| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Nowy światowy rekord ceny baryłki ropy

Aktualizacja: 20.06.2005

Cena ropy w transakcjach prowadzonych w Azji przekroczyła w poniedziałek rano po raz pierwszy w historii gospodarki światowej 59 dol. za baryłkę. »

Powtórna prywatyzacja Kryworiżstalu zgodnie z prawem

Aktualizacja: 17.06.2005

Premier Ukrainy Julia Tymoszenko obiecała w piątek podczas obrad gospodarczego "okrągłego stołu" w Kijowie, że powtórna prywatyzacja kombinatu górniczo-hutniczego Kryworiżstal odbędzie się zgodnie z prawem i na przejrzystych zasadach. »

Francja: zamrożenie rabatu brytyjskiego nie wystarczy

Aktualizacja: 17.06.2005

Zamrożenie rabatu brytyjskiego nie wystarczy, Francja domaga się jego redukcji - poinformował w imieniu prezydenta Francji w piątek w Brukseli szef francuskiej dyplomacji Philippe Douste-Blazy. "Zamrożenie rabatu nie wystarczy" - powiedział na konferencji prasowej Douste-Blazy, relacjonując stanowisko prezydenta Francji Jacques Chiraca. »

W poniedziałek bony roczne o wartości 600 mln zł

Aktualizacja: 17.06.2005

Ministerstwo Finansów zaoferuje na przetargu w poniedziałek bony roczne o wartości 600 mln zł - podał resort w komunikacie. MF podało również, że 22 czerwca wykupi bony o wartości 1 mld zł. »

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o podatku akcyzowym

Aktualizacja: 17.06.2005

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o podatku akcyzowym. Przepisy mają utrudnić ministrowi finansów zmiany stawek akcyzy na paliwa bez wiedzy Sejmu. W głosowaniu wzięło udział 398 posłów, 395 opowiedziało się za przyjęciem ustawy, 1 był przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. »

Stanowisko brytyjskie w sprawie rabatu "niezmienione"

Aktualizacja: 17.06.2005

Rabat brytyjski w składce do budżetu Unii Europejskiej jest w pełni uzasadniony i stanowisko Londynu w tej kwestii nie zmieniło się - powiedział rzecznik prasowy premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira, w drugim dniu szczytu UE w Brukseli. »

Truszczyński: podtrzymujemy stanowisko negocjacyjne

Aktualizacja: 17.06.2005

 Polska podtrzymuje swoje stanowisko negocjacyjne, obejmujące pozostawienie pułapu funduszy strukturalnych i spójności na poziomie 4 proc. produktu krajowego brutto - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Jan Truszczyński. »

Ochrona świadczeń pracowniczych także z rachunków SKOK

Aktualizacja: 17.06.2005

Sejm przyjął poprawkę do kodeksu postępowania cywilnego, która gwarantuje ochronę świadczeń pracowniczych podczas egzekucji komorniczej nie tylko z rachunku bankowego pracodawcy, ale także rachunków w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych (SKOK). »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 17.06.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Protest przeciwko planowi podziału środków NFZ

Aktualizacja: 17.06.2005

Przeciwko proponowanemu podziałowi pieniędzy Narodowego Funduszu Zdrowia na 2006 r. i następne lata między jego centralę i oddziały wojewódzkie zaprotestował w piątek zarząd województwa śląskiego. »

Prawnicy spoza UE co roku mają przedstawiać zaświadczenie

Aktualizacja: 17.06.2005

Tylko prawnicy spoza Unii Europejskiej praktykujący w Polsce będą musieli przedstawiać co roku zaświadczenia, że mają prawo do wykonywania zawodu; prawnicy z UE nie będą mieli tego obowiązku - taką nowelizację ustawy o prawnikach zagranicznych uchwalił Sejm. »

Persson apeluje o dłuższy czas na negocjacje budżetowe

Aktualizacja: 17.06.2005

Premier Szwecji Goran Persson zaapelował w piątek do szefów rządów państw UE, aby nie spieszyć się i dać Unii jeszcze jeden rok, aby "wynegocjować jak najlepszy budżet", co praktycznie wyklucza rozwiązanie tej kwestii na szczycie Brukseli w piątek. »

Złoty umocnił się

Aktualizacja: 17.06.2005

Złoty umocnił się o 1 grosz do dolara w wyniku zmian kursu euro-dolara od czwartkowego zamknięcia. Dealerzy spodziewają się spokojnego piątku oraz czekają na dane o produkcji. »

Kluby za dalszymi pracami nad projektem nowelizacji ustawy o akcyzie

Aktualizacja: 17.06.2005

Wszystkie kluby poparły w czwartek w I czytaniu w Sejmie komisyjny projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym. Zaproponowane przepisy utrudniają ministrowi finansów zmiany stawek akcyzy na paliwa bez wiedzy Sejmu. »

Media Markt narusza interesy konsumentów

Aktualizacja: 17.06.2005

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że Media Markt narusza zbiorowe interesy konsumentów poprzez wprowadzające w błąd hasła reklamowe. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

StukPuk.pl

Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »