| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

MF zapłaciło odsetki od długu

Aktualizacja: 11.10.2005

Ministerstwo Finansów zapłaciło we wrześniu 2005 roku 19,8 mln USD i 35,5 mln euro odsetek od długu zagranicznego oraz 356,5 mln USD i 556,3 mln euro kapitału - podało MF w komunikacie. »

Rezygnacja z nastawienia była propozycją ekspertów NBP

Aktualizacja: 11.10.2005

Rezygnacja z nastawienia w polityce pieniężnej od 2006 roku była propozycją ekspertów NBP wyciągniętą na podstawie doświadczeń innych banków centralnych, którą przyjęła Rada Polityki Pieniężnej - poinformował szef NBP Leszek Balcerowicz. »

Niezależność banku centralnego wartością nadrzędną

Aktualizacja: 11.10.2005

Leszek Balcerowicz, prezes Narodowego Banku Polskiego powtórzył, że niezależność banku centralnego jest wartością nadrzędną i fundamentem rozwoju kraju. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 11.10.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Polka zostanie dyrektorem ds. handlu w KE

Aktualizacja: 11.10.2005

Polka Ewa Synowiec zostanie nominowana w środę na stanowisko dyrektora w Departamencie ds. Handlu Komisji Europejskiej - dowiedziała się PAP z wiarygodnych źródeł w Komisji Europejskiej. »

Nowe propozycje Barroso w sprawie budżetu

Aktualizacja: 11.10.2005

Za półtora tygodnia, 20 października, Komisja Europejska przedstawi nowe propozycje wyprowadzenia z impasu negocjacji w sprawie budżetu UE na lata 2007-13, m.in. poprzez utworzenie 7-miliardowego funduszu na walkę z negatywnymi skutkami globalizacji oraz przegląd wydatków na dopłaty rolne w 2009. »

Złoty poniżej 3,86 za euro, z szansami na umocnienie

Aktualizacja: 11.10.2005

Złoty na wtorkowym otwarciu umocnił się wobec euro do poziomu poniżej 3,86, a analitycy nie wykluczają dalszego wzmocnienia, które może przyczynić się także do wzrostu cen obligacji. »

Nowy rząd powinien ograniczyć wydatki

Aktualizacja: 11.10.2005

Jeśli nowy rząd będzie chciał realizować projekty wymagające sporych nakładów finansowych to jednocześnie musi wskazać gdzie nastąpi ograniczenie wydatków - uważa Dariusz Filar z Rady Polityki Pieniężnej. »

Inflacja we wrześniu zbliżona do 2 proc.

Aktualizacja: 11.10.2005

Inflacja we wrześniu będzie zbliżona do 2 proc., a w pierwszym kwartale 2006 roku przekroczy 2 proc. - uważa Dariusz Filar, członek Rady Polityki Pieniężnej. »

Swoboda pozostała tylko w tytule ustawy

Aktualizacja: 11.10.2005

Od wielu lat bezskutecznie poszukuje się recepty na ożywienie polskiej gospodarki i likwidację bezrobocia. Nie sposób jednak zmienić obecną sytuację bez tworzenia mechanizmów prawnych do wspierania małych i średnich przedsiębiorstw, będących solą gospodarki. »

Polisy indywidualne dla zagranicznych firm

Aktualizacja: 11.10.2005

W 2005 roku firmy kontrolowane przez zagranicznych udziałowców mogą po raz pierwszy w historii zebrać ponad połowę składki. Jest to możliwe dzięki rozwojowi ubezpieczeń na życie. Tylko tu udało się ograniczyć rolę PZU. »

Legislacyjny dekalog na trudną kadencję

Aktualizacja: 11.10.2005

Chociaż na politycznym horyzoncie jeszcze nie widać nowego gabinetu, są już ustawy do wymiany - to efekt wyborczych propozycji POPiS-u. Policzyliśmy tylko najważniejsze. Jest ich ponad dwadzieścia, z konstytucją na czele. »

Wyniki wyborów bez znacznego wpływu na rynki

Aktualizacja: 10.10.2005

Kurs złotego nie zmienia się pod wpływem wyników wyborów i od otwarcia pozostaje na stabilnym poziomie. Rynek długu, po lekkich spadkach na otwarciu, ustabilizował się, a rentowność wszystkich rodzajów obligacji nieco spadła. »

Marcinkiewicz o służbie zdrowia, podatkach i prywatyzacji

Aktualizacja: 10.10.2005

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że w sprawach takich jak służba zdrowia, podatki, czy prywatyzacja, w rządzie PiS-PO będzie realizowany program jednej partii.  »

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich

Aktualizacja: 10.10.2005

Donald Tusk otrzymał w I turze wyborów prezydenckich 36,33 proc. głosów, Lech Kaczyński - 33,10 proc. - podała po południu oficjalnie Państwowa Komisja Wyborcza. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Roman Przasnyski

Główny analityk Gold Finance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK