| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Leasing samochodów – zmiany w odliczaniu VAT

Leasing samochodów – zmiany w odliczaniu VAT

Od 1 kwietnia obowiązują nowe zasady odliczania VAT od samochodów. Zmiany dotyczą również umów leasingu samochodu, najmu, dzierżawy oraz innych umów o podobnym charakterze. Jakie zmiany obowiązują przedsiębiorców, którzy leasingują samochody?

Pobierz: Nowy wzór informacji VAT - 26

Samochód po zmianach od 1 kwietnia 2014 – multipakiet

Z art. 13 ustawy nowelizującej z 7 lutego 2014 r. wynika, że podatnicy, którzy użytkują pojazdy samochodowe na podstawie zawartych do 31 marca 2014 r. umów najmu, dzierżawy, leasingu oraz innych umów o podobnym charakterze, które to pojazdy od 1 kwietnia 2014 r. nie uprawniają do pełnego odliczania VAT z faktur za czynsz (ratę), zachowują pełne prawo do odliczania VAT na dotychczasowych zasadach, pod warunkiem że:

● pojazd samochodowy będący przedmiotem tej umowy został wydany podatnikowi przed 1 kwietnia 2014 r. (art. 13 ust. 1 w zw. z ust. 2 pkt 2 lit. a ustawy nowelizującej z 7 lutego 2014 r.),

● podatnik dokona rejestracji umowy u właściwego dla niego naczelnika urzędu skarbowego najpóźniej w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie nowelizacji ustawy o VAT, czyli w terminie 30 dni, licząc od 1 kwietnia 2014 r. (art. 13 ust. 1 w zw. z ust. 2 pkt 2 lit. b ustawy nowelizującej z 7 lutego 2014 r.).

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Przedsiębiorcy powinni złożyć informację VAT-26

Podatnicy muszą również pamiętać, że omawiany przepis przejściowy ma zastosowanie bez uwzględnienia zmian umowy dokonywanych od 1 kwietnia 2014 r. (art. 13 ust. 2 pkt 1 ustawy nowelizującej z 7 lutego 2014 r.).

Czytaj więcej w artykule: "Nowe zasady odliczania VAT od samochodów – zmiany, które wchodzą w życie od 1 kwietnia 2014 r." >>

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK