w resorcie finansów poprawkom.Sejmowa Nadzwyczajna Komisja do spraw Kodyfikacji zarekomenduje przyjęcie poprawek do nowelizacji kodeksu karnego skarbowego (k.k.s.) i kodeksu wykroczeń zaostrzających kary za przestępstwa paliwowe. »

MF zaoferuje w poniedziałek bony o wartości 700 mln zł

Aktualizacja: 01.07.2005

Ministerstwo Finansów zaoferuje na przetargu w poniedziałek bony roczne o wartości 600 mln zł oraz 13-tygodniowe o wartości 100 mln zł - podał resort w piątkowym komunikacie. »

W połowie tego roku inflacja 1,0-1,5 proc.

Aktualizacja: 01.07.2005

Mirosław Pietrewicz z Rady Polityki Pieniężnej szacuje, że w połowie tego roku inflacja spadła do 1,0-1,5 proc. z 2,5 proc. w maju. »

Śląskie samorządy wdrożą system elektronicznej administracji

Aktualizacja: 01.07.2005

Za dwa lata w ponad 50 gminach i powiatach woj. śląskiego, a także w strukturach samorządu wojewódzkiego, większość spraw będzie można załatwić przez internet. Stworzenie umożliwiającego to systemu, wartości ok. 27 mln zł, to największy, obok podobnego przedsięwzięcia w woj. kujawsko-pomorskim, tego typu projekt w Polsce. »

Tzw. ustawa warszawska czeka na podpis prezydenta

Aktualizacja: 01.07.2005

Sejm przyjął w piątek poprawki Senatu do tzw. ustawy warszawskiej, która ogranicza dotychczasowe kompetencje prezydenta miasta na rzecz burmistrzów. »

Większa dyscyplina w sektorze finansów

Aktualizacja: 01.07.2005

Od dziś zakres odpowiedzialności urzędników za naruszenie dyscypliny finansów publicznych reguluje specjalna ustawa. Będzie o­na szczegółowo określać nie tylko zakres i zasady odpowiedzialności, ale także tryb postępowania w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych. »

Inflacja w czerwcu spadła do 1,3 proc.

Aktualizacja: 01.07.2005

Resort finansów prognozuje spadek inflacji w czerwcu do 1,3 proc. z 2,5 proc. w maju. W lipcu inflacja będzie poniżej 1 proc., a w grudniu tego roku wyniesie około 0,8 proc. - poinformował dyrektor Departamentu Polityki Finansowej Analiz i Statystyki w resorcie Jacek Krzyślak. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 01.07.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Sejm znowelizował ustawy o podziale zadań i kompetencji administracji terenowej

Aktualizacja: 01.07.2005

Sejm znowelizował w piątek niektóre ustawy w związku ze zmianami w podziale zadań i kompetencji administracji terenowej. »

Sejm znowelizował ustawę o płacy minimalnej

Aktualizacja: 01.07.2005

Coroczną waloryzację płacy minimalnej na podstawie wskaźnika inflacji oraz wysokości prognozowanego na dany rok wskaźnika wzrostu PKB zakłada uchwalony w piątek przez Sejm poselski projekt nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. »

Złoty na otwarciu zyskał, ceny obligacji wzrastają

Aktualizacja: 01.07.2005

 Złoty, w czwartek pod koniec dnia, nie zareagował na dobre dane o bilansie płatniczym, ale przełożyły się już o­ne na jego poranną wycenę. Złoty zyskuje na wartości i taka sytuacja powinna się utrzymać - prognozują dilerzy. »

Inflacja do końca 2007 roku nie powinna przekroczyć 2,5 proc.

Aktualizacja: 01.07.2005

 Inflacja do końca 2007 roku nie powinna przekroczyć 2,5 proc. Nie można wykluczyć obniżek stóp procentowych w tym roku - powiedziała w piątek w radiu PiN Halina Wasilewska-Trenkner z RPP. »

Zobowiązania inwestycyjne wobec FSO ok. 80 mln euro

Aktualizacja: 01.07.2005

Zobowiązania inwestycyjne ukraińskiej firmy AwtoZAZ wobec FSO SA opiewają na około 80 mln euro - poinformował w piątek w radiowych "Sygnałach Dnia" Jacek Socha, minister skarbu. »

Korporacje prawnicze nie będą już decydować

Aktualizacja: 01.07.2005

Od przyszłego roku to już nie korporacje prawnicze będą decydować o naborze na aplikacje, tylko minister sprawiedliwości - zdecydował wczoraj Sejm, uchwalając zmiany w ustawach korporacyjnych. Bitwa o otwarcie zawodów prawniczych została wygrana, ale wojna nie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Stachowiak

Marketing Team Leader w firmie HR Tools

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK