| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Na szczycie UE-Rosja nie mówiono o gazociągu przez Bałtyk

Aktualizacja: 05.10.2005

Na szczycie UE-Rosja w Londynie nie rozmawiano o bałtyckim gazociągu z Rosji do Niemiec, którego budowa budzi wielkie obawy w państwach członkowskich UE w Europie Środkowej. »

Czym powinien zająć się nowy rząd-felieton Witolda Gadomskiego

Aktualizacja: 05.10.2005

Rząd PO-PiS będzie miał w polityce gospodarczej znacznie mniejsze pole manewru, niż się to wydaje działaczom obu partii. Pole to ograniczone jest z jednej strony sytuacją budżetową państwa, z drugiej wysokim bezrobociem, z trzeciej wreszcie niechęcią różnych grup społecznych do wyrzeczenia się uzyskanych wcześniej przywilejów. »

W strefie euro dwa razy mniej osób bez pracy

Aktualizacja: 05.10.2005

Bezrobocie w Polsce jest wciąż największe spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Widać umiarkowaną tendencję spadkową, którą wyhamowuje intensywny proces restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw redukujących koszty pracy. »

Uciekają, gdzie spokojniej

Aktualizacja: 05.10.2005

Przedsiębiorcy coraz częściej zmieniają miejsce prowadzenia działalności. Powód: ucieczka przed znienawidzonym urzędem skarbowym lub poszukiwanie korzystniejszych interpretacji podatkowych. »

Złoty wciąż pod wpływem polityki, dług zyskuje

Aktualizacja: 04.10.2005

Złoty w dalszym ciągu znajduje się pod wpływem czynników politycznych - kształtowania koalicji oraz nadchodzących wyborów prezydenckich. Rynek długu powoli się stabilizuje. »

92 postulaty przedsiębiorców do rządu i parlamentu

Aktualizacja: 04.10.2005

Ani socjalna, ani liberalna, lecz normalna - taka zdaniem przedsiębiorców z BCC powinna być Polska pod nowymi rządami. »

Marcinkiewicz: PiS i PO mają podobne pomysły

Aktualizacja: 04.10.2005

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz powiedział we wtorek, że z pobieżnej lektury listu dotyczącego zasad rządzenia, jaki we wtorek skierował do niego Jan Rokita, wynika że PiS i PO mają w tym zakresie podobne pomysły. »

Trybunał Konstytucyjny o wypłatach diet 

Aktualizacja: 04.10.2005

Przepis Kodeksu pracy, umożliwiający pracodawcom prywatnym wypłatę diety zagranicznej w wysokości diety krajowej, jest zgodny z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. »

PiS ściga się na budowie z PRL-em

Aktualizacja: 04.10.2005

PiS obiecuje 3 miliony mieszkań w osiem lat. To oznaczałoby niemal czterokrotny wzrost tempa na budowach. Tak nie budowano nawet za Gierka. »

PO chce zmian w tworzeniu budżetu

Aktualizacja: 04.10.2005

Platforma Obywatelska chce zmienić mechanizm tworzenia budżetu państwa i przenieść go do Kancelarii Premiera - poinformowali liderzy PO. »

Nikt nie informował Polski o odgałęzieniu Gazociągu

Aktualizacja: 04.10.2005

Dotychczas nikt nie informował strony polskiej o tym, że Gazociąg Północny miałby mieć odgałęzienie do Polski - poinformował minister gospodarki Jacek Piechota. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 04.10.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Do programu PiS trzeba dopłacić 24 mld zł

Aktualizacja: 04.10.2005

Kandydat na prezydenta Donald Tusk powiedział we wtorek w Radiu Zet, że do programu gospodarczego PiS trzeba będzie dopłacić około 24 mld zł. »

WWK wzrósł w sierpniu o 0,7 pkt.

Aktualizacja: 04.10.2005

Wskaźnik wyprzedzający koniunktury informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce wzrósł w sierpniu o 0,7 punkta - poinformowało Bureau for Investments and Economic Cycles (BIEC). »

Zmiany w podatkach od 2007 roku?

Aktualizacja: 04.10.2005

Niewykluczone, że zmiany w podatkach zostaną wprowadzone dopiero od 1 stycznia 2007 roku - powiedział w radiowych "Sygnałach Dnia" Kazimierz Marcinkiewicz, kandydat PiS na premiera. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Maria Bandzmer

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »