| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Złoty słabszy wobec euro, mocniejszy wobec dolara

Aktualizacja: 12.07.2005

We wtorek obserwowano niewielkie osłabienie złotego względem euro i umocnienie wobec dolara. Rynek obligacji pozostaje stabilny. »

Cena skupu pszenicy prognozowana na 320-360 zł za tonę

Aktualizacja: 12.07.2005

Izba Paszowo-Zbożowa ocenia, że zbiory zbóż w tym roku będą niższe niż w 2004 r. i prawdopodobnie wyniosą 27,5 mln ton. »

Francja ukarana milionami euro

Aktualizacja: 12.07.2005

Trybunał Sprawiedliwości UE ukarał we wtorek Francję milionami euro za poważne i uporczywe uchylanie się przez wiele lat od unijnych zobowiązań w dziedzinie rybołówstwa. »

TK: Wprowadzenie kas fiskalnych zgodne z konstytucją

Aktualizacja: 12.07.2005

Przepisy określające obowiązek wprowadzenia kas fiskalnych dla poszczególnych grup podatników, zawarte w rozporządzeniu ministra finansów z 1996 r., są zgodne z konstytucją - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. »

PTC chce odwołać się od decyzji URTiP

Aktualizacja: 12.07.2005

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era, w przypadku wydania przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty decyzji o rezerwacji częstotliwości UMTS dla Netii Mobile, zamierza odwołać się od niej - poinformował we wtorek rzecznik zarządu PTC Witold Pasek. »

Rząd m.in. o realizacji zobowiązań offsetowych

Aktualizacja: 12.07.2005

Na rozpoczętym we wtorek przed południem posiedzeniu rządu, ministrowie zapoznają się m.in. ze sprawozdaniem z wykonania zobowiązań offsetowych przez zagranicznych dostawców w 2004 r. Największe inwestycje offsetowe związane są z zakupem przez Polskę samolotów wielozadaniowych F-16. »

Obniżyć VAT na ubranka dziecięce

Aktualizacja: 12.07.2005

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Nasze Dziecko" zaapelował we wtorek do marszałka Sejmu Włodzimierza Cimoszewicza o przyspieszenie prac nad obywatelskim projektem ustawy przywracającej 7-proc. stawkę VAT na ubranka dziecięce. »

Możliwy lekki spadek złotego w ciągu dnia

Aktualizacja: 12.07.2005

Złoty we wtorek może lekko stracić na wartości, a na rynku obligacji nie powinno być wielkich wahań - prognozują dilerzy. »

Czwarty dzień strajku w ZNTK

Aktualizacja: 12.07.2005

Kilkusetosobowa załoga Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego (ZNTK) w Poznaniu rozpoczęła we wtorek rano całodniowy strajk ostrzegawczy. »

Dozwolona pomoc państwa do 30 mln euro rocznie

Aktualizacja: 11.07.2005

Komisja Europejska przedstawi w środę nowe zasady finansowania usług publicznych o charakterze ekonomicznym; m.in. nie będzie obowiązku występowania do KE o zgodę na udzielenie pomocy w kwocie poniżej 30 mln euro rocznie - poinformowały źródła w Komisji. »

RPP kieruje się także wzrostem PKB

Aktualizacja: 11.07.2005

Stanisław Owsiak z Rady Polityki Pieniężnej uważa, że obecnie jest dobry moment do wspierania przez politykę monetarną wzrostu PKB. »

Radykalne cięcie wydatków może być nieskuteczne

Aktualizacja: 11.07.2005

Członek RPP Stanisław Owsiak powiedział, że radykalne cięcie wydatków budżetowych może być nieskuteczne, a rząd powinien skupić się na zarządzaniu wydatkami i ewolucyjnym ich ograniczaniu. »

Ostrzeżenie przed wysokimi kosztami roamingu

Aktualizacja: 11.07.2005

Komisja Europejska zapowiedziała w poniedziałek, że otworzy stronę internetową, na której będzie ostrzegać Europejczyków przed wysokimi kosztami korzystania z telefonów komórkowych za granicą, czyli tzw. roamingu. »

Złoty nieco słabszy wobec euro

Aktualizacja: 11.07.2005

Podczas poniedziałkowej sesji nie zanotowano znacznych zmian kursu złotego. Również rynek obligacji pozostaje stabilny. »

Skala możliwych obniżek stóp jest znaczna

Aktualizacja: 11.07.2005

Mirosław Pietrewicz z Rady Polityki Pieniężnej uważa, że skala możliwych obniżek stóp jest znaczna, a łagodne nastawienie w polityce pieniężnej powinno się utrzymać do końca tego roku. Jego zdaniem inflacja w czerwcu spadła do około 1,3 proc. z 2,5 proc. w maju. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK