| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 80 tysięcy złotych na start firmy

80 tysięcy złotych na start firmy

Program Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz BGK „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie” umożliwia absolwentom i studentom ostatnich lat studiów ubiegać się o niskooprocentowane pożyczki na rozpoczęcie własnego biznesu i utworzenie miejsc pracy - łącznie nawet o 80 tys. zł.

Pierwszy biznes - wsparcie na starcie

Na jakie wsparcie mogą liczyć młodzi? Pożyczka do 60 tys. zł na start biznesu oraz dodatkowo do 20 tys. zł na utworzenie miejsca pracy. Okres spłaty będzie wynosił nawet 7 lat, z możliwością karencji w spłacie do roku. Pożyczki są nisko oprocentowane - na poziomie ¼ stopy redyskonta weksli – czyli aktualnie 0,69% w skali roku.

O pożyczkę mogą ubiegać się absolwenci szkół wyższych w okresie 48 miesięcy od dnia otrzymania dyplomu oraz studenci ostatniego roku studiów, pozostający bez pracy. Program jest na razie realizowany w trzech województwach: mazowieckim, małopolskim oraz świętokrzyskim.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

W tym roku planowane jest jego rozszerzenie na cały kraj, jak tylko wejdą w życie zmiany w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, na podstawie których będzie możliwe uruchomienie dodatkowych środków na realizację Programu.

Pośrednikami finansowymi w trzech województwach, w których obecnie działa program, są Małopolski Fundusz Ekonomii Społecznej z Krakowa, Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy z Warszawy oraz Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach.

Zmiany w prawie gospodarczym tylko 2 razy w roku

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK