| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Złoty i obligacje słabsze w środę rano

Aktualizacja: 19.10.2005

Złoty osłabia się na środowym otwarciu głównie za sprawą spadku kursu eurodolara. Dilerzy przewidują wahania kursu w przedziale 3,88-3,93 za euro oraz czekają na dane o produkcji przemysłowej i informacje polityczne. »

Mniej za poręczenia kredytów

Aktualizacja: 19.10.2005

Poręczenia kredytów na inwestycje dotowane z UE sięgną w tym roku zaledwie 30 mln zł. To tylko 5 proc. środków, jakimi dysponuje Fundusz Poręczeń Unijnych. FPU zmniejszył prowizje, by zachęcić firmy do korzystania z jego kapitałów. »

Prąd zdrożeje

Aktualizacja: 19.10.2005

Zmiany w rozliczeniach kontraktów długoterminowych przyczynią się do wzrostu kosztu zakupu energii, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Duże firmy muszą się liczyć ze wzrostem opłat nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie. »

Polska trzyma ceny w ryzach

Aktualizacja: 19.10.2005

W całej UE we wrześniu doszło do znacznego wzrostu inflacji z powodu drogiej ropy naftowej. Polska tym razem znajduje się w czołówce państw o najmniejszym skoku cen. »

Złoty lekko mocniejszy, obligacje stabilne

Aktualizacja: 18.10.2005

Złoty delikatnie umacnia się, zgodnie z oczekiwaniami dilerów, w ślad za rynkiem międzynarodowym. Na rynku obligacji nadal panuje zastój. »

Belka: jestem zadowolony ze stanu polskiej gospodarki

Aktualizacja: 18.10.2005

Premier Marek Belka przyznał po ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów, że jest zadowolony ze stanu, w jakim obecnie znajduje się nasz kraj i polska narodowa gospodarka. »

Marcinkiewicz: skarb państwa ma służyć solidarnej polityce gospodarczej

Aktualizacja: 18.10.2005

Podczas wiecu wyborczego Lecha Kaczyńskiego w Zielonej Górze kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że skarb państwa ma służyć solidarnej polityce gospodarczej. »

Raport z prac rządu trafi do marszałka nowego Sejmu

Aktualizacja: 18.10.2005

Premier Marek Belka powiedział po ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów, że raport z prac rządu trafi do marszałka Sejmu V kadencji. »

Prezydenta poznamy wczesnym popołudniem

Aktualizacja: 18.10.2005

Dyrektor zespołu prawnego i organizacji wyborów Państwowej Komisji Wyborczej Bohdan Szcześniak spodziewa się, że oficjalne wyniki II tury wyborów prezydenckich mogą być podane w powyborczy poniedziałek wczesnym popołudniem. »

Polska nie wejdzie do ERM2 w 2007 roku

Aktualizacja: 18.10.2005

Cezary Mech, ekspert gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości uważa, że Polska raczej nie wejdzie do mechanizmu walutowego ERM 2 w 2007 roku. »

Eurostat podał dane o inflacji w Polsce

Aktualizacja: 18.10.2005

Inflacja HICP w Polsce wyniosła we wrześniu 2005 roku w ujęciu rocznym 1,8 proc., tak jak w sierpniu - podał Eurostat. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 18.10.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty może delikatnie się umacniać, obligacje stabilne

Aktualizacja: 18.10.2005

Wtorkowe otwarcie przynosi lekkie umocnienie złotego i taka sytuacja utrzyma się prawdopodobnie przez cały dzień. Rynek obligacji pozostaje stabilny. »

PiS zakręci autostradą

Aktualizacja: 18.10.2005

Budowa północnego odcinka autostrady A-1, rozpoczęta przed dwoma miesiącami po 8 latach negocjacji, może stanąć. PiS opowiada się nawet za zerwaniem umowy z wykonawcą - prywatną spółką Gdańsk Transport Company (GTC). »

Więcej wpływów z turystyki

Aktualizacja: 18.10.2005

W tym roku Polskę może odwiedzić nawet 65 mln cudzoziemców, w tym ponad 15 mln turystów. O 1 mld USD mogą zwiększyć się wpływy dewizowe z turystyki. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mrugas

ekspert z zakresu prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK