| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Kiedy otworzą jedno okienko

Aktualizacja: 24.10.2005

Przedsiębiorcy chcieliby wszystkie formalności związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej załatwiać od ręki w gminie u jednego urzędnika. Dzięki temu zaoszczędziliby sporo czasu i mogliby szybciej otworzyć firmę. Będzie to możliwe jednak dopiero po 1 stycznia 2007 r. »

Polska w ogonie krajów OECD

Aktualizacja: 24.10.2005

Polska wlecze się w ogonie krajów OECD pod względem nakładów przedsiębiorstw na badania i rozwój (R&D). Za nami jest tylko Meksyk. I lepiej nie będzie. »

Trzy ustawy zmienią giełdę

Aktualizacja: 24.10.2005

Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi odchodzi do lamusa. Nowe przepisy skracają drogę firm do kapitału, mniej będzie wymaganych zezwoleń. »

Prezydent Kaczyński

Aktualizacja: 24.10.2005

Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie. Tuż po ogłoszeniu pierwszych, sondażowych wyników powiedział, że Polska „potrzebuje rozliczenia”, a i zgody. Zwrócił się też do PO o szybkie zakończenie prac nad stworzeniem rządu. O godz. 22 sondaże wskazywały na zwycięstwo kandydata PiS większością około 54 proc. głosów. »

Przedwyborczy marazm na rynkach finansowych

Aktualizacja: 21.10.2005

Piątek nie przyniósł dużych zmian na rynkach. Inwestorzy czekają na wyniki wyborów prezydenckich. Na ostrożność graczy wpływają także ostatnie przedwyborcze sondaże, które nie wskazują jednoznacznie faworyta. »

Jednostronna euroizacja niemożliwa

Aktualizacja: 21.10.2005

Jan Czekaj, członek Rady Polityki Pieniężnej, uważa, że jednostronna euroizacja jest w przypadku Polski praktycznie niemożliwa, pozostaje normalna droga do euro. »

NBP będzie wspierał rozwój gospodarczy

Aktualizacja: 21.10.2005

NBP będzie dalej wspierał rozwój gospodarczy i wypełniał swoją misję zgodnie z Konstytucją - powiedział członek RPP Stanisław Owsiak. »

Brak zagrożeń dla CPI ze strony cen ropy

Aktualizacja: 21.10.2005

Stanisław Owsiak z Rady Polityki Pieniężnej nie widzi zagrożeń dla inflacji ze strony cen ropy, a inflacja hamowana jest również przez silnego złotego. »

Wystawa o roli cudzoziemców w gospodarce Niemiec

Aktualizacja: 21.10.2005

Uzależnienie niemieckich rolników od polskich robotników sezonowych, pracujących co roku przy zbiorach szparagów, ogórków czy truskawek, nie jest zjawiskiem nowym, lecz ma ponad stuletnią tradycję. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 21.10.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Wskaźnik Pengab wzrósł w październiku

Aktualizacja: 21.10.2005

Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w październiku (w porównaniu z wrześniem) o 0,6 pkt. i wyniósł 36,8 pkt. - poinformował Związek Banków Polskich (ZBP) oraz Pentor. »

Polityka osłabia złotego, rynek czeka na finisz kampanii

Aktualizacja: 21.10.2005

Ostatnie przedwyborcze sondaże wyznaczają kierunek zmian na rynku. Piątkowe, pokazujące malejąca przewagę Tuska nad Kaczyńskim osłabiły złotego, a rynek do końca dnia może pozostać nerwowy. »

Ostatni dzień na zaświadczenia o prawie do głosowania

Aktualizacja: 21.10.2005

Jeszcze tylko w piątek w urzędzie gminy można pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania. Będzie o­no potrzebne tym wyborcom, którzy zamierzają głosować poza miejscem stałego zamieszkania. »

Głosowanie w ponad 25 tys. lokali wyborczych

Aktualizacja: 21.10.2005

W niedzielnej II turze wyborów prezydenckich Polacy głosują w ponad 25 tysiącach lokali wyborczych na terenie całego kraju, w 162 komisjach wyborczych za granicą oraz na 4 polskich statkach morskich. »

Ponad 30 mln Polaków uprawnionych do głosowania

Aktualizacja: 21.10.2005

Ponad 30 mln 200 tys. Polaków jest uprawnionych do głosowania w niedzielnej II turze wyborów prezydenckich. Mogą w nich wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu głosowania - czyli 23 października - ukończyły 18 lat. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Green OK

Producent biologicznie aktywnych oraz przyjaznych dla środowiska ekologicznych nawozów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK