| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Złoty umacnia się, rynek długu traci

Aktualizacja: 01.08.2005

Podczas poniedziałkowej sesji złoty zyskuje zarówno w stosunku do dolara, jak i do euro. Rynek obligacji traci przed środową aukcją obligacji OK0807. »

TP SA: nowe oferty zryczałtowanych usług

Aktualizacja: 01.08.2005

Telekomunikacja Polska pracuje nad nowymi ofertami bezpłatnych rozmów w ramach abonamentu po wstrzymaniu przez URTiP wprowadzenia na rynek oferty "zawsze za darmo". »

Przychody z prywatyzacji to prawie 1,3 mld zł

Aktualizacja: 01.08.2005

Przychody brutto z prywatyzacji na koniec lipca wyniosły 1.266,9 mln zł, czyli 22,35 proc. kwoty 5.668,1 mln zł zapisanej w ustawie budżetowej - podało Ministerstwo Skarbu. »

TP liczy na większy udział w rynku internetowym

Aktualizacja: 01.08.2005

Telekomunikacja Polska od 1 sierpnia ma nową ofertę szybkiej Neostrady (6 Mb/s.) przeznaczonej dla klientów indywidualnych. »

MF zaoferuje obligacje dwuletnie

Aktualizacja: 01.08.2005

Ministerstwo Finansów zaoferuje w środę obligacje dwuletnie OK0807 o wartości 2,7 mld zł - podał resort w komunikacie. »

Spadnie wskaźnik inflacji w lipcu

Aktualizacja: 01.08.2005

Wskaźnik inflacji rdr w lipcu spadnie do 1,1 proc. z 1,4 proc. w czerwcu. W ujęciu miesięcznym wystąpi deflacja na poziomie 0,4 proc. Jednocześnie MF spodziewa się wzrostu PKB w II kw. na poziomie 2,5-2,7 proc. - poinformował Ludwik Kotecki, wicedyrektor departamentu polityki finansowej, analiz i statystyki MF. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 01.08.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Kary dla firm

Aktualizacja: 01.08.2005

Sejm przyjął większość poprawek Senatu do nowelizacji ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary. »

Złoty osłabił się, wzrosły rentowności obligacji

Aktualizacja: 01.08.2005

Złoty osłabił się na otwarciu pierwszej sesji w tym tygodniu, a rentowności obligacji wzrosły. Na razie na rynku długu aktywność inwestorów jest niewielka, jednak dealerzy spodziewają się przeceny po tym, co wydarzyło się na rynkach bazowych. »

Grupa Lotos obniżyła ceny paliw

Aktualizacja: 01.08.2005

Grupa Lotos od soboty, 30 lipca, obniżyła hurtowe ceny benzyny o 35-65 zł na tysiąc litrów, a cenę oleju napędowego o 50 zł na tysiąc litrów - poinformowało biuro prasowe spółki. »

Koszt badań po naprawie z OC i AC

Aktualizacja: 01.08.2005

Koszty dodatkowych badań technicznych, jakie trzeba przeprowadzić po naprawie samochodu po wypadku, będą pokrywane zarówno z odszkodowania wypłacanego z tytułu ubezpieczenia OC, jak i ubezpieczenia AC. »

Odzyskasz VAT jeśli masz fakturę

Aktualizacja: 01.08.2005

Maksymalna kwota zwrotu części VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych będzie dotyczyła sumy wszystkich wydatków objętych ustawą - zakłada jedna z przejętych przez Sejm poprawek senackich do ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. »

Sześć miesięcy na odpowiedź

Aktualizacja: 01.08.2005

Minister finansów od 1 września br. będzie wydawał pisemne interpretacje przepisów umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Na odpowiedź będzie miał sześć miesięcy. Eksperci twierdzą, że tak długi okres nie będzie ministrowi potrzebny. »

Określenie kwalifikacji tylko w ustawie

Aktualizacja: 29.07.2005

Przepis określający szczegółowe kwalifikacje oraz warunki wymagane od kandydatów na syndyków upadłości, z powodu umieszczenia go w rozporządzeniu, a więc w akcie rangi podustawowej, jest niezgodny z Konstytucją RP - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich. »

Szefowie z konkursów

Aktualizacja: 29.07.2005

Czekająca na podpis prezydenta ustawa o przeprowadzaniu konkursów na stanowiska kierowników centralnych urzędów administracji rządowej, prezesów agencji państwowych oraz prezesów państwowych funduszy celowych ma wejść w życie już 1 września br. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Jankowski

Przedsiębiorca, Partner Zarządzający Cafe Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK