| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zakaz importu mięsa z Polski sprawą polsko-rosyjską

Aktualizacja: 23.11.2005

Komisja Europejska deklaruje gotowość do pomocy, ale na razie nie zamierza włączyć się w rozwiązanie sporu w związku z rosyjskim zakazem importu polskiego mięsa i produktów roślinnych. »

Złoty kontynuuje umocnienie, rynek długu stabilny

Aktualizacja: 23.11.2005

Podczas środowych kwotowań złoty umacnia się wobec euro i dolara. Analitycy zwracają uwagę na optymizm inwestorów nie tylko w Polsce, ale w całym regionie. »

Wskaźnik Pengab wzrósł w listopadzie o 5,2 pkt.

Aktualizacja: 23.11.2005

Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w listopadzie (w porównaniu z październikiem) o 5,2 pkt. i wyniósł 42 pkt. Jest to najlepszy wynik od sierpnia 2000 roku - poinformował Związek Banków Polskich (ZBP) oraz Pentor. »

MSP chce wstrzymać prywatyzację sektora energetycznego

Aktualizacja: 23.11.2005

Ministerstwo Skarbu Państwa chce wstrzymać prywatyzację sektora energetycznego - zapowiedział minister skarbu Andrzej Mikosz podczas posiedzenia sejmowej komisji skarbu. »

Złoty mocniejszy wskutek eurodolara

Aktualizacja: 23.11.2005

Złoty zyskał na środowym otwarciu w ślad za umacniającym się euro wobec dolara. W ciągu dnia może być testowany poziom 3,95 za euro, jednak zamknięcie nie powinno być dużo niższe od tego poziomu. »

Narzekają na koniunkturę

Aktualizacja: 23.11.2005

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym oceniany jest w listopadzie negatywnie, choć nieco lepiej niż w październiku. »

Inflacja netto spadła do 1,2 proc.

Aktualizacja: 23.11.2005

W październiku wszystkie miary inflacji bazowej w ujęciu rok do roku obniżyły swoją wartość, a inflacja netto spadła do 1,2 proc. z 1,3 proc. we wrześniu - podał Narodowy Bank Polski. »

Biednym wiatr w oczy

Aktualizacja: 23.11.2005

Pozornie jest to absurdalne, ale najdroższe mięso, wędliny, ziemniaki i mleko są na wschodzie kraju, czyli na terenach rolniczych. Ale duże zróżnicowanie cen żywności występuje także w miastach. »

Zasiłki rodzinne dla ryczałtowców

Aktualizacja: 23.11.2005

Rząd może mieć kolejny kłopot ze zbilansowaniem budżetu na 2006 r. To efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego. »

O akcyzie zdecyduje minister

Aktualizacja: 23.11.2005

Twierdzenia, że obniżona we wrześniu akcyza na paliwa wzrośnie automatycznie po 1 stycznia, są nieprawdziwe. Wiceminister finansów Jarosław Neneman zapewnia, że wrześniowe rozporządzenie obniżające akcyzę obowiązuje bezterminowo. »

Działacze idą w odstawkę

Aktualizacja: 23.11.2005

Członkowie zarządów i rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa pełniący funkcje w partiach politycznych zostaną odwołani. Zarządzenie w tej sprawie ma dziś podpisać minister skarbu Andrzej Mikosz. »

Notowania złotego i obligacji spokojne

Aktualizacja: 22.11.2005

Wtorkowa sesja na rynku walutowym przebiega bardzo spokojnie i - jak mówią dealerzy - nie należy się spodziewać istotnych zmian do końca dnia. »

Złoty i obligacje stabilne

Aktualizacja: 22.11.2005

Otwarcie wtorkowych kwotowań nie przyniosło dużych zmian na rynku złotego i obligacji. Zdaniem dilerów na rynku będzie dominował trend horyzontalny. »

Przedsiębiorcy narzekają na Polskę

Aktualizacja: 22.11.2005

W ciągu ostatnich trzech lat klimat dla prowadzenia biznesu w Polsce się poprawił. Wyjątkiem są dostęp do licencji i zezwoleń oraz prawne problemy związane z nabywaniem gruntów. Jednak na nasz kraj firmy narzekają znacznie częściej niż w pozostałych państwach regionu. »

Gospodarka wciąż pełna niewiadomych

Aktualizacja: 22.11.2005

Coraz trudniej przewidzieć, co w kwestiach gospodarczych zrobi rząd Kazimierza Marcinkiewicza. Sprzeczne wypowiedzi polityków PiS wskazują, że brakuje im konsekwencji, a program nie jest już monolitem. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Regulski

analityk DM TMS Brokers

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK