| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Polska jest ósmym partnerem Eurolandu

Aktualizacja: 21.10.2005

Rośnie deficyt krajów UE w handlu z resztą świata, głównie z powodu drogich surowców energetycznych. W sierpniu wzrósł o­n do 14,2 mld euro wobec 8,3 mld euro przed rokiem. Polska nadal jest na sporym minusie - wynika z najnowszego raportu Eurostatu. »

Kto i ile korzysta na wspólnej polityce rolnej

Aktualizacja: 20.10.2005

Komisja Europejska od listopada ma zachęcać kraje członkowskie Unii Europejskiej do ujawnienia, kto w każdym z nich, i ile, zarabia na unijnych dopłatach do rolnictwa - podał w czwartek belgijski dziennik "Le Soir". »

Być może MF sprzeda samuraje za nie mniej niż 25 mld jenów

Aktualizacja: 20.10.2005

Niewykluczone, że Ministerstwo Finansów jeszcze w tym roku uplasuje na rynku japońskim obligacje denominowane w jenach. Ich wartość prawdopodobnie nie będzie mniejsza niż 25 mld jenów - poinformował Andrzej Ciopiński, wicedyrektor departamentu należności i zobowiązań finansowych MF. »

Barroso: więcej pieniędzy na rozwój obszarów wiejskich

Aktualizacja: 20.10.2005

Szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso przedstawił w czwartek nowe propozycje w sprawie budżetu UE na lata 2007-13, proponując, by od 2009 roku część środków (1 proc.) przewidzianych na dopłaty bezpośrednie dla rolników została wydana na rozwój obszarów wiejskich. »

Sytuacja na rynkach zdeterminowana przez politykę

Aktualizacja: 20.10.2005

Podczas czwartkowych kwotowań kurs złotego charakteryzuje wyjątkowo mała zmienność. Również na rynku długu niewiele się dzieje, a inwestorzy czekają na wyniki wyborów prezydenckich. »

Marcinkiewicz o umowie z programem i strukturą rządu 

Aktualizacja: 20.10.2005

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz (PiS) powiedział w Gnieźnie, że umowa zawierająca program, strukturę rządu, plan działania na pierwszych sto dni i decyzje osobowe, powinna być gotowa 28 października. »

Barroso: więcej pieniędzy na konkurencyjność

Aktualizacja: 20.10.2005

Szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso przedstawił w czwartek nowe propozycje w sprawie budżetu UE na lata 2007-13, proponując m.in., by każdy kraj przeznaczał 60 proc. otrzymywanych unijnych funduszy na cele Strategii Lizbońskiej, czyli wzrost konkurencyjności i zatrudnienia. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 20.10.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Rynek nerwowy, scena polityczna w centrum uwagi

Aktualizacja: 20.10.2005

Mimo, że złoty pozostał w czwartek rano bez zmian, to gracze pozostają nerwowi, a w centrum uwagi pozostaje polityka. »

ZUS przekaże 286,282 mln zł w gotówce

Aktualizacja: 20.10.2005

ZUS przekaże w czwartek do otwartych funduszy emerytalnych (OFE) 286,282 mln zł w gotówce - poinformowało biuro prasowe ZUS. »

Ostatni dzień na zaświadczenia

Aktualizacja: 20.10.2005

Jeszcze tylko w piątek w urzędzie gminy można pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania. Będzie o­no potrzebne tym wyborcom, którzy zamierzają głosować poza miejscem stałego zamieszkania. »

Zaczęły się targi o spółki kontrolowane przez państwo

Aktualizacja: 20.10.2005

Blisko setka spółek, które Prawo i Sprawiedliwość chce pozostawić pod kontrolą państwa, może być wykorzystana do kupowania przychylności innych partii. Targi o miejsca w radach nadzorczych już trwają. »

Ile kosztuje zmiana ekipy rządzącej

Aktualizacja: 20.10.2005

Z szacunkowych wyliczeń „Gazety Prawnej” wynika, że zmiana rządzących pochłonie minimum 14 mln zł. »

Krótka ławka koalicji

Aktualizacja: 20.10.2005

Finał wyborów prezydenckich nie rozwiąże problemów z powołaniem nowego rządu. Zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Platforma Obywatelska mają kłopot z wystawieniem kandydatów. »

GUS podał dane o produkcji przemysłowej

Aktualizacja: 19.10.2005

Według wstępnych danych produkcja sprzedana przemysłu po wyeliminowaniu wpływu zmian cen (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była we wrześniu br. o 5,5% wyższa niż przed rokiem i o 9,8% większa w porównaniu z sierpniem br. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Puchała

Pracownik administracji samorządowej, z wykształcenia administratywista. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w prawie pracy, które stało się jej pasją. Stale podnosi swoje kwalifikacje. Na co dzień zajmuje się m.in. rozliczaniem delegacji służbowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK