| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Międzynarodowe standardy robią światową karierę

Aktualizacja: 08.12.2005

Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej przyjmuje coraz więcej krajów. Robią o­ne karierę w Europie i na świecie dzięki globalnemu podejściu do sprawozdań finansowych firm. »

Na swoje pieniądze poczekamy dłużej

Aktualizacja: 08.12.2005

Z powodu późnych terminów publikacji danych GUS podatnicy dłużej poczekają na zwrot VAT. Najdłużej ci, którzy wnioski o zwrot złożą w styczniu 2006 r. »

Marazm na rynku złotego i obligacji

Aktualizacja: 07.12.2005

Kurs złotego oraz ceny obligacji pozostają w środę wyjątkowo stabilne. Do końca dnia dilerzy nie oczekują znacznych zmian. »

Nadal jest miejsce do obniżki stóp procentowych

Aktualizacja: 07.12.2005

Nadal istnieje miejsce do obniżek stóp procentowych w Polsce. Skłania do tego m.in. sytuacja budżetowa oraz makroekonomiczna - uważa premier Kazimierz Marcinkiewicz. »

Urzędnicy magistratu opracowali kodeks etyki

Aktualizacja: 07.12.2005

Szczecińscy urzędnicy zatrudnieni w tamtejszym magistracie opracowali dla siebie kodeks etyki zawodowej. Nieformalnie jego wytyczne obowiązują już od ubiegłego tygodnia. »

MSP otrzymało warunki ugody od Eureko

Aktualizacja: 07.12.2005

Ministerstwo Skarbu Państwa otrzymało już na piśmie przedstawione pod koniec listopada przed polskim sądem przez Eureko nowe warunki ugody - poinformował minister skarbu Andrzej Mikosz. Mikosz nie chciał jednak odnieść się do propozycji Eureko. »

Dług publiczny nie przekroczy 55 proc. PKB

Aktualizacja: 07.12.2005

W przyszłym roku dług publiczny nie przekroczy poziomu 55 proc. PKB, a w 2007 roku powinien spaść w relacji do PKB - powiedziała w Sejmie minister finansów Teresa Lubińska. »

Szefowa resortu finansów: To dobry budżet

Aktualizacja: 07.12.2005

Minister finansów Teresa Lubińska jest przekonana, że posłowie poprą budżet na 2006 rok. W środę w Sejmie rozpoczyna się I czytanie projektu budżetu na 2006 rok. »

Złoty nadal powinien się umacniać

Aktualizacja: 07.12.2005

Mocne środowe otwarcie wskazuje na utrzymanie wzrostowych trendów wartości złotego, natomiast ceny obligacji będą pod wpływem rynków bazowych. »

Bez porozumienia w sprawie VAT

Aktualizacja: 07.12.2005

Ze względu na sprzeciw Niemiec unijni ministrowie finansów nie zdołali porozumieć się we wtorek w sprawie dalszego stosowania obniżonych stawek VAT. Decyzję będą musieli więc podjąć szefowie państw i rządów na "budżetowym" szczycie UE. »

Pensje rozbijają koalicję

Aktualizacja: 07.12.2005

Konflikt o prywatyzację Dolnej Odry, jaki rozgorzał pomiędzy LPR a resortem skarbu, jest zaledwie przygrywką do kolejnych spięć w koalicji. Plan zlikwidowania ustawy kominowej rozsadzi ją. »

2006 r. pod znakiem wyższych podatków

Aktualizacja: 07.12.2005

Od kilku miesięcy obiecywano nam obniżkę podatków. Zamiast tego będziemy mieli kolejny rok wzrostu obciążeń. Jak wyliczyliśmy, każdy z nas odda w przyszłym roku fiskusowi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych więcej. »

Biznes chwali Samoobronę

Aktualizacja: 06.12.2005

Wspólną grupę ekspercką pracującą nad zmianami prawa powołają polscy przedsiębiorcy i Andrzej Lepper. - U przewodniczącego Samoobrony nie wyczułem populizmu - mówił wczoraj prezes Business Centre Club Marek Goliszewski. »

Ekonomiczne podstawy nadal wzmacniają złotego

Aktualizacja: 06.12.2005

Dobry nastrój nadal utrzymuje się na rynku złotego, który pnie się w górę pokonując kolejne punkty psychologiczne. Taki trend może się utrzymywać w ciągu najbliższych dni - prognozują dilerzy walutowi. »

Wzrosła stopa bezrobocia

Aktualizacja: 06.12.2005

Stopa bezrobocia w listopadzie 2005 roku, według wstępnych danych, wzrosła do 17,4 proc. z 17,3 proc. w październiku 2005 roku - poinformował Departament Rynku Pracy w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS). »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wicha-Gajek

Koordynator ds. Marketingu i PR Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK