| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Korzystny klimat koniunktury w handlu i usługach

Korzystny klimat koniunktury w handlu i usługach

Główny Urząd Statystyczny wskazał, że ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym, handlu i usługach jest korzystniejszy niż w analogicznym miesiącu z ostatnich trzech lat.

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w czerwcu oceniany jest korzystnie, podobnie jak w maju i lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat. Oceny i prognozy portfela zamówień oraz przewidywania dotyczące produkcji są optymistyczne, choć ostrożniejsze od zgłaszanych w maju. Wzrost bieżącej produkcji jest zbliżony do sygnalizowanego przed miesiącem. Bieżąca sytuacja finansowa oceniana jest nadal negatywnie, ale utrzymują się pozytywne prognozy w tym zakresie zgłaszane przed miesiącem. Ceny wyrobów przemysłowych mogą pozostawać bez zmian, podobnie jak przed miesiącem.

W czerwcu ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest nieco mniej pesymistycznie niż w maju i lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich dwóch lat. Oceny bieżącego portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są nieznacznie mniej negatywne od zgłaszanych w ubiegłym miesiącu. W najbliższych trzech miesiącach portfel zamówień może rosnąć nieco wolniej niż oczekiwano w maju. Utrzymują się korzystne przewidywania dotyczące produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej. Przedsiębiorcy spodziewają się zbliżonego do zapowiadanego w ubiegłym miesiącu spadku cen robót budowlano-montażowych.

Zapisz się na nasz newsletter

W czerwcu ogólny klimat koniunktury w handlu hurtowym oceniany jest optymistycznie, podobnie jak w maju i lepiej niż w analogicznym miesiącu poprzednich dwóch lat. Diagnozy i prognozy sprzedaży, a także przewidywania dotyczące sytuacji finansowej są nieco mniej korzystne od formułowanych w maju. Utrzymują się nieznacznie pozytywne oceny bieżącej sytuacji finansowej. Badane przedsiębiorstwa zapowiadają, iż ceny towarów mogą rosnąć wolniej niż oczekiwano miesiąc wcześniej.

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym oceniany jest nieznacznie optymistycznie, podobnie jak w maju, ale lepiej niż w analogicznym miesiącu poprzednich dwóch lat. Oceny bieżącej sprzedaży są mniej korzystne od sygnalizowanych w maju. Utrzymują się nieznacznie pozytywne przewidywania w tym zakresie. Diagnozy i prognozy sytuacji finansowej są pesymistyczne, zbliżone do zgłaszanych przed miesiącem. Dyrektorzy przedsiębiorstw zapowiadają, iż ceny towarów mogą rosnąć wolniej niż oczekiwano w maju.

Rosną wynagrodzenia w firmach

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK