| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Złoty stabilny mimo zawirowań politycznych

Aktualizacja: 05.10.2005

Mimo zawirowań politycznych złoty pozostaje silną walutą, gdyż wspiera go zapowiedź wymiany znacznych środków z planowanej emisji w dolarach. »

Ile będą kosztowały reformy gospodarcze PiS?

Aktualizacja: 05.10.2005

Ile naprawdę trzeba będzie znaleźć w budżecie na reformy gospodarcze PiS? Kandydat na premiera Kazimierz Marcinkiewicz przekonuje, że te 12-14 mld zł w ciągu dwóch lat nie zrujnuje budżetu. Nie dodaje jednak, że może to wydłużyć naszą drogę do euro. »

RPP zmienia politykę pieniężną

Aktualizacja: 05.10.2005

Mniej przewidywalne kroki RPP? Interwencje walutowe? To wszystko będzie możliwe w przyszłym roku. Rada Polityki Pieniężnej zmienia zestaw narzędzi stosowanych w polityce pieniężnej. »

Na szczycie UE-Rosja nie mówiono o gazociągu przez Bałtyk

Aktualizacja: 05.10.2005

Na szczycie UE-Rosja w Londynie nie rozmawiano o bałtyckim gazociągu z Rosji do Niemiec, którego budowa budzi wielkie obawy w państwach członkowskich UE w Europie Środkowej. »

Czym powinien zająć się nowy rząd-felieton Witolda Gadomskiego

Aktualizacja: 05.10.2005

Rząd PO-PiS będzie miał w polityce gospodarczej znacznie mniejsze pole manewru, niż się to wydaje działaczom obu partii. Pole to ograniczone jest z jednej strony sytuacją budżetową państwa, z drugiej wysokim bezrobociem, z trzeciej wreszcie niechęcią różnych grup społecznych do wyrzeczenia się uzyskanych wcześniej przywilejów. »

W strefie euro dwa razy mniej osób bez pracy

Aktualizacja: 05.10.2005

Bezrobocie w Polsce jest wciąż największe spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Widać umiarkowaną tendencję spadkową, którą wyhamowuje intensywny proces restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw redukujących koszty pracy. »

Uciekają, gdzie spokojniej

Aktualizacja: 05.10.2005

Przedsiębiorcy coraz częściej zmieniają miejsce prowadzenia działalności. Powód: ucieczka przed znienawidzonym urzędem skarbowym lub poszukiwanie korzystniejszych interpretacji podatkowych. »

Złoty wciąż pod wpływem polityki, dług zyskuje

Aktualizacja: 04.10.2005

Złoty w dalszym ciągu znajduje się pod wpływem czynników politycznych - kształtowania koalicji oraz nadchodzących wyborów prezydenckich. Rynek długu powoli się stabilizuje. »

92 postulaty przedsiębiorców do rządu i parlamentu

Aktualizacja: 04.10.2005

Ani socjalna, ani liberalna, lecz normalna - taka zdaniem przedsiębiorców z BCC powinna być Polska pod nowymi rządami. »

Marcinkiewicz: PiS i PO mają podobne pomysły

Aktualizacja: 04.10.2005

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz powiedział we wtorek, że z pobieżnej lektury listu dotyczącego zasad rządzenia, jaki we wtorek skierował do niego Jan Rokita, wynika że PiS i PO mają w tym zakresie podobne pomysły. »

Trybunał Konstytucyjny o wypłatach diet 

Aktualizacja: 04.10.2005

Przepis Kodeksu pracy, umożliwiający pracodawcom prywatnym wypłatę diety zagranicznej w wysokości diety krajowej, jest zgodny z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny. »

PiS ściga się na budowie z PRL-em

Aktualizacja: 04.10.2005

PiS obiecuje 3 miliony mieszkań w osiem lat. To oznaczałoby niemal czterokrotny wzrost tempa na budowach. Tak nie budowano nawet za Gierka. »

PO chce zmian w tworzeniu budżetu

Aktualizacja: 04.10.2005

Platforma Obywatelska chce zmienić mechanizm tworzenia budżetu państwa i przenieść go do Kancelarii Premiera - poinformowali liderzy PO. »

Nikt nie informował Polski o odgałęzieniu Gazociągu

Aktualizacja: 04.10.2005

Dotychczas nikt nie informował strony polskiej o tym, że Gazociąg Północny miałby mieć odgałęzienie do Polski - poinformował minister gospodarki Jacek Piechota. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 04.10.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kłosowski

Prawnik, doradca podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »