| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

NBP będzie wspierał rozwój gospodarczy

Aktualizacja: 21.10.2005

NBP będzie dalej wspierał rozwój gospodarczy i wypełniał swoją misję zgodnie z Konstytucją - powiedział członek RPP Stanisław Owsiak. »

Brak zagrożeń dla CPI ze strony cen ropy

Aktualizacja: 21.10.2005

Stanisław Owsiak z Rady Polityki Pieniężnej nie widzi zagrożeń dla inflacji ze strony cen ropy, a inflacja hamowana jest również przez silnego złotego. »

Wystawa o roli cudzoziemców w gospodarce Niemiec

Aktualizacja: 21.10.2005

Uzależnienie niemieckich rolników od polskich robotników sezonowych, pracujących co roku przy zbiorach szparagów, ogórków czy truskawek, nie jest zjawiskiem nowym, lecz ma ponad stuletnią tradycję. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 21.10.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Wskaźnik Pengab wzrósł w październiku

Aktualizacja: 21.10.2005

Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w październiku (w porównaniu z wrześniem) o 0,6 pkt. i wyniósł 36,8 pkt. - poinformował Związek Banków Polskich (ZBP) oraz Pentor. »

Polityka osłabia złotego, rynek czeka na finisz kampanii

Aktualizacja: 21.10.2005

Ostatnie przedwyborcze sondaże wyznaczają kierunek zmian na rynku. Piątkowe, pokazujące malejąca przewagę Tuska nad Kaczyńskim osłabiły złotego, a rynek do końca dnia może pozostać nerwowy. »

Ostatni dzień na zaświadczenia o prawie do głosowania

Aktualizacja: 21.10.2005

Jeszcze tylko w piątek w urzędzie gminy można pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania. Będzie o­no potrzebne tym wyborcom, którzy zamierzają głosować poza miejscem stałego zamieszkania. »

Głosowanie w ponad 25 tys. lokali wyborczych

Aktualizacja: 21.10.2005

W niedzielnej II turze wyborów prezydenckich Polacy głosują w ponad 25 tysiącach lokali wyborczych na terenie całego kraju, w 162 komisjach wyborczych za granicą oraz na 4 polskich statkach morskich. »

Ponad 30 mln Polaków uprawnionych do głosowania

Aktualizacja: 21.10.2005

Ponad 30 mln 200 tys. Polaków jest uprawnionych do głosowania w niedzielnej II turze wyborów prezydenckich. Mogą w nich wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu głosowania - czyli 23 października - ukończyły 18 lat. »

Koniec z taksówkami bez wymaganych licencji

Aktualizacja: 21.10.2005

Przedsiębiorcy niemający licencji wymaganych dla taksówkarzy nie będą mogli np. zamieszczać na samochodach oznaczeń podobnych do taksówkowych. Do zarejestrowania samochodu nie będzie już niezbędny numer silnika. »

Mamy nowe formularze

Aktualizacja: 21.10.2005

Dzisiaj wchodzi w życie rozporządzenie komisji (WE), które mówi, że najpóźniej od 1 lutego 2006 r. podmioty zobowiązane do publikowania ogłoszeń o zamówieniach w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej będą musiały robić to na nowych, standardowych formularzach. »

Stare lodówki nie trafią na śmietnik

Aktualizacja: 21.10.2005

Sprzęt elektryczny i elektroniczny, wprowadzany od dzisiaj do obrotu, musi być odpowiednio oznakowany i zbierany osobno niż pozostałe odpady. W Inspekcji Ochrony Środowiska rozpoczęły się już przygotowania do tworzenia rejestrów przedsiębiorców wprowadzających sprzęt i zajmujących się jego odzyskiem. »

Polska jest ósmym partnerem Eurolandu

Aktualizacja: 21.10.2005

Rośnie deficyt krajów UE w handlu z resztą świata, głównie z powodu drogich surowców energetycznych. W sierpniu wzrósł o­n do 14,2 mld euro wobec 8,3 mld euro przed rokiem. Polska nadal jest na sporym minusie - wynika z najnowszego raportu Eurostatu. »

Kto i ile korzysta na wspólnej polityce rolnej

Aktualizacja: 20.10.2005

Komisja Europejska od listopada ma zachęcać kraje członkowskie Unii Europejskiej do ujawnienia, kto w każdym z nich, i ile, zarabia na unijnych dopłatach do rolnictwa - podał w czwartek belgijski dziennik "Le Soir". »

Być może MF sprzeda samuraje za nie mniej niż 25 mld jenów

Aktualizacja: 20.10.2005

Niewykluczone, że Ministerstwo Finansów jeszcze w tym roku uplasuje na rynku japońskim obligacje denominowane w jenach. Ich wartość prawdopodobnie nie będzie mniejsza niż 25 mld jenów - poinformował Andrzej Ciopiński, wicedyrektor departamentu należności i zobowiązań finansowych MF. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »