| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nowa książka dla małego biznesu

Nowa książka dla małego biznesu

Na rynku pojawiła się nowa publikacja dla przedsiębiorców pt.: „To Twoja Firma. 12 kroków do sukcesu”. Książka – wydana przez One Press - składa się z dwunastu rozdziałów napisanych przez ludzi biznesu, praktyków i dziennikarzy. Tematyka dotyczy wielu aspektów prowadzenia firmy - od zakładania działalności gospodarczej, poprzez pozyskiwanie kapitału, inwestowanie nadwyżek finansowych, zarządzanie ludźmi, marketing, networking i sprzedaż. Książka jest już dostępna w księgarniach w całej Polsce. Patronat medialny nad książką objął portal Infor.pl

Z danych GUS-u wynika, że pod koniec czerwca 2014 roku mieliśmy w Polsce ponad 3 mln jednoosobowych działalności gospodarczych. Coraz więcej osób ma pomysł na biznes - eksperci ostrzegają jednak, że sam pomysł to nie wszystko, a do prowadzenia biznesu trzeba się solidnie przygotować. Statystyki są nieubłagane – tylko co trzecia firma dożywa swoich piątych urodzin. Gdzie jest pułapka? Zazwyczaj w braku płynności finansowej. Z jednej strony napotykamy trudności w pozyskiwaniu kapitału, z drugiej - nie panujemy nad wydatkami. Często nie radzimy sobie również z księgowością, skomplikowanymi procedurami, a działania reklamowe kierujemy do… niewłaściwej grupy odbiorców. Jak uniknąć błędów?

Wszystko w jednym miejscu

Mówi się, że Internet jest skarbnicą wiedzy, ale trzeba poświęcić wiele godzin na znalezienie odpowiednich informacji. Podobnie jest z poradnikami wydawanymi w formie drukowanej. Zazwyczaj dotyczą pojedynczych tematów lub obszarów, nie pokazują zagadnień w sposób całościowy. – Chcieliśmy, by nasza książka różniła się od innych publikacji. Zależało nam na tym, by był to kompleksowy przewodnik po samodzielnym prowadzeniu biznesu. Zebraliśmy wszystkie użyteczne zagadnienia w jednym miejscu, a do współpracy zaprosiliśmy ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Zdajemy sobie sprawę, że wiedza praktyków jest niejednokrotnie cenniejsza niż jakakolwiek teoria – podkreśla Adam Głos, Prezes Tax Care, który jest partnerem wydania.

Tematyka książki

Specjaliści z poszczególnych dziedzin tłumaczą na łamach jak założyć firmę, wybrać  odpowiednią księgowość, zaplanować skuteczną promocję, gdzie znaleźć potrzebne dofinansowanie oraz w jaki sposób zainwestować pieniądze, które uda nam się zarobić. W książce można znaleźć szereg porad dotyczących budowania skutecznej sieci sprzedaży, realizowania działań PR, zarządzania projektami oraz ludźmi. Osobny rozdział dotyczy networkingu – narzędzia, które jest nieocenione w każdym biznesie. Wśród autorów znaleźli się m.in. Jacek Uryniuk z Gazety Prawnej, Marzena Sawicka, która zarządza firmą Hillway, Ryszard Chmura, dyrektor narodowy BNI Polska, czy Michał Skubiszewski z Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

Patronami medialnymi publikacji są: Gazeta Bankowa, Magazyn ThinkTank, portale: Bankier.pl, eGospodarka.pl, Franchising.pl, Infor.pl, Bizneszklasa.pl i Nowoczesnafirma.pl.

Tytuł: To Twoja Firma. 12 kroków do sukcesu

Autor: praca zbiorowa

Redaktor prowadzący: Barbara Gancarz-Wójcicka

Projekt okładki: Jan Paluch

Ilustracje: Andrzej Mleczko

Wydawca: Wydawnictwo Helion

Numer wydania: I

Data premiery: 2015-02-23

Język wydania: polski

Ilość stron: 413

Rok wydania: 2015

Indeks: 9788328303072

Cena: 39 PLN

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

To Twoja Firma - okladka książki
To Twoja Firma - okladka książki

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Tchórzewski

Kierownik działu audytów SmartConsulting

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »