| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Będą podwyżki albo staną elektrownie

Aktualizacja: 31.08.2005

Wzrost cen energii będzie nieuchronny, jeśli elektrownie otrzymają obecnie proponowane przydziały na emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Zbyt mało uprawnień postawi elektrownie przed wyborem - wstrzymać produkcję czy dokupić uprawnienia. »

Przewoźnicy rozpoczęli kolejną walkę

Aktualizacja: 31.08.2005

Sezon zimowy jeszcze się nie zaczął, ale tani przewoźnicy już toczą batalię o pasażerów. »

Solidarność zmieniła losy naszego kraju

Aktualizacja: 31.08.2005

Obchodzimy 25 rocznicę powstania Solidarności, która zdecydowanie zmieniła losy naszego kraju, przywróciła nas do cywilizowanego świata. Z prognoz ekspertów wynika, że do czasu 50 urodzin Solidarności zdecydowanie skrócimy dystans, jaki dziś nas dzieli do bogatych krajów starej Unii Europejskiej. »

Złoty pod wpływem eurodolara

Aktualizacja: 30.08.2005

Kurs złotego pozostaje we wtorek stabilny, a nominalne zmiany wynikają ze zmian eurodolara. Inwestorzy kupują natomiast obligacje przed środową decyzją Rady Polityki Pieniężnej. »

Poprawa kwartalnego i półrocznego indeksu PKPP

Aktualizacja: 30.08.2005

Kwartalny i półroczny Indeks Biznesu wzrosły w sierpniu wobec lipca odpowiednio o 3 i 2 pkt., a roczny pozostał na poziomie zbliżonym do lipcowego - podała Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. »

Mandelson apeluje o odblokowanie tekstyliów

Aktualizacja: 30.08.2005

Unijny komisarz ds.handlu, Peter Mandelson zwrócił się we wtorek do państw Unii Europejskiej o odblokowanie zalegających w składach celnych krajów UE, legalnie sprowadzonych przez europejskich handlowców milionów sztuk chińskich tekstyliów. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 30.08.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty pod presją na osłabienie

Aktualizacja: 30.08.2005

Poniedziałkowe dane o PKB w II kwartale tego roku umocniły oczekiwania na obniżkę stóp procentowych w tym tygodniu, co umacnia obligacje. Złoty pozostaje pod niewielką presją na osłabienie. »

Wzrósł Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury

Aktualizacja: 30.08.2005

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce wzrósł w lipcu o 1,3 punkta - poinformowało Bureau for Investments and Economic Cycles (BIEC). »

Lotos podwyższa cenę benzyny

Aktualizacja: 30.08.2005

Grupa Lotos podnosi od wtorku 30 sierpnia hurtowe ceny benzyny bezołowiowej 98 o 20 zł na 1.000 litrów - poinformowało biuro prasowe spółki. »

Bezpieczniki barierą dla firm

Aktualizacja: 30.08.2005

Brakuje systemu informowania o zarządzaniu środkami unijnymi dla firm - alarmują przedsiębiorcy. Są też zaniepokojeni małą ilością wypłaconych dotąd środków. »

Ropa jeszcze nie rujnuje

Aktualizacja: 30.08.2005

Na światowych giełdach ceny ropy i paliw pną się w górę i nie wiadomo, kiedy się zatrzymają. Może to ograniczyć wzrost gospodarczy także w naszym kraju, spowodować, że Rada Polityki Pieniężnej będzie ostrożniejsza przy decyzjach związanych z kształtowaniem stóp procentowych. »

Pieniądze na informatyzację przedsiębiorstw

Aktualizacja: 30.08.2005

12 września mija kolejny termin składania wniosków o dotacje z PHARE 2003 - Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw. Małe i średnie firmy z siedmiu województw mają szanse na dofinansowanie usług doradczych związanych z informatyzacją - nawet do 10 tys. euro. »

Podatek od oszczędności może być zniesiony

Aktualizacja: 30.08.2005

Nie ma przeszkód, by zlikwidować wprowadzony przez Marka Belkę podatek od odsetek z oszczędności. Nie będzie to niezgodne z przepisami unijnymi. Stanowisko Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, że opodatkowanie oszczędności nakazuje preambuła do dyrektywy UE, jest błędne - uważają eksperci podatkowi. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 29.08.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »