| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Więcej pracy dla specjalistów

Aktualizacja: 10.08.2005

Mimo dużego bezrobocia, poprawia się sytuacja wielu branż, rośnie także liczba ofert pracy dla specjalistów z wyższym wykształceniem. Taki jest wniosek z raportu „Rynek pracy specjalistów”, przygotowanego przez portal internetowy Pracuj.pl. »

Negatywne nastawienie do podróbek

Aktualizacja: 10.08.2005

W Polsce podrabia się coraz więcej markowych produktów. Ofiarami piratów są nie tylko renomowane marki zagraniczne, ale coraz częściej także produkty polskich firm. »

Będą niższe składki na ZUS

Aktualizacja: 10.08.2005

Osoby, które rozpoczną wykonywanie działalności gospodarczej 24 sierpnia 2005 roku lub później, przez dwa lata będą opłacać preferencyjne składki do ZUS. Zaoszczędzą na nich w tym czasie około 11 tys. zł. »

Przepisy ustawy pozostają martwe

Aktualizacja: 10.08.2005

Ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych miała ukrócić zapędy nieuczciwych i skorumpowanych przedsiębiorców i spółek. Ale jej przepisy od 2003 roku pozostają martwe. »

Nowy prezes zarządu TVN 24

Aktualizacja: 09.08.2005

Nowym prezesem zarządu TVN 24 został dotychczasowy wiceprezes i dyrektor programowy stacji Adam Pieczyński. »

Złoty zyskał do euro, stracił do dolara

Aktualizacja: 09.08.2005

Złoty od otwarcia umocnił się nieznacznie wobec euro i osłabił wobec dolara, co było spowodowane umocnieniem się dolara na rynku światowym. »

Znamy wskaźnik koniunktury w budownictwie

Aktualizacja: 09.08.2005

Wskaźnik koniunktury w budownictwie w II kwartale 2005 roku wyniósł 29,6 pkt wobec 29,5 pkt w II kwartale poprzedniego roku - podał badający koniunkturę IRG SGH. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 09.08.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Spadła sprzedaż aut osobowych

Aktualizacja: 09.08.2005

Sprzedaż nowych samochodów osobowych spadła w ciągu siedmiu miesięcy 2005 roku o 30,56 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2004 roku i wyniosła 149.178 sztuk - podała firma Samar, monitorująca rynek motoryzacyjny. »

Na rynku walutowym możliwa korekta

Aktualizacja: 09.08.2005

We wtorek rano złoty osłabił się wobec euro i umocnił wobec dolara, a dealerzy nie wykluczają korekty po poniedziałkowym umocnieniu się polskiej waluty. »

Wypłata emerytur zagrożona

Aktualizacja: 09.08.2005

Wypłata emerytury w przyszłości jest zagrożona - szybko się starzejemy, rodzi się coraz mniej dzieci, wzrost gospodarczy nie jest wystarczający, a młodzież emigruje. »

Brak podpisu nie jest przeszkodą

Aktualizacja: 09.08.2005

Do wejścia w życie nowego regulaminu płac wystarczy ogłoszenie go w sposób zwyczajowo przyjęty u danego pracodawcy. Obowiązywanie regulaminu nie jest uzależnione od tego, czy pracownicy swoim podpisem potwierdzą, że zapoznali się z jego treścią. »

Ulgowe wczasy sportowe

Aktualizacja: 09.08.2005

Wydatki na sportowe wczasy będą korzystać z ulgi podatkowej - twierdzi resort finansów i ostrzega przed patologią o trudnych do oszacowania skutkach finansowych. Zafundował ją Senat, wprowadzając poprawki do ustawy o sporcie kwalifikowanym. »

Spadek po nowych rekordach cenowych ropy

Aktualizacja: 09.08.2005

Ceny akcji na rynku amerykańskim spadły w poniedziałek w związku z nową zwyżką na rynku ropy, gdzie tego dnia padł nowy rekord wszech czasów - 64 dol. za baryłkę na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku. »

Wsparcie z budżetu dla radia

Aktualizacja: 08.08.2005

Premier Marek Belka zdecydował o przyznaniu 950 tys. zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na wsparcie polskich organizacji pozarządowych, działających na rzecz utworzenia niezależnej rozgłośni radiowej, która nadawałaby program w języku białoruskim - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK