| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Ekspansja polskich firm

Aktualizacja: 18.08.2005

Zwiększa się obecność polskich firm w Europie Wschodniej i Zachodniej. Trzeba tam być, jeśli chce się liczyć w branży i nie stracić dystansu do unijnych konkurentów. A dróg ekspansji jest wiele. »

Prezydent zgłosi ustawę o emeryturach pomostowych

Aktualizacja: 17.08.2005

Prezydent Aleksander Kwaśniewski zamierza w nowej kadencji Sejmu zgłosić ustawę regulującą sprawę emerytur pomostowych - poinformowała szefowa Kancelarii Jolanta Szymanek-Deresz. »

Złoty słabszy, rentowność papierów wyższa

Aktualizacja: 17.08.2005

W trakcie środowych kwotowań złoty osłabił się z poziomu 14,3 proc. do 13,75 proc. po mocnej stronie starego parytetu, a rentowności papierów wzrosły o 6-7 pkt bazowych. »

Koniunktura w przemyśle poprawiła się

Aktualizacja: 17.08.2005

Wskaźnik koniunktury w przemyśle w lipcu wzrósł o 1 punkt, do 11 punktów. W sektorze prywatnym, jak i publicznym odnotowano poprawę - podał badający koniunkturę IRG SGH. »

PKB wzrośnie o 3,7 proc.

Aktualizacja: 17.08.2005

Ministerstwo Gospodarki i Pracy prognozuje, że PKB w I półroczu tego roku wzrósł o 2,5 proc., a w całym 2005 roku wzrośnie o 3,7 proc. »

Ustawa o emeryturach górniczych może zaszkodzić wzrostowi

Aktualizacja: 17.08.2005

Prezes NBP Leszek Balcerowicz skrytykował ustawę o emeryturach górniczych i powiedział, że jej wejście w życie może zaszkodzić wzrostowi gospodarczemu. »

MSP otrzymało oferty na zakup HSG Zawiercie i Techmatransu

Aktualizacja: 17.08.2005

Ofertę na zakup od MSP Huty Szkła Gospodarczego Zawiercie złożyła firma Eko-Rek z Dąbrowy Górniczej, a na zakup spółki Techmatrans - tarnobrzeski Zakład Produkcji Urządzeń Sterowych i włoski Auser srl Via Torino - podał resort w komunikacie. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 17.08.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Prezydent podpisał ustawę o emeryturach górniczych

Aktualizacja: 17.08.2005

Prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał w środę nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS) - poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezydenta. »

Pole do obniżek stóp wyczerpało się 

Aktualizacja: 17.08.2005

Inflacja we wrześniu przekroczy 1,5 proc. i będzie zbliżać się systematycznie do środka celu inflacyjnego - uważa Dariusz Filar z RPP. »

Złoty może na krótko przełamać barierę 4,00 zł za euro

Aktualizacja: 17.08.2005

Złoty porusza się blisko kolejnej bariery - 4,00 zł za euro. Może ją pokonać, ale na krótko - prognozują dilerzy walutowi. »

Majątek Skarbu Państwa pod kontrolą

Aktualizacja: 17.08.2005

Powołana do życia Prokuratoria Generalna ma zlikwidować lukę prawną w zakresie kontroli procesów związanych z rozporządzaniem mieniem Skarbu Państwa. »

KE przeciwna przepisom VAT

Aktualizacja: 17.08.2005

Komisja Europejska wniosła skargę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości przeciwko obowiązującym w Finlandii przepisom VAT. »

Firmy powiązane. Ile zysków idzie za granicę

Aktualizacja: 17.08.2005

Przerzucanie dochodów za granicę i unikanie w ten sposób opodatkowania w Polsce przez firmy powiązane ze spółkami z innych państw jest coraz trudniejsze. Administracja skarbowa uważnie sprawdza przeprowadzane transakcje, doskonaląc jednocześnie metody kontroli. »

Więcej oddanych mieszkań

Aktualizacja: 16.08.2005

Liczba mieszkań oddanych do użytku wzrosła w lipcu 2005 roku o 4,3 proc. rdr, a mdm o 15,3 proc. i wyniosła 7.794 - podał Główny Urząd Statystyczny. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Renata Majewska

Niezależny ekspert z zakresu prawa pracy, prawnik, doświadczony szkoleniowiec w dziedzinie prawa pracy, w tym w praktycznym rozliczaniu wynagrodzeń. Autorka licznych artykułów poświęconych praktycznym aspektom stosowania prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Autorka licznych artykułów publikowanych w: Monitorze Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Dzienniku Gazeta Prawna.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK