REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Małopolskie Targi Innowacji - poznaj małopolskie innowacje!

REKLAMA

30 małych i średnich przedsiębiorstw z Małopolski - ich innowacyjne pomysły i wynalazki oraz 20 instytucji wspierających nowatorskie pomysły i prowadzących pionierskie prace badawcze. Ponadto pokaz procesu digitalizacji zbiorów muzealnych, Oculus Rift – czyli rozrywka w wirtualnej rzeczywistości, prezentacja myśli technicznej studentów AGH na przykładzie wyścigowego bolidu, różnorodne warsztaty kreatywne oraz mobilne centrum szkoleniowe OZE promujące ograniczenie niskiej emisji. To wszystko oraz wiele innych interesujących rozwiązań i technologii będzie można zobaczyć podczas Małopolskich Targów Innowacji w dniu 29 maja na Małym Rynku w Krakowie! Wstęp wolny.

Zasadniczą częścią wydarzenia będzie prezentacja 50 wystawców – 30 firm i 20 instytucji. Firmy – innowacyjne MŚP z Małopolski wybrane w otwartym i konkurencyjnym naborze. To przedsiębiorstwa stawiające na rozwój z wykorzystaniem badań i wysokich technologii, współpracujące z placówkami naukowymi lub posiadające własne jednostki badawczo-rozwojowe. Wiele z nich opatentowało swoje produkty i technologie, inne zdobywały nagrody w konkursach promujących innowacyjność. Część z nich jest przykładem indywidualnej kreatywności właścicieli – swój pomysł przekuli w innowacyjny produkt. Wszystkie te firmy są przykładem, że naprawdę warto być innowacyjnym. Druga część wystawców to instytucje, które mogą pomóc w rozwijaniu innowacji, czy to przez wsparcie badawcze, finansowe, logistyczne czy też prawne. Będą to instytuty badawcze, centra transferu technologii, agencje rozwoju, inkubatory przedsiębiorczości oraz dwie instytucje ogólnopolskie mające zasadnicze znaczenie dla rozwoju poprzez innowacje: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej.

REKLAMA

REKLAMA

Pod namiotem i obok niego organizatorzy przygotowali także szereg pokazów i eventów związanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w praktyce. Małopolski Instytut Kultury zaprasza na pokaz procesu digitalizacji zbiorów muzealnych pod hasłem Digitalizacja to dla nas klucz do interpretacji. Będzie można zobaczyć sprzęt do weryfikacji poziomu energooszczędności budynków oraz poddać się analizie i kompleksowemu pomiarowi składu masy ciała. Zespół AGH Racing zaprezentuje stworzony przez siebie bolid wyścigowy. Chętni na wirtualny skok na bungee lub przejażdżkę kolejką górską, będą mogli to zrobić pod targowym namiotem wystawienniczym. Dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift zrobią to w pełni bezpiecznie! Jeżeli te wrażenia będą zbyt intensywne będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach makerspace z wykorzystaniem druku 3D, warsztatach z robotyki oraz warsztatach pt. Myślenie kreatywne i budowanie kultury innowacji. Obok namiotu stanie mobilne centrum szkoleniowe Odnawialnych Źródeł Energii promujące ograniczanie niskiej emisji. A wszystkie ruchy uczestników wydarzenia będą śledzić latające maszyny podczas pokazu pt. Inwazja dronów.

Namiot targowy na Małym Rynku czynny będzie od 10:00 do 18:00. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.imalopolska.eu. Organizatorem Małopolskich Targów Innowacji jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Targi odbywają się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Powyższe działania współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Serdecznie zapraszamy!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA