| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

GUS. Badania małych firm

Aktualizacja: 25.07.2005

Spośród wszystkich nowo utworzonych małych firm, w rok po podjęciu przez nie działalności funkcjonowało 64,4 proc. mikroprzedsiębiorstw, po dwóch latach od zarejestrowania działało 44,5 proc. podmiotów, a po trzech latach utrzymało się na rynku tylko 39,2 proc. nowych firm - wynika z badań GUS. »

Dominują skargi na kredyty

Aktualizacja: 22.07.2005

W pierwszym półroczu do arbitra bankowego, który rozstrzyga spory między bankami i klientami, wpłynęły 402 sprawy. Najwięcej skarg, bo aż 252, dotyczyło kredytów. W porównaniu z ubiegłym rokiem zmniejszył się odsetek spraw wygranych przez konsumentów. »

Po euforii czas otrzeźwienia

Aktualizacja: 22.07.2005

Po euforii wstąpienia do Unii i gwałtownego przyspieszenia gospodarki w 2004 r. nadszedł czas otrzeźwienia i wolniejszego rozwoju w br. Tak było nie tylko u nas, ale i u sąsiadów. »

Refundacja NFZ nie dla każdego pacjenta

Aktualizacja: 22.07.2005

Ograniczenie dostępu do refundacji kosztów zaopatrzenia w wyroby medyczne nie narusza konstytucji - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. »

Apel do prezydenta, by podpisał nowelizację ustawy o adwokaturze

Aktualizacja: 22.07.2005

Prawo i Sprawiedliwość zaapelowało do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego o niezwłoczne podpisanie nowelizacji ustawy o adwokaturze, zmieniającej zasady naboru na wszystkie aplikacje prawnicze. Jeśli prezydent zrobiłby to na przełomie lipca i sierpnia, ustawa weszłaby w życie przed 1 września, a egzaminy na aplikacje mogłyby się odbyć na nowych zasadach w połowie listopada. »

Prezydent ma czas do 9 sierpnia

Aktualizacja: 22.07.2005

Prezydent ma czas na podpisanie tzw. ustawy antylichwiarskiej do 9 sierpnia. Posłowie popierający nowelizację obawiają się, że jeśli głowa państwa zawetuje ustawę - zrobi to po ostatnim posiedzeniu Sejmu. A wtedy nie będzie już możliwości odrzucenia prezydenckiego weta. »

Przekształcenie tylko na wniosek

Aktualizacja: 22.07.2005

Instytucja użytkowania wieczystego nie zostanie zniesiona. Senat przyjął poprawkę całkowicie zmieniającą uchwaloną przez Sejm ustawę o przekształceniu użytkowania wieczystego w prawo własności. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 22.07.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Pomimo globalizacji, narodowość nadal wpływa na gospodarkę

Aktualizacja: 22.07.2005

Pomimo coraz bardziej widocznych efektów globalizacji, kryterium narodowościowe nadal znacznie wpływa na światową gospodarkę - pisze w piątek na łamach "Washington Post" publicysta Robert J. Samuelson. »

Złoty umocnił się nieznacznie do dolara, obligacje stabilne

Aktualizacja: 22.07.2005

Złoty umocnił się w piątek rano wobec dolara, a względem euro był na poziomie zbliżonym do czwartkowego zamknięcia. »

Opodatkowanie usług w miejscu ich konsumpcji

Aktualizacja: 22.07.2005

Komisja Europejska zaprezentowała propozycje zmian opodatkowania VAT przy usługach dostarczanych prywatnym odbiorcom. Zmiany mają na celu opodatkowanie niektórych usług w miejscu ich konsumpcji. »

Mniej urzędów celnych załatwi sprawy akcyzowe

Aktualizacja: 22.07.2005

Od 1 sierpnia zacznie obowiązywać nowy podział terytorialny zasięgu działania urzędów celnych załatwiających sprawy związane z akcyzą. »

Złoty zyskuje na wartości, kontynuacja spadku rentowności

Aktualizacja: 21.07.2005

Złoty po południu zyskał, głównie wobec dolara na fali spadków amerykańskiej waluty na rynkach światowych po ogłoszeniu rewaluacji juana względem dolara. »

Paliwa na stacjach benzynowych coraz gorsze

Aktualizacja: 21.07.2005

17 proc. próbek paliwa pobranych na stacjach benzynowych i 11 proc. próbek z hurtowni skontrolowanych w I półroczu 2005 r. przez Inspekcję Handlową nie spełniało wymagań jakościowych. To wynik o ponad 5 proc. gorszy w porównaniu z drugim półroczem 2004 r. - poinformowali przedstawiciele IH na konferencji zorganizowanej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. »

Do funduszy inwestycyjnych trafiło 5,6 mld zł

Aktualizacja: 21.07.2005

Od początku tego roku fundusze inwestycyjne pozyskały środki o wartości 5,6 mld zł, czyli prawie sześć razy więcej niż przed rokiem - podała firma analityczna Analizy o­nline. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Regulska-Cieślak

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »