| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Złoty stabilny i powinien się umacniać

Aktualizacja: 11.08.2005

Złoty był stabilny na czwartkowym otwarciu, a rentowności obligacji nieznacznie spadły. Dealerzy spodziewają się umocnienia złotego w ciągu dnia do obu walut. »

Abonent ma prawo wyboru

Aktualizacja: 11.08.2005

Telekomunikacja Polska S.A. miała obowiązek połączenia swojej sieci z Tele 2 i umożliwienia własnym abonentom korzystania z usług połączeń do sieci komórkowych, świadczonych przez Tele 2 - orzekł sąd. »

Lokalizacje z naruszeniem prawa

Aktualizacja: 11.08.2005

Niejednolite zasady obrotu nieruchomościami, nierzetelne dokumentowanie postępowań oraz liczne uchybienia proceduralne - to w opinii NIK czynniki o charakterze korupcjogennym, źle wpływające na procesy inwestycyjne i podważające zaufanie obywateli do urzędów publicznych. »

Podatnicy nie znają przepisów

Aktualizacja: 11.08.2005

Podatnicy nie wiedzą, jak wykazać w zeznaniu zagraniczne dochody, ani jak obliczyć podatek. Powód: nieznajomość odpowiednich przepisów. »

Niewielka aktywność inwestorów na rynku

Aktualizacja: 10.08.2005

Złoty umocnił się na środowej sesji, a rentowność obligacji była zbliżona do zamknięcia we wtorek. Sesja przebiega niezwykle spokojnie. »

Finanse publiczne nie ulegną znaczącej poprawie

Aktualizacja: 10.08.2005

Deficyt sektora finansów publicznych w 2005 roku wyniesie około 6 proc., a w ciągu najbliższych czterech kwartałów wyniesie 5,5 proc. PKB - ocenia w najnowszym raporcie Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR). »

9,5 mln euro na aktywizację gospodarczą

Aktualizacja: 10.08.2005

Opiewający na 9,5 mln euro projekt aktywizacji gospodarczej Ostrowca Świętokrzyskiego i Starachowic zrealizują oba "poprzemysłowe" miasta dzięki dofinansowaniu ich wspólnego przedsięwzięcia z funduszu PHARE. »

"Ustawa antylichwiarska" to ustawa antyrynkowa

Aktualizacja: 10.08.2005

Przedstawiciele Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan uważają, że przyjęcie tzw. ustawy antylichwiarskiej łamie konstytucyjną zasadę wolności działalności gospodarczej, ogranicza rozwój rynku pieniężnego i sprzyja rozwojowi szarej strefy. »

Nie będzie przetargu uzupełniającego

Aktualizacja: 10.08.2005

Ministerstwo Finansów nie zorganizuje w środę przetargu uzupełniającego na indeksowane inflacją obligacje 12-letnie IZ0816 - poinformował resort w komunikacie. »

Mogą być wyższe wpływy z podatków

Aktualizacja: 10.08.2005

Ministerstwo Finansów spodziewa się, że tegoroczne wpływy z tytułu podatków PIT, CIT oraz VAT mogą być wyższe od zakładanych o 2-3 mld zł. »

MF sprzedało całą pulę obligacji

Aktualizacja: 10.08.2005

Ministerstwo Finansów sprzedało w środę całą oferowaną pulę 12-letnich obligacji IZ0816 indeksowanych inflacją o wartości 500 mln zł - podał resort w komunikacie. »

Od grudnia nowe paszporty

Aktualizacja: 10.08.2005

Stany Zjednoczone zaczną w grudniu wprowadzać nowe paszporty, z elektronicznymi chipami, aby wzmocnić kontrolę graniczną i ulepszyć sprawdzanie tożsamości podróżnych. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 10.08.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty umocnił się na otwarciu

Aktualizacja: 10.08.2005

Złoty umocnił się na środowym otwarciu, a rentowność obligacji była zbliżona do zamknięcia we wtorek. Uczestnicy rynku podkreślają jednak, że aktywność inwestorów jest niska i dzisiejsza sesja przebiegnie prawdopodobnie bardzo spokojnie. »

Więcej pracy dla specjalistów

Aktualizacja: 10.08.2005

Mimo dużego bezrobocia, poprawia się sytuacja wielu branż, rośnie także liczba ofert pracy dla specjalistów z wyższym wykształceniem. Taki jest wniosek z raportu „Rynek pracy specjalistów”, przygotowanego przez portal internetowy Pracuj.pl. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK