| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Od 31 lipca obowiązuje zakaz reklamy papierosów

Aktualizacja: 27.07.2005

Od 31 lipca wchodzi w życie dyrektywa zakazująca reklamy wyrobów tytoniowych w prasie, radiu i internecie oraz sponsorowania przez producentów wyrobów tytoniowych transgranicznych wydarzeń kulturalnych i sportowych - poinformowała w środę Komisja Europejska. »

Po decyzji RPP złoty umacnia się, a dług zyskuje

Aktualizacja: 27.07.2005

Po ogłoszeniu przez RPP decyzji o obniżce stóp procentowych o 25 punktów bazowych złoty zaczął się umacniać, a ceny obligacji wzrosły. »

Wzrost konsumpcji, inwestycji i eksportu pociągnie gospodarkę

Aktualizacja: 27.07.2005

Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową ocenia, że wyniki gospodarki w kolejnych kwartałach poprawią się m.in. za sprawą odradzającej się konsumpcji, wzrostu inwestycji oraz dobrych wyników eksportu. »

RPP obniżyła stopy procentowe

Aktualizacja: 27.07.2005

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu obniżyła stopy procentowe o 25 pkt bazowych, czyli zgodnie z oczekiwaniami rynku i od czwartku podstawowa stopa NBP będzie na historycznie najniższym poziomie 4,75 proc. »

Górnictwo dobrze wydało budżetowe pieniądze

Aktualizacja: 27.07.2005

Górnictwo węgla kamiennego dobrze i bez poważniejszych nieprawidłowości wydało środki otrzymane w 2004 r. z budżetu państwa i Banku Światowego na restrukturyzację zatrudnienia i likwidację kopalń - oceniła Najwyższa Izba Kontroli (NIK). »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 27.07.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty stabilny, rynek czeka na decyzję RPP

Aktualizacja: 27.07.2005

Złoty rozpoczął dzień na poziomach zbliżonych do zamknięcia we wtorek, a obligacje podrożały. Rynek czeka na decyzję Rady Polityki Pieniężnej i do czasu jej ogłoszenia kursy nie powinny znacząco się zmieniać. »

Grupa Lotos podnosi cenę oleju opałowego

Aktualizacja: 27.07.2005

Grupa Lotos podwyższa od środy, 27 lipca, hurtową cenę oleju opałowego o 30 zł na tysiącu litrów - poinformowało biuro prasowe spółki. »

Drożeje olej napędowy i opałowy z PKN Orlen

Aktualizacja: 27.07.2005

PKN Orlen podnosi od środy, 27 lipca, hurtową cenę oleju napędowego o 30 zł na tysiącu litrów - poinformowała Agnieszka Cybulska-Nosal z biura prasowego płockiego koncernu. »

Nie będzie obniżki VAT-u

Aktualizacja: 27.07.2005

Stawka VAT na ubranka dziecięce najprawdopodobniej nie zmieni się. Projekt ustawy przywracającej niższą stawkę nie trafił na posiedzenie Sejmu. »

Upór może utrudnić inwestycje

Aktualizacja: 27.07.2005

Upór organów podatkowych dotyczący konieczności osobistego podpisywania przez podatników deklaracji podatkowych może utrudnić inwestycje, a tym samym rozwój gospodarczy. »

KE chce walczyć z gromadzeniem funduszy przez terrorystów

Aktualizacja: 26.07.2005

Komisja Europejska (KE) chce walczyć z możliwością gromadzenia w unijnych bankach funduszy przez terrorystów, które mogą być potem wykorzystywane w przygotowaniu zamachów terrorystycznych. »

Złoty słabnie, rentowności obligacji wzrosły

Aktualizacja: 26.07.2005

Złoty osłabia się od początku wtorkowej sesji, spadły też ceny obligacji. Rynek czeka na środową decyzję Rady Polityki Pieniężnej i jej uzasadnienie. »

Dwie propozycje sejmowej komisji w sprawie emerytur

Aktualizacja: 26.07.2005

Komisja polityki społecznej przegłosowała poparcie dla dwóch odrębnych rozwiązań w sprawie emerytur. Pierwszy projekt obejmuje przedłużenie systemu przechodzenia na wcześniejsze emerytury dla górników. »

Komisja sejmowa poparła postulaty górników

Aktualizacja: 26.07.2005

Sejmowa komisja polityki społecznej zarekomenduje Sejmowi zajęcie się utrzymaniem obecnego systemu emerytur dla górników. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK