| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wzrośnie cena gazu u odbiorców przesyłowych

Aktualizacja: 20.06.2005

Urząd Regulacji Energetyki zdecydował o wydłużeniu do 30 września 2005 taryfy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa za przesył gazu, jednocześnie akceptując podwyżkę cen gazu, skutkującą zwyżką cen gazu u odbiorców przesyłowych o około 3-8 proc. - poinformował PGNiG. »

Tanieje olej opałowy z PKN Orlen

Aktualizacja: 20.06.2005

PKN Orlen obniżył od soboty, 18 czerwca, hurtową cenę oleju opałowego Ekoterm Plus o 45 zł na tysiącu litrów - poinformowała spółka w komunikacie. »

Grupa Lotos obniżyła cenę oleju napędowego

Aktualizacja: 20.06.2005

Grupa Lotos obniżyła od soboty, 18 czerwca, hurtowe ceny oleju napędowego o 50 zł za tysiąc litrów - poinformowało biuro prasowe spółki. »

Eksport rośnie jak na drożdżach

Aktualizacja: 20.06.2005

O ile w latach 90. rocznie eksportowaliśmy towary o wartości kilkunastu miliardów dolarów, o tyle w 2000 r. było już 30 mld, a w tym osiągniemy 70 mld USD. Bardzo dobrze sprzedają się produkty rolno-spożywcze, ale wciąż mały jest udział wyrobów high-tech. Rosną jednak koszty płacowe, brakuje promocji, a na odkrycie czekają nowe rynki, np. bliskowschodni. O tym mówili uczestnicy piątkowego panelu Klubu Eksportera. »

Nie ma danych o rajach podatkowych

Aktualizacja: 20.06.2005

Organy podatkowe nie dysponują danymi, które pozwoliłyby oszacować, ile dokładnie polskich spółek przenoszonych jest do innych krajów, w tym do tzw. rajów podatkowych - przyznaje Ministerstwo Finansów. MF jest jednak przekonane, że „emigracja” spółek za granicę z pewnością nie ma charakteru masowego. »

Nowy światowy rekord ceny baryłki ropy

Aktualizacja: 20.06.2005

Cena ropy w transakcjach prowadzonych w Azji przekroczyła w poniedziałek rano po raz pierwszy w historii gospodarki światowej 59 dol. za baryłkę. »

Powtórna prywatyzacja Kryworiżstalu zgodnie z prawem

Aktualizacja: 17.06.2005

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko obiecała w piątek podczas obrad gospodarczego "okrągłego stołu" w Kijowie, że powtórna prywatyzacja kombinatu górniczo-hutniczego Kryworiżstal odbędzie się zgodnie z prawem i na przejrzystych zasadach. »

Francja: zamrożenie rabatu brytyjskiego nie wystarczy

Aktualizacja: 17.06.2005

Zamrożenie rabatu brytyjskiego nie wystarczy, Francja domaga się jego redukcji - poinformował w imieniu prezydenta Francji w piątek w Brukseli szef francuskiej dyplomacji Philippe Douste-Blazy. "Zamrożenie rabatu nie wystarczy" - powiedział na konferencji prasowej Douste-Blazy, relacjonując stanowisko prezydenta Francji Jacques Chiraca. »

W poniedziałek bony roczne o wartości 600 mln zł

Aktualizacja: 17.06.2005

Ministerstwo Finansów zaoferuje na przetargu w poniedziałek bony roczne o wartości 600 mln zł - podał resort w komunikacie. MF podało również, że 22 czerwca wykupi bony o wartości 1 mld zł. »

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o podatku akcyzowym

Aktualizacja: 17.06.2005

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o podatku akcyzowym. Przepisy mają utrudnić ministrowi finansów zmiany stawek akcyzy na paliwa bez wiedzy Sejmu. W głosowaniu wzięło udział 398 posłów, 395 opowiedziało się za przyjęciem ustawy, 1 był przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. »

Stanowisko brytyjskie w sprawie rabatu "niezmienione"

Aktualizacja: 17.06.2005

Rabat brytyjski w składce do budżetu Unii Europejskiej jest w pełni uzasadniony i stanowisko Londynu w tej kwestii nie zmieniło się - powiedział rzecznik prasowy premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira, w drugim dniu szczytu UE w Brukseli. »

Truszczyński: podtrzymujemy stanowisko negocjacyjne

Aktualizacja: 17.06.2005

 Polska podtrzymuje swoje stanowisko negocjacyjne, obejmujące pozostawienie pułapu funduszy strukturalnych i spójności na poziomie 4 proc. produktu krajowego brutto - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Jan Truszczyński. »

Ochrona świadczeń pracowniczych także z rachunków SKOK

Aktualizacja: 17.06.2005

Sejm przyjął poprawkę do kodeksu postępowania cywilnego, która gwarantuje ochronę świadczeń pracowniczych podczas egzekucji komorniczej nie tylko z rachunku bankowego pracodawcy, ale także rachunków w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych (SKOK). »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 17.06.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Protest przeciwko planowi podziału środków NFZ

Aktualizacja: 17.06.2005

Przeciwko proponowanemu podziałowi pieniędzy Narodowego Funduszu Zdrowia na 2006 r. i następne lata między jego centralę i oddziały wojewódzkie zaprotestował w piątek zarząd województwa śląskiego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Smoleńska

Dziennikarka, redaktor

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »