| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Europejska Gwarancja dla młodych, czyli walka z bezrobociem

Europejska Gwarancja dla młodych, czyli walka z bezrobociem

Największy odsetek osób bezrobotnych można odnaleźć wśród młodych. Unia Europejska przygotowała w tym celu projekt reformy Gwarancja dla młodych, który wzmocni rynek pracy i pomoże młodym osobom w znalezieniu zatrudnienia.

Ponad 5 milionów młodych Europejczyków pozostaje bez pracy i to specjalnie dla nich opracowana została unijna Gwarancja dla młodzieży. 26 lutego posłowie pytali Komisję i Radę o to, w jaki sposób kraje członkowskie, zwłaszcza te z wysokim odsetkiem bezrobocia, wdrażają program.

Gwarancja dla młodych

To unijna reforma, mająca na celu umożliwienie znalezienia pracy, szkolenia lub dalszej edukacji europejczykom w wieku poniżej 25 lat, pozostającym przynajmniej 4 miesiące po zakończeniu nauki, bez pracy. Program finansowany jest głównie przez państwa członkowskie, UE dokłada do tego fundusze z Europejskiego Funduszu Socjalnego oraz 6 miliardów euro w ramach Inicjatywy na rzecz Zatrudnienia Młodzieży (YEI). O dodatkowe dofinansowanie może starać się 20 państw członkowskich, z najwyższą stopą bezrobocia.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Czyny, nie słowa

Do tego momentu 19 krajów przedstawiło Komisji Europejskiej programy wdrożenia Gwarancji dla młodzieży i dokładne plany wykorzystania dodatkowych funduszy. Pozostałe kraje UE nie wypełniły kryteriów YEI. Wielka Brytania, która może wystąpić o pomoc, wciąż nie złożyła dokumentów.

O pracy podczas spotkania młodych w Strasburgu

Od 9 do 11 maja, Parlament Europejski organizuje European Youth Event (EYE) w Strasburgu. Młodzi uczestnicy z całej Europy będą między innymi mieli szansę przedyskutować zalety i wady Gwarancji dla młodzieży z ministrami z Portugalii i Austrii.

Zobacz również: Rusza program aktywizacji zawodowej 50+

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Regulski

analityk DM TMS Brokers

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »