| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

MF za powrotem do wyższych stawek akcyzy na benzynę

Aktualizacja: 24.11.2005

Minister finansów Teresa Lubińska opowiada się za powrotem do wyższych stawek akcyzy na benzynę, nie jest to jednak przesądzone, a tym samym nie ma też jeszcze decyzji w sprawie skali podwyżki i sposobu jej wprowadzenia. »

Nie będzie ręcznego sterowania marżami na paliwa

Aktualizacja: 24.11.2005

Minister skarbu Andrzej Mikosz powtórzył na czwartkowej konferencji prasowej, że nie będzie ręcznego sterowania marżami na paliwa, stosowanymi przez rafinerie i inne podmioty sektora paliwowego. »

Lotos: możliwość obniżek ograniczona

Aktualizacja: 24.11.2005

Grupa Lotos jest gotowa do rozmów o kształtowaniu cen paliw, jednak obecnie możliwość obniżki cen paliw jest, według koncernu, bardzo ograniczona - powiedział Paweł Olechnowicz, prezes spółki, przed rozpoczęciem spotkania w Ministerstwie Skarbu Państwa. »

Złoty nadal zyskuje wobec euro i dolara

Aktualizacja: 24.11.2005

Złoty zyskał na czwartkowym otwarciu zarówno wobec euro jak i wobec dolara, ale analitycy mówią o możliwej korekcie po ostatnich wzrostach choć zaznaczają, że na rynku panują pozytywne nastroje. »

Fortunę na drogich paliwach zbijają nie tylko rafinerie

Aktualizacja: 24.11.2005

Ceny paliw bez podatków są u nas wyższe niż w Szwecji, Francji, na Węgrzech czy w Wielkiej Brytanii. A to oznacza, że nie tylko rafinerie, ale również hurtownicy i detaliści windują ceny. »

Dyrektywa usługowa uratowana?

Aktualizacja: 24.11.2005

Sojusz chadeków, konserwatystów i liberałów w Parlamencie Europejskim może uratować projekt dyrektywy, która liberalizuje usług w Unii. »

Pieniądze na tory wyłożą kierowcy

Aktualizacja: 24.11.2005

Pieniądze na modernizację polskich kolei mają pochodzić z części akcyzy, która obciąża paliwa. Ponadto na kolej przeznaczonych zostanie również 20 proc. wpływów z opłaty paliwowej. »

Rewolucja w sądach

Aktualizacja: 24.11.2005

W polskim wymiarze sprawiedliwości szykują się gruntowne zmiany. „Gazeta Prawna” dotarła do dokumentu, w którym zawarte są założenia planowanych reform. Aby wprowadzić je w życie, konieczna jest zmiana konstytucji i kilkudziesięciu innych ustaw. »

Niewłaściwa przeszłość eliminuje z zarządów

Aktualizacja: 24.11.2005

Zakaz zasiadania we władzach spółek Skarbu Państwa działaczy partyjnych, o którym poinformowała wczoraj „Gazeta Prawna”, znajdzie się w nowelizowanej ustawie o komercjalizacji i prywatyzacji. »

Zakaz importu mięsa z Polski sprawą polsko-rosyjską

Aktualizacja: 23.11.2005

Komisja Europejska deklaruje gotowość do pomocy, ale na razie nie zamierza włączyć się w rozwiązanie sporu w związku z rosyjskim zakazem importu polskiego mięsa i produktów roślinnych. »

Złoty kontynuuje umocnienie, rynek długu stabilny

Aktualizacja: 23.11.2005

Podczas środowych kwotowań złoty umacnia się wobec euro i dolara. Analitycy zwracają uwagę na optymizm inwestorów nie tylko w Polsce, ale w całym regionie. »

Wskaźnik Pengab wzrósł w listopadzie o 5,2 pkt.

Aktualizacja: 23.11.2005

Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w listopadzie (w porównaniu z październikiem) o 5,2 pkt. i wyniósł 42 pkt. Jest to najlepszy wynik od sierpnia 2000 roku - poinformował Związek Banków Polskich (ZBP) oraz Pentor. »

MSP chce wstrzymać prywatyzację sektora energetycznego

Aktualizacja: 23.11.2005

Ministerstwo Skarbu Państwa chce wstrzymać prywatyzację sektora energetycznego - zapowiedział minister skarbu Andrzej Mikosz podczas posiedzenia sejmowej komisji skarbu. »

Złoty mocniejszy wskutek eurodolara

Aktualizacja: 23.11.2005

Złoty zyskał na środowym otwarciu w ślad za umacniającym się euro wobec dolara. W ciągu dnia może być testowany poziom 3,95 za euro, jednak zamknięcie nie powinno być dużo niższe od tego poziomu. »

Narzekają na koniunkturę

Aktualizacja: 23.11.2005

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym oceniany jest w listopadzie negatywnie, choć nieco lepiej niż w październiku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Rudaś

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK