| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Trzech chętnych na częstotliwości

Aktualizacja: 08.08.2005

Trzy podmioty - Netia Globe i Netia Świat (spółki zależne od Netii) oraz NASK - złożyły w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) wnioski o rezerwację częstotliwości dla radiowych sieci dostępu abonenckiego. »

Kluczowe posiedzenie Fed

Aktualizacja: 08.08.2005

Poniedziałkowe otwarcie na rynku walutowym i rynku obligacji nie przyniosło większych zmian wobec piątkowego zamknięcia, a najbliższym wydarzeniem, wokół którego koncentruje się uwaga rynków jest wtorkowe posiedzenie amerykańskiego Fed. »

Wpływy z PIT wyniosły około 29 mld zł

Aktualizacja: 08.08.2005

Dochody budżetowe z tytułu podatku PIT za ubiegły rok wyniosły 29 mld zł. To prawie o 1 mld zł mniej niż w 2003 roku - napisała "Gazeta Wyborcza". »

Grupa Lotos podniosła ceny benzyny

Aktualizacja: 08.08.2005

Grupa Lotos podniosła od soboty, 6 sierpnia, hurtowe ceny benzyny o 30 - 35 zł na tysiąc litrów - poinformowało biuro prasowe spółki. »

Urzędy liczą na łatwe wpływy

Aktualizacja: 08.08.2005

Urzędnicy biorą na cel zleceniobiorców, których dochody z umów zlecenia przekroczyły w 2004 r. równowartość 10 tys. euro. »

Gdy rząd nie robi nic, mniej szkodzi

Aktualizacja: 08.08.2005

Im bliżej wyborów, tym mniej decyzji rządu. Wstrzymywanie prywatyzacji czy reform finansów publicznych będzie nas słono kosztować, choć część ekonomistów uważa inaczej: gdy rząd nie robi nic, mniej szkodzi. »

Prezydent zawetuje emerytury górnicze?

Aktualizacja: 08.08.2005

Premier Marek Belka zwrócił się w piątek do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego o zawetowanie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS), przedłużającej prawo górników do wcześniejszego przechodzenia na emerytury oraz ustawy Karta Nauczyciela. »

W lipcu spadły aktywa rezerwowe

Aktualizacja: 05.08.2005

Oficjalne aktywa rezerwowe spadły w lipcu o 428,7 mln euro, do 33.724,9 mln euro, z 34.153,6 mln euro w czerwcu - podał NBP. »

Złoty stabilny, rentowność obligacji spadła

Aktualizacja: 05.08.2005

Na piątkowej sesji kurs złotego nie ulega większym wahaniom. Dane z amerykańskiego rynku pracy, choć lepsze od oczekiwań, nie miały dużego wpływu na kursy walut. »

Trzy landy zakazały importu drobiu

Aktualizacja: 05.08.2005

Trzy niemieckie landy: Nadrenia- Palatynat, Hesja i Bawaria zakazały importu drobiu z Rosji i Kazachstanu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ptasiej grypy z Azji. »

Badania NBP: koniunktura słabnie

Aktualizacja: 05.08.2005

Badania ankietowe NBP sugerują utrzymanie się słabej koniunktury w II i III kwartale, chociaż niewykluczona jest poprawa klimatu gospodarczego w najbliższych miesiącach. »

Kurs USD powyżej granicy nieopłacalności eksportu

Aktualizacja: 05.08.2005

Na skutek niewielkiej deprecjacji złotego w relacji do dolara i euro rzeczywisty kurs dolara w III kwartale 2005 roku znalazł się powyżej granicy, przy której eksport staje się nieopłacalny, a w przypadku euro pozostaje bardzo blisko tej granicy - odnotował NBP w najnowszym badaniu koniunktury. »

UOKiK wydał zgodę na kupno Bolsa

Aktualizacja: 05.08.2005

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na zakup przez Central European Distribution Corporation spółki Bols Sp. z o.o. CEDC chce zamknąć transakcję do 17 sierpnia. Firma liczy też, że we wrześniu uzyska zgodę urzędu na zakup Polmosu Białystok. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 05.08.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty bez większych zmian

Aktualizacja: 05.08.2005

W piątek rano kurs złotego wobec euro i dolara był zbliżony do czwartkowego zamknięcia, a największe znaczenie dla piątkowych kwotowań będą miały, zdaniem dealerów, nowe dane makro w USA i ewentualne zmiany kursu eurodolara. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Rozwoju Biznesu

Firma doradczo-szkoleniowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »