| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Złoty stabilny, obligacje drożeją

Aktualizacja: 31.08.2005

Środowe otwarcie przyniosło stabilizację złotego oraz lekki wzrost cen obligacji w oczekiwaniu na decyzję Rady Polityki Pieniężnej. Wzrostom cen papierów sprzyjają też wzrosty na rynku niemieckim. Dziś kurs złotego może się wahać w przedziale 4,04-4,0650 za euro. »

Od północy mogą jeździć bezpłatnie

Aktualizacja: 31.08.2005

Od północy ze środy na czwartek kierowcy ciężarówek o masie ponad 3,5 tony będą mogli bezpłatnie korzystać z autostrad w Polsce. Pod warunkiem, że mają opłaconą winietę i okażą ją podczas kontroli. »

Nowe źródło finansowania

Aktualizacja: 31.08.2005

Pojawiło się nowe, obok funduszy unijnych, źródło finansowania rozwoju regionalnego. Bezzwrotną pomoc dla Polski świadczyć będą trzy europejskie państwa, nienależące do UE: Norwegia, Islandia i Liechtenstein. Do wykorzystania jest 533 mln euro. Wnioski można składać od 5 września. »

Będą podwyżki albo staną elektrownie

Aktualizacja: 31.08.2005

Wzrost cen energii będzie nieuchronny, jeśli elektrownie otrzymają obecnie proponowane przydziały na emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Zbyt mało uprawnień postawi elektrownie przed wyborem - wstrzymać produkcję czy dokupić uprawnienia. »

Przewoźnicy rozpoczęli kolejną walkę

Aktualizacja: 31.08.2005

Sezon zimowy jeszcze się nie zaczął, ale tani przewoźnicy już toczą batalię o pasażerów. »

Solidarność zmieniła losy naszego kraju

Aktualizacja: 31.08.2005

Obchodzimy 25 rocznicę powstania Solidarności, która zdecydowanie zmieniła losy naszego kraju, przywróciła nas do cywilizowanego świata. Z prognoz ekspertów wynika, że do czasu 50 urodzin Solidarności zdecydowanie skrócimy dystans, jaki dziś nas dzieli do bogatych krajów starej Unii Europejskiej. »

Złoty pod wpływem eurodolara

Aktualizacja: 30.08.2005

Kurs złotego pozostaje we wtorek stabilny, a nominalne zmiany wynikają ze zmian eurodolara. Inwestorzy kupują natomiast obligacje przed środową decyzją Rady Polityki Pieniężnej. »

Poprawa kwartalnego i półrocznego indeksu PKPP

Aktualizacja: 30.08.2005

Kwartalny i półroczny Indeks Biznesu wzrosły w sierpniu wobec lipca odpowiednio o 3 i 2 pkt., a roczny pozostał na poziomie zbliżonym do lipcowego - podała Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. »

Mandelson apeluje o odblokowanie tekstyliów

Aktualizacja: 30.08.2005

Unijny komisarz ds.handlu, Peter Mandelson zwrócił się we wtorek do państw Unii Europejskiej o odblokowanie zalegających w składach celnych krajów UE, legalnie sprowadzonych przez europejskich handlowców milionów sztuk chińskich tekstyliów. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 30.08.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty pod presją na osłabienie

Aktualizacja: 30.08.2005

Poniedziałkowe dane o PKB w II kwartale tego roku umocniły oczekiwania na obniżkę stóp procentowych w tym tygodniu, co umacnia obligacje. Złoty pozostaje pod niewielką presją na osłabienie. »

Wzrósł Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury

Aktualizacja: 30.08.2005

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce wzrósł w lipcu o 1,3 punkta - poinformowało Bureau for Investments and Economic Cycles (BIEC). »

Lotos podwyższa cenę benzyny

Aktualizacja: 30.08.2005

Grupa Lotos podnosi od wtorku 30 sierpnia hurtowe ceny benzyny bezołowiowej 98 o 20 zł na 1.000 litrów - poinformowało biuro prasowe spółki. »

Bezpieczniki barierą dla firm

Aktualizacja: 30.08.2005

Brakuje systemu informowania o zarządzaniu środkami unijnymi dla firm - alarmują przedsiębiorcy. Są też zaniepokojeni małą ilością wypłaconych dotąd środków. »

Ropa jeszcze nie rujnuje

Aktualizacja: 30.08.2005

Na światowych giełdach ceny ropy i paliw pną się w górę i nie wiadomo, kiedy się zatrzymają. Może to ograniczyć wzrost gospodarczy także w naszym kraju, spowodować, że Rada Polityki Pieniężnej będzie ostrożniejsza przy decyzjach związanych z kształtowaniem stóp procentowych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Hanna Bartkowiak

Konsultant/Zespół Doradców Unijnych SmartConsulting S.K.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK