| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Umowy na zmienionych zasadach

Aktualizacja: 14.10.2005

Od dzisiaj wszystkie szpitale i przychodnie zainteresowane podpisaniem kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług zdrowotnych w 2006 r. mogą składać do regionalnych oddziałów funduszu swoje oferty. »

Powstanie co najmniej 1300 miejsc pracy

Aktualizacja: 14.10.2005

Obok światowego lidera branży tytoniowej Philip Morris International jeszcze dwie inne firmy amerykańskie: dostawca systemów motoryzacyjnych Johnson Control i Affiliated Computer Services, specjalizująca się w rozwiązaniach informatycznych wejdą wkrótce do Polski. »

Budżet trudny do realizacji

Aktualizacja: 14.10.2005

Realizacja budżetu na 2006 rok może być trudna - ocenia Rada Polityki Pieniężnej. Nie podoba jej się również pomysł, żeby środki z zagranicznych emisji długu wymieniać na rynku. »

Na progu opłacalności

Aktualizacja: 14.10.2005

Wejście na rynek nowych graczy, zwłaszcza światowych gigantów, prowadzi do wojen, w których bronią są coraz niże ceny. »

Złoty nadal słabnie, duża przecena na obligacjach

Aktualizacja: 13.10.2005

Dane o deficycie handlowym w USA i liczbie bezrobotnych nie miały w czwartek po południu istotnego znaczenia dla kursu złotego. »

Realizacja przyszłorocznego budżetu może być trudna

Aktualizacja: 13.10.2005

Rada Polityki Pieniężnej uważa, że pomimo zbieżności prognoz inflacji i PKB w 2006 roku realizacja przyszłorocznego budżetu może być trudna. »

RPP krytykuje MF

Aktualizacja: 13.10.2005

RPP skrytykowała plany zwiększenia przez MF emisji długu zagranicą i wymianę środków na rynku, gdyż obawia się, że wzmocni to kurs złotego oraz spowoduje niestabilność relacji długu do PKB. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 13.10.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Obietnice tak, konkretów brak

Aktualizacja: 13.10.2005

Zmniejszenie ograniczeń dla przedsiębiorstw i redukcja liczby koncesji do minimum, tak w skrócie można przedstawić zmiany, które w prawie gospodarczym ma wprowadzić nowy rząd. Jednak w programie przedstawionym przez kandydata na przyszłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza wciąż brakuje konkretów. »

Złoty słabnie, możliwe 3,9 zł/euro

Aktualizacja: 13.10.2005

Czwartkowe notowania złotego przynoszą osłabienie złotego, a rynek spodziewa się dalszej realizacji zysków. Również rynek długu jest słabszy na otwarciu. »

Coraz mniej firm bankrutuje

Aktualizacja: 13.10.2005

Systematycznie maleje liczba upadłości przedsiębiorstw - w trzech pierwszych kwartałach br. było tylko 598 takich przypadków, podczas gdy przed rokiem 899. Najczęściej bankrutują firmy handlowe i budowlane. »

Sytuacja ludności świata 2005

Aktualizacja: 13.10.2005

W 2005 r. państwa świata porozumiały się, że do 2015 r. - w ramach tzw. Projektu Milenijnego spróbują w połowie wyeliminować najcięższe przejawy nędzy na świecie: uratować życie 30 milionów dzieci i dwóch milionów matek, dokonać postępu w walce z AIDS. »

Trzeci raz po własność

Aktualizacja: 13.10.2005

Od dzisiaj użytkownicy wieczyści nieruchomości państwowych i gminnych mogą żądać przekształcenia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości w prawo własności na nowych zasadach. »

ZUS nie przekaże środków do OFE

Aktualizacja: 13.10.2005

ZUS nie przekaże w czwartek do otwartych funduszy emerytalnych (OFE) środków z powodu przerwy technicznej - poinformowało biuro prasowe ZUS. »

KE proponuje nowe sposoby ochrony praw autorskich

Aktualizacja: 12.10.2005

Komisja Europejska chce zwiększyć internetową sprzedaż utworów muzycznych chronionych prawami autorskimi, dlatego zaproponowała zainteresowanym firmom z branży uelastycznienie systemu ochrony tych praw w całej Unii Europejskiej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK