| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Turyści czekają na zwrot

Aktualizacja: 01.09.2005

Uzasadnienie do wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie nie pozostawia wątpliwości, że Ministerstwo Finansów niesłusznie pozbawiło zezwolenia na działalność jedynego w Polsce pośrednika w zwrocie VAT turystom. »

Więcej świadczeń i niższe składki

Aktualizacja: 01.09.2005

Są duże szanse, by w 2006 r. weszły w życie korzystne dla pracodawców i pracowników rozwiązania dotyczące funkcjonowania Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. »

Spadł poziom inflacji

Aktualizacja: 31.08.2005

Złoty bez reakcji na decyzję RPP

Aktualizacja: 31.08.2005

Złoty nie zareagował na spodziewaną decyzję RPP o obniżce stóp procentowych. Leki wzrost zanotowały jedynie papiery na krótkim końcu krzywej. »

RPP obniżyła stopy procentowe

Aktualizacja: 31.08.2005

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu obniżyła stopy procentowe o 25 pkt bazowych, z wyjątkiem redyskonta weksli obniżonej o 50 pb, czyli zgodnie z oczekiwaniami rynku i od czwartku podstawowa stopa NBP będzie na kolejnym historycznie najniższym poziomie, tym razem 4,5 proc. »

Socha wierzy w powodzenie oferty PGNiG

Aktualizacja: 31.08.2005

Minister Skarbu Państwa Jacek Socha uważa, że publiczna oferta akcji PGNiG zakończy się powodzeniem, a wysoki przedział cenowy tłumaczy dobrą kondycją spółki i korzystną koniunkturą rynkową. »

PKB Węgier wzrosło do 4,1 proc.

Aktualizacja: 31.08.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 31.08.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

MSP ogłosił rokowania w sprawie kupna akcji KHW

Aktualizacja: 31.08.2005

Minister Skarbu Państwa ogłosił zaproszenie do rokowań w sprawie kupna co najmniej 10 proc. akcji Katowickiego Holdingu Węglowego. »

Złoty stabilny, obligacje drożeją

Aktualizacja: 31.08.2005

Środowe otwarcie przyniosło stabilizację złotego oraz lekki wzrost cen obligacji w oczekiwaniu na decyzję Rady Polityki Pieniężnej. Wzrostom cen papierów sprzyjają też wzrosty na rynku niemieckim. Dziś kurs złotego może się wahać w przedziale 4,04-4,0650 za euro. »

Od północy mogą jeździć bezpłatnie

Aktualizacja: 31.08.2005

Od północy ze środy na czwartek kierowcy ciężarówek o masie ponad 3,5 tony będą mogli bezpłatnie korzystać z autostrad w Polsce. Pod warunkiem, że mają opłaconą winietę i okażą ją podczas kontroli. »

Nowe źródło finansowania

Aktualizacja: 31.08.2005

Pojawiło się nowe, obok funduszy unijnych, źródło finansowania rozwoju regionalnego. Bezzwrotną pomoc dla Polski świadczyć będą trzy europejskie państwa, nienależące do UE: Norwegia, Islandia i Liechtenstein. Do wykorzystania jest 533 mln euro. Wnioski można składać od 5 września. »

Będą podwyżki albo staną elektrownie

Aktualizacja: 31.08.2005

Wzrost cen energii będzie nieuchronny, jeśli elektrownie otrzymają obecnie proponowane przydziały na emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Zbyt mało uprawnień postawi elektrownie przed wyborem - wstrzymać produkcję czy dokupić uprawnienia. »

Przewoźnicy rozpoczęli kolejną walkę

Aktualizacja: 31.08.2005

Sezon zimowy jeszcze się nie zaczął, ale tani przewoźnicy już toczą batalię o pasażerów. »

Solidarność zmieniła losy naszego kraju

Aktualizacja: 31.08.2005

Obchodzimy 25 rocznicę powstania Solidarności, która zdecydowanie zmieniła losy naszego kraju, przywróciła nas do cywilizowanego świata. Z prognoz ekspertów wynika, że do czasu 50 urodzin Solidarności zdecydowanie skrócimy dystans, jaki dziś nas dzieli do bogatych krajów starej Unii Europejskiej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Wiśniewski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK