| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Narzekają na koniunkturę

Aktualizacja: 23.11.2005

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym oceniany jest w listopadzie negatywnie, choć nieco lepiej niż w październiku. »

Inflacja netto spadła do 1,2 proc.

Aktualizacja: 23.11.2005

W październiku wszystkie miary inflacji bazowej w ujęciu rok do roku obniżyły swoją wartość, a inflacja netto spadła do 1,2 proc. z 1,3 proc. we wrześniu - podał Narodowy Bank Polski. »

Biednym wiatr w oczy

Aktualizacja: 23.11.2005

Pozornie jest to absurdalne, ale najdroższe mięso, wędliny, ziemniaki i mleko są na wschodzie kraju, czyli na terenach rolniczych. Ale duże zróżnicowanie cen żywności występuje także w miastach. »

Zasiłki rodzinne dla ryczałtowców

Aktualizacja: 23.11.2005

Rząd może mieć kolejny kłopot ze zbilansowaniem budżetu na 2006 r. To efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego. »

O akcyzie zdecyduje minister

Aktualizacja: 23.11.2005

Twierdzenia, że obniżona we wrześniu akcyza na paliwa wzrośnie automatycznie po 1 stycznia, są nieprawdziwe. Wiceminister finansów Jarosław Neneman zapewnia, że wrześniowe rozporządzenie obniżające akcyzę obowiązuje bezterminowo. »

Działacze idą w odstawkę

Aktualizacja: 23.11.2005

Członkowie zarządów i rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa pełniący funkcje w partiach politycznych zostaną odwołani. Zarządzenie w tej sprawie ma dziś podpisać minister skarbu Andrzej Mikosz. »

Notowania złotego i obligacji spokojne

Aktualizacja: 22.11.2005

Wtorkowa sesja na rynku walutowym przebiega bardzo spokojnie i - jak mówią dealerzy - nie należy się spodziewać istotnych zmian do końca dnia. »

Złoty i obligacje stabilne

Aktualizacja: 22.11.2005

Otwarcie wtorkowych kwotowań nie przyniosło dużych zmian na rynku złotego i obligacji. Zdaniem dilerów na rynku będzie dominował trend horyzontalny. »

Przedsiębiorcy narzekają na Polskę

Aktualizacja: 22.11.2005

W ciągu ostatnich trzech lat klimat dla prowadzenia biznesu w Polsce się poprawił. Wyjątkiem są dostęp do licencji i zezwoleń oraz prawne problemy związane z nabywaniem gruntów. Jednak na nasz kraj firmy narzekają znacznie częściej niż w pozostałych państwach regionu. »

Gospodarka wciąż pełna niewiadomych

Aktualizacja: 22.11.2005

Coraz trudniej przewidzieć, co w kwestiach gospodarczych zrobi rząd Kazimierza Marcinkiewicza. Sprzeczne wypowiedzi polityków PiS wskazują, że brakuje im konsekwencji, a program nie jest już monolitem. »

Ustawa tylko na papierze

Aktualizacja: 22.11.2005

Od wczoraj istnieje możliwość składania w urzędach podań przez internet. Nie ma jednak rozporządzeń wykonawczych w sprawie technicznych warunków doręczania tą drogą dokumentów. Postanowiliśmy sprawdzić, jak w praktyce wygląda realizacja założeń ustawy o informatyzacji urzędów publicznych. »

Zmiana musi być gruntowna

Aktualizacja: 22.11.2005

O tym, co zmieni się w VAT, dowiemy się w marcu. Już dziś wiadomo, że bez gruntownej nowelizacji się nie obejdzie. Nie można dłużej czekać na usunięcie wadliwych przepisów obecnej ustawy. »

Na rynkach stabilizacja i niewielka aktywność inwestorów

Aktualizacja: 21.11.2005

Poniedziałek nie przyniósł istotnych zmian na rynkach. Złoty minimalnie umocnił się do euro i dolara, ale zdaniem analityków nie jest to umocnienie znaczące. »

Samoobrona chce wprowadzić powszechne zasiłki dla bezrobotnych

Aktualizacja: 21.11.2005

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper poinformował, że jego klub złożył do marszałka Sejmu projekt ustawy o systemie powszechnych zasiłków dla bezrobotnych. »

Złoty stabilny, minimalne zmiany rentowności

Aktualizacja: 21.11.2005

Początek poniedziałkowych kwotowań przebiega bardzo spokojnie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK