| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Deficyt wyniósł około 51 proc. planu

Aktualizacja: 05.10.2005

Deficyt budżetowy na koniec września wyniósł około 51 proc. planu z tegorocznej ustawy budżetowej. Ministerstwo Finansów spodziewa się jednak, że na koniec roku deficyt także będzie mniejszy od planu i wyniesie 30,5-31 mld zł - powiedziała wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 05.10.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

RPP powinna złagodzić swoją politykę

Aktualizacja: 05.10.2005

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że Rada Polityki Pieniężnej powinna złagodzić swoją politykę dotyczącą stóp procentowych. »

Złoty stabilny mimo zawirowań politycznych

Aktualizacja: 05.10.2005

Mimo zawirowań politycznych złoty pozostaje silną walutą, gdyż wspiera go zapowiedź wymiany znacznych środków z planowanej emisji w dolarach. »

Ile będą kosztowały reformy gospodarcze PiS?

Aktualizacja: 05.10.2005

Ile naprawdę trzeba będzie znaleźć w budżecie na reformy gospodarcze PiS? Kandydat na premiera Kazimierz Marcinkiewicz przekonuje, że te 12-14 mld zł w ciągu dwóch lat nie zrujnuje budżetu. Nie dodaje jednak, że może to wydłużyć naszą drogę do euro. »

RPP zmienia politykę pieniężną

Aktualizacja: 05.10.2005

Mniej przewidywalne kroki RPP? Interwencje walutowe? To wszystko będzie możliwe w przyszłym roku. Rada Polityki Pieniężnej zmienia zestaw narzędzi stosowanych w polityce pieniężnej. »

Na szczycie UE-Rosja nie mówiono o gazociągu przez Bałtyk

Aktualizacja: 05.10.2005

Na szczycie UE-Rosja w Londynie nie rozmawiano o bałtyckim gazociągu z Rosji do Niemiec, którego budowa budzi wielkie obawy w państwach członkowskich UE w Europie Środkowej. »

Czym powinien zająć się nowy rząd-felieton Witolda Gadomskiego

Aktualizacja: 05.10.2005

Rząd PO-PiS będzie miał w polityce gospodarczej znacznie mniejsze pole manewru, niż się to wydaje działaczom obu partii. Pole to ograniczone jest z jednej strony sytuacją budżetową państwa, z drugiej wysokim bezrobociem, z trzeciej wreszcie niechęcią różnych grup społecznych do wyrzeczenia się uzyskanych wcześniej przywilejów. »

W strefie euro dwa razy mniej osób bez pracy

Aktualizacja: 05.10.2005

Bezrobocie w Polsce jest wciąż największe spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Widać umiarkowaną tendencję spadkową, którą wyhamowuje intensywny proces restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw redukujących koszty pracy. »

Uciekają, gdzie spokojniej

Aktualizacja: 05.10.2005

Przedsiębiorcy coraz częściej zmieniają miejsce prowadzenia działalności. Powód: ucieczka przed znienawidzonym urzędem skarbowym lub poszukiwanie korzystniejszych interpretacji podatkowych. »

Złoty wciąż pod wpływem polityki, dług zyskuje

Aktualizacja: 04.10.2005

Złoty w dalszym ciągu znajduje się pod wpływem czynników politycznych - kształtowania koalicji oraz nadchodzących wyborów prezydenckich. Rynek długu powoli się stabilizuje. »

92 postulaty przedsiębiorców do rządu i parlamentu

Aktualizacja: 04.10.2005

Ani socjalna, ani liberalna, lecz normalna - taka zdaniem przedsiębiorców z BCC powinna być Polska pod nowymi rządami. »

Marcinkiewicz: PiS i PO mają podobne pomysły

Aktualizacja: 04.10.2005

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz powiedział we wtorek, że z pobieżnej lektury listu dotyczącego zasad rządzenia, jaki we wtorek skierował do niego Jan Rokita, wynika że PiS i PO mają w tym zakresie podobne pomysły. »

Trybunał Konstytucyjny o wypłatach diet 

Aktualizacja: 04.10.2005

Przepis Kodeksu pracy, umożliwiający pracodawcom prywatnym wypłatę diety zagranicznej w wysokości diety krajowej, jest zgodny z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. »

PiS ściga się na budowie z PRL-em

Aktualizacja: 04.10.2005

PiS obiecuje 3 miliony mieszkań w osiem lat. To oznaczałoby niemal czterokrotny wzrost tempa na budowach. Tak nie budowano nawet za Gierka. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Cymcyk

Menedżer Komunikacji Inwestycyjnej ING TFI S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »