| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Media Markt narusza interesy konsumentów

Aktualizacja: 17.06.2005

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że Media Markt narusza zbiorowe interesy konsumentów poprzez wprowadzające w błąd hasła reklamowe. »

Będą większe wpływy z CIT

Aktualizacja: 17.06.2005

Rząd szacuje, że w 2005 r. wpływy z podatku dochodowego od osób prawnych będą wyższe, niż zakładano w ustawie budżetowej. Niższe natomiast, niż planowano, budżet uzyska z akcyzy. »

Produkują mniej aut

Aktualizacja: 17.06.2005

Maj był pierwszym w tym roku miesiącem znaczącego spadku produkcji aut w Polsce. Przyczynił się do tego niski popyt w kraju, ale także w nowych państwach członkowskich UE oraz we Włoszech i Wielkiej Brytanii - twierdzą analitycy. »

Fiskus chce wiedzieć za dużo

Aktualizacja: 17.06.2005

W poniedziałek Trybunał Konstytucyjny rozpozna wniosek o stwierdzenie zgodności z konstytucją kilku przepisów ustawy o utworzeniu Wojewódzkich Kolegiów Skarbowych. »

Kierują się ceną

Aktualizacja: 17.06.2005

Aż 60 proc. konsumentów w Polsce przy zakupie żywności większą wagę przywiązuje do ceny niż do marki - wynika z badań GfK Polonia. »

Możliwe 3,2 mld zł niedoboru w FUS

Aktualizacja: 16.06.2005

Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, z którego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca m.in. emerytury, może mieć w tym roku 3,2 mld złotych niedoboru. Brakujące środki zostaną uzupełnione z kredytów bankowych, które zaciąga ZUS - poinformował wiceprezes ZUS Ireneusz Fąfara. »

Złoty nieznacznie stracił od środowego zamknięcia

Aktualizacja: 16.06.2005

Złoty nieznacznie po południu stracił w porównaniu z wyceną w środę wieczorem. Obroty na rynku pomału wygasają przed okresem wakacyjnym - oceniają dilerzy walutowi. »

Eurodeputowani grożą wetem w sprawie budżetu

Aktualizacja: 16.06.2005

Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego wyrazili w czwartek niezadowolenie ze zbyt skromnej - ich zdaniem - propozycji budżetu UE na lata 2007-13, przygotowanej przez Luksemburg na szczyt rozpoczynający się w czwartek w Brukseli. »

Fundusze pe/vc zainwestowały w polskie firmy 122 mln euro

Aktualizacja: 16.06.2005

Fundusze private equity i venture capital zainwestowały w polskie firmy w 2004 roku 122 mln euro wobec 130 mln euro rok wcześniej - poinformował na konferencji prasowej prezes Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK) Paweł Gieryński. »

MSP: negocjujemy finansowanie pomostowe dla Huty Stalowa Wola

Aktualizacja: 16.06.2005

Ministerstwo skarbu prowadzi negocjacje na temat finansowania pomostowego działalności Huty Stalowa Wola (HSW) - powiedział w Sejmie wiceminister skarbu państwa Kazimierz Jaszczyk. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 16.06.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

MSP ogłasza rokowania w sprawie kupna akcji i udziałów 3 spółek

Aktualizacja: 16.06.2005

Minister Skarbu Państwa ogłosił w czwartek zaproszenie do rokowań w sprawie kupna akcji i udziałów trzech spółek - Polmoru z Bytowa, Dolnośląskiej Fabryki Maszyn Włókienniczych Dofama z Kamiennej Góry i Zakładu Techniki Próżniowej Tepro z Koszalina. »

Złoty stabilny, ceny długu spadają

Aktualizacja: 16.06.2005

Złoty rozpoczął czwartek od lekkiego umocnienia. Rynek sądzi, że złoty powinien wahać się w przedziale 4,02-4,06 zł. »

Potrzeby pożyczkowe mogą być niższe o 9 mld zł

Aktualizacja: 16.06.2005

Minister Gronicki w wywiadzie dla czwartkowego "Parkietu" powiedział, że potrzeby pożyczkowe budżetu w przyszłym roku mogą być niższe o 9 mld zł. »

Belka: odejście Gronickiego groziłoby destabilizacją

Aktualizacja: 16.06.2005

Premier Marek Belka powiedział w czwartek w Sejmie, że minister finansów Mirosław Gronicki jest w trakcie budowy budżetu na rok 2006 i jego odejście byłoby w tej chwili potężnym czynnikiem destabilizującym te prace. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Marta Wilczkowska

Nowe Horyzonty®-Szkolenia dla Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »