| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Samowolka w urzędzie miar

Aktualizacja: 21.09.2005

Nieprawidłowości w funkcjonowaniu Głównego Urzędu Miar paraliżowały działalność przedsiębiorców. »

Lato nie zawiodło producentów

Aktualizacja: 21.09.2005

Pierwsze osiem miesięcy 2005 roku przyniosło wzrost sprzedaży wody mineralnej o 11 proc. Słoneczny i gorący wrzesień pozwolił producentom wody mineralnej nadrobić starty spowodowane opóźnieniem sezonu letniego. »

Wall Street: spadek kursów po decyzji Fed

Aktualizacja: 21.09.2005

Po decyzji Rezerwy Federalnej (banku centralnego USA) podniesienia stóp procentowych, na giełdach wystąpił we wtorek zdecydowany spadek notowań akcji, zwłaszcza wielkich firm i koncernów. »

Podzieliła ich modyfikowana kukurydza

Aktualizacja: 21.09.2005

Ministrowie rolnictwa Unii Europejskiej nie zdołali uzgodnić, czy genetycznie modyfikowana kukurydza może być importowana przez kraje Wspólnoty. »

Nie taki Orange straszny

Aktualizacja: 21.09.2005

Operatorzy komórkowi konkurujący z Orange jak dotąd nie mają powodów do obaw, ale za kilka tygodni wszystko może się zmienić. Wygląda na to, że rywal ma w zanadrzu niespodziankę. »

Niektóre dowody nie do wykorzystania

Aktualizacja: 21.09.2005

Wprowadzony zakaz wykorzystywania w postępowaniu podatkowym dowodów zebranych w niezakończonych prawomocnie postępowaniach karnych ma na celu większą ochronę praw podatników - tłumaczy resort finansów. Zapowiada, że przeanalizuje skutki zmiany i ewentualnie zaproponuje inne rozwiązania. »

Kurs złotego i obligacje nadal mocne

Aktualizacja: 20.09.2005

Zgodnie z przewidywaniami kurs złotego oraz obligacje pozostają mocne. Niewielkie zmiany nominalne są wynikiem zleceń klientowskich. Rynek obligacji czeka na środową aukcję obligacji. »

Lifting zamiast pomarańczowej rewolucji

Aktualizacja: 20.09.2005

Centertel rozbudził wielkie nadzieje. Jako pierwszy w kraju wprowadził globalną markę Orange i spodziewano się rewolucyjnej zmiany taryf i przy okazji obniżki cen. Tymczasem skończyło się na zwykłym liftingu poprzedniej oferty. »

Wiceminister: małe zainteresowanie pieniędzmi z UE

Aktualizacja: 20.09.2005

Zainteresowanie ośrodków pomocy społecznej pieniędzmi unijnymi jest niewielkie; na 181 projektów dotyczących przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i integracji zawodowej kobiet tylko 14 będzie realizowanych przez ośrodki - poinformował na konferencji prasowej w Warszawie wiceminister gospodarki i pracy Marek Szczepański. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 20.09.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Kurs złotego do wyborów ok. 3,90 zł za euro

Aktualizacja: 20.09.2005

Kurs złotego powinien pozostać do czasu wyborów mocny i oscylować wokół 3,90 zł za euro. Przełamanie jednak punktu wsparcia - 3,87 zł za euro - do którego złoty zbliżył się otworzyłoby drogę do dalszego umocnienia - uważają dilerzy walutowi. »

Tanieje benzyna i olej napędowy z PKN Orlen

Aktualizacja: 20.09.2005

PKN Orlen obniża od wtorku, 20 września, hurtową cenę benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 89 zł, benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 72 zł, a oleju napędowego o 64 zł na tysiąc litrów - poinformowała Agnieszka Cybulska-Nosal z biura prasowego płockiego koncernu. »

Więcej pieniędzy dla regionów

Aktualizacja: 20.09.2005

13,5 mld euro do wykorzystania w latach 2007-2013 proponuje Komisja Europejska jako budżet dla Polityki Spójności, która będzie realizowana w obszarach: współpracy przygranicznej, transnarodowej i międzyregionalnej. »

Składka ceną za mniejsze ryzyko

Aktualizacja: 20.09.2005

Podobnie jak w przypadku kredytów, także umowom leasingowym towarzyszy coraz bogatsza oferta ubezpieczeniowa. »

Im więcej zapłacą, tym mniej zatrudnią

Aktualizacja: 20.09.2005

Według pracodawców główne powody złej sytuacji na rynku pracy to stale wysokie koszty pracy i mało elastyczne przepisy prawa pracy. W konsekwencji zdecydowanie sprzeciwiają się nowym rozwiązaniom, dzięki którym płaca minimalna będzie goniła przeciętne wynagrodzenie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Białobrzewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK