| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Aktualności

Zaczęły się targi o spółki kontrolowane przez państwo

Aktualizacja: 20.10.2005

Blisko setka spółek, które Prawo i Sprawiedliwość chce pozostawić pod kontrolą państwa, może być wykorzystana do kupowania przychylności innych partii. Targi o miejsca w radach nadzorczych już trwają. »

Ile kosztuje zmiana ekipy rządzącej

Aktualizacja: 20.10.2005

Z szacunkowych wyliczeń „Gazety Prawnej” wynika, że zmiana rządzących pochłonie minimum 14 mln zł. »

Krótka ławka koalicji

Aktualizacja: 20.10.2005

Finał wyborów prezydenckich nie rozwiąże problemów z powołaniem nowego rządu. Zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Platforma Obywatelska mają kłopot z wystawieniem kandydatów. »

GUS podał dane o produkcji przemysłowej

Aktualizacja: 19.10.2005

Według wstępnych danych produkcja sprzedana przemysłu po wyeliminowaniu wpływu zmian cen (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była we wrześniu br. o 5,5% wyższa niż przed rokiem i o 9,8% większa w porównaniu z sierpniem br. »

Na rynkach pesymizm

Aktualizacja: 19.10.2005

Na rynkach finansowych dominuje pesymizm i presja wyprzedaży aktywów, a lokalni inwestorzy czekają na dane o produkcji i jej cenach za wrzesień, które GUS opublikuje o 16. »

NBP oczekuje stabilizacji na polskich rynkach finansowych

Aktualizacja: 19.10.2005

Z przebiegu notowań instrumentów finansowych można wnioskować, że uczestnicy rynku nie spodziewają się znacznych zmian bieżących tendencji na polskich rynkach finansowych - napisał Narodowy Bank Polski w "Przeglądzie stabilności systemu finansowego w I półroczu 2005 roku" . »

MF sprzedało obligacje o wartości 2,1 mld zł

Aktualizacja: 19.10.2005

Ministerstwo Finansów sprzedało w środę obligacje pięcioletnich PS0310 o wartości 2,1 mld zł - podał resort w komunikacie. »

Prezes NBP postuluje ograniczenie wydatków

Aktualizacja: 19.10.2005

Prezes NBP Leszek Balcerowicz powtórzył w środę, że kluczem do trwałego przyspieszenia wzrostu gospodarczego jest reforma finansów publicznych poprzez ograniczenie wydatków. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 19.10.2005

 Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

W II turze wyborów te same spisy wyborców

Aktualizacja: 19.10.2005

W II turze wyborów prezydenckich obowiązują te same spisy wyborców, co w pierwszym głosowaniu. »

Złoty i obligacje słabsze w środę rano

Aktualizacja: 19.10.2005

Złoty osłabia się na środowym otwarciu głównie za sprawą spadku kursu eurodolara. Dilerzy przewidują wahania kursu w przedziale 3,88-3,93 za euro oraz czekają na dane o produkcji przemysłowej i informacje polityczne. »

Mniej za poręczenia kredytów

Aktualizacja: 19.10.2005

Poręczenia kredytów na inwestycje dotowane z UE sięgną w tym roku zaledwie 30 mln zł. To tylko 5 proc. środków, jakimi dysponuje Fundusz Poręczeń Unijnych. FPU zmniejszył prowizje, by zachęcić firmy do korzystania z jego kapitałów. »

Prąd zdrożeje

Aktualizacja: 19.10.2005

Zmiany w rozliczeniach kontraktów długoterminowych przyczynią się do wzrostu kosztu zakupu energii, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Duże firmy muszą się liczyć ze wzrostem opłat nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. »

Polska trzyma ceny w ryzach

Aktualizacja: 19.10.2005

W całej UE we wrześniu doszło do znacznego wzrostu inflacji z powodu drogiej ropy naftowej. Polska tym razem znajduje się w czołówce państw o najmniejszym skoku cen. »

Złoty lekko mocniejszy, obligacje stabilne

Aktualizacja: 18.10.2005

Złoty delikatnie umacnia się, zgodnie z oczekiwaniami dilerów, w ślad za rynkiem międzynarodowym. Na rynku obligacji nadal panuje zastój. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

TaxCorner

TaxCorner - Kancelaria Doradcy Podatkowego Artur Ratajczak jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą doradztwa podatkowego. Świadczymy usługi doradcze, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie oferujemy usługi najwyższej jakości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK