| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Trzy ustawy zmienią giełdę

Aktualizacja: 24.10.2005

Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi odchodzi do lamusa. Nowe przepisy skracają drogę firm do kapitału, mniej będzie wymaganych zezwoleń. »

Prezydent Kaczyński

Aktualizacja: 24.10.2005

Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie. Tuż po ogłoszeniu pierwszych, sondażowych wyników powiedział, że Polska „potrzebuje rozliczenia”, a i zgody. Zwrócił się też do PO o szybkie zakończenie prac nad stworzeniem rządu. O godz. 22 sondaże wskazywały na zwycięstwo kandydata PiS większością około 54 proc. głosów. »

Przedwyborczy marazm na rynkach finansowych

Aktualizacja: 21.10.2005

Piątek nie przyniósł dużych zmian na rynkach. Inwestorzy czekają na wyniki wyborów prezydenckich. Na ostrożność graczy wpływają także ostatnie przedwyborcze sondaże, które nie wskazują jednoznacznie faworyta. »

Jednostronna euroizacja niemożliwa

Aktualizacja: 21.10.2005

Jan Czekaj, członek Rady Polityki Pieniężnej, uważa, że jednostronna euroizacja jest w przypadku Polski praktycznie niemożliwa, pozostaje normalna droga do euro. »

NBP będzie wspierał rozwój gospodarczy

Aktualizacja: 21.10.2005

NBP będzie dalej wspierał rozwój gospodarczy i wypełniał swoją misję zgodnie z Konstytucją - powiedział członek RPP Stanisław Owsiak. »

Brak zagrożeń dla CPI ze strony cen ropy

Aktualizacja: 21.10.2005

Stanisław Owsiak z Rady Polityki Pieniężnej nie widzi zagrożeń dla inflacji ze strony cen ropy, a inflacja hamowana jest również przez silnego złotego. »

Wystawa o roli cudzoziemców w gospodarce Niemiec

Aktualizacja: 21.10.2005

Uzależnienie niemieckich rolników od polskich robotników sezonowych, pracujących co roku przy zbiorach szparagów, ogórków czy truskawek, nie jest zjawiskiem nowym, lecz ma ponad stuletnią tradycję. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 21.10.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Wskaźnik Pengab wzrósł w październiku

Aktualizacja: 21.10.2005

Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w październiku (w porównaniu z wrześniem) o 0,6 pkt. i wyniósł 36,8 pkt. - poinformował Związek Banków Polskich (ZBP) oraz Pentor. »

Polityka osłabia złotego, rynek czeka na finisz kampanii

Aktualizacja: 21.10.2005

Ostatnie przedwyborcze sondaże wyznaczają kierunek zmian na rynku. Piątkowe, pokazujące malejąca przewagę Tuska nad Kaczyńskim osłabiły złotego, a rynek do końca dnia może pozostać nerwowy. »

Ostatni dzień na zaświadczenia o prawie do głosowania

Aktualizacja: 21.10.2005

Jeszcze tylko w piątek w urzędzie gminy można pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania. Będzie o­no potrzebne tym wyborcom, którzy zamierzają głosować poza miejscem stałego zamieszkania. »

Głosowanie w ponad 25 tys. lokali wyborczych

Aktualizacja: 21.10.2005

W niedzielnej II turze wyborów prezydenckich Polacy głosują w ponad 25 tysiącach lokali wyborczych na terenie całego kraju, w 162 komisjach wyborczych za granicą oraz na 4 polskich statkach morskich. »

Ponad 30 mln Polaków uprawnionych do głosowania

Aktualizacja: 21.10.2005

Ponad 30 mln 200 tys. Polaków jest uprawnionych do głosowania w niedzielnej II turze wyborów prezydenckich. Mogą w nich wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu głosowania - czyli 23 października - ukończyły 18 lat. »

Koniec z taksówkami bez wymaganych licencji

Aktualizacja: 21.10.2005

Przedsiębiorcy niemający licencji wymaganych dla taksówkarzy nie będą mogli np. zamieszczać na samochodach oznaczeń podobnych do taksówkowych. Do zarejestrowania samochodu nie będzie już niezbędny numer silnika. »

Mamy nowe formularze

Aktualizacja: 21.10.2005

Dzisiaj wchodzi w życie rozporządzenie komisji (WE), które mówi, że najpóźniej od 1 lutego 2006 r. podmioty zobowiązane do publikowania ogłoszeń o zamówieniach w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej będą musiały robić to na nowych, standardowych formularzach. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Ziółkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »