| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Ostatnie dni na wydatki

Aktualizacja: 14.12.2005

Tylko do końca roku mamy czas na dokonanie zakupów, które będzie można odliczyć w ramach ulgi remontowej. Spowodowało to prawdziwy boom na rynku materiałów budowlanych. »

Budżet na 2007 rok zostanie przygotowany w Kancelarii Premiera

Aktualizacja: 13.12.2005

Budżet na 2007 rok ma zostać przygotowany w Kancelarii Premiera, a nie w Ministerstwie Finansów - poinformował premier Kazimierz Marcinkiewicz. »

Ministerstwo Finansów zapłaciło odsetki od długu

Aktualizacja: 13.12.2005

Ministerstwo Finansów zapłaciło w listopadzie 2005 roku 44,3 mln USD i 22,6 mln euro odsetek od długu zagranicznego oraz 18,9 mln USD i 29,9 mln euro kapitału - podało MF w komunikacie. »

Złoty trochę traci, rynek czeka na decyzję Fed

Aktualizacja: 13.12.2005

Po porannych wzrostach wartości poniżej 3,81 zł za euro polska waluta traci na płytkim rynku. Do końca dnia kurs może być jednak poniżej 3,82. »

Gazprom zarzuca Polsce stosowanie podwójnych standardów

Aktualizacja: 13.12.2005

Wiceprezes rosyjskiego koncernu gazowego Gazprom Aleksandr Miedwiediew zarzucił Polsce stosowanie "podwójnych standardów" w ocenie zagrożenia Gazociągu Północnego dla środowiska naturalnego. »

Złoty i dług zyskuje, wzrosty ograniczone posiedzeniem Fed

Aktualizacja: 13.12.2005

Po udanym początku tygodnia, kiedy to dług i złoty zyskiwał, we wtorek rynki nadal pozostają mocne, jednak wzrosty ograniczone są oczekiwaniem na posiedzenie Fed oraz na komunikat wskazujący na kierunek polityki monetarnej w USA. »

Szybkie zmiany mogą poprawić wykorzystanie funduszy

Aktualizacja: 13.12.2005

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapowiedziała niespodziewanie rewolucję w trybie składania i procedurach oceny wniosków o unijne dotacje inwestycyjne dla sektora małych i średnich firm. Ułatwienia już obowiązują, a więc składający wnioski w obecnej rundzie, której termin upływa 29 grudnia, mogą z nich korzystać. »

Mali przedsiębiorcy mają czarny obraz dotacji unijnych

Aktualizacja: 13.12.2005

Przedsiębiorcy malują ciemny obraz wykorzystania dotacji z unijnych funduszy strukturalnych. Zwłaszcza najmniejsze firmy, czyli mikroprzedsiębiostwa, oraz osoby prowadzące indywidualną działalność gospodarczą nie widzą dla siebie dużych szans, żeby zmieścić się w unijnych programach. »

Przedłużanie niepewności

Aktualizacja: 13.12.2005

Ukazało się rozporządzenie określające grupy podatników zobowiązanych do posiadania kas fiskalnych. Niestety, nie zawiera o­no harmonogramu wprowadzania kas dla poszczególnych grup podatników na najbliższy rok. »

Tańsze polisy dla nowych aut

Aktualizacja: 13.12.2005

Od początku nowego roku PZU zmienia taryfy dla kierowców: bardziej będzie się opłacało ubezpieczenie nowych aut, gdyż polisy będą tańsze o 10-20 proc. Znikną zaporowe zwyżki, jakie ubezpieczyciel nakładał na niektóre modele najczęściej kradzionych samochodów. »

Złoty umacnia się, obligacje stabilne

Aktualizacja: 12.12.2005

Złoty umocnił się w poniedziałek po południu dzięki poprawie nastrojów w całym regionie. Popyt na polską walutę pochodzi przede wszystkim od inwestorów zagranicznych. »

Przyszła inflacja zależy od wynagrodzeń

Aktualizacja: 12.12.2005

Kształtowanie się inflacji zależne będzie od tego, jak będą kształtowały się wynagrodzenia w przedsiębiorstwach - powiedziała Halina Wasilewska-Trenkner z Rady Polityki Pieniężnej. »

Złoty i obligacje będą się konsolidowały

Aktualizacja: 12.12.2005

Po ubiegłotygodniowych spadkach złoty będzie się konsolidował w przedziale 3,8350-3,8550. Na otwarciu ceny obligacji lekko wzrosły, ale w ciągu dnia ceny powinny się ustabilizować. »

Unia nie przedstawi nowych propozycji ws. rolnictwa

Aktualizacja: 12.12.2005

Unijny komisarz ds. handlu Peter Mandelson potwierdził, że Unia Europejska "nie przedstawi żadnej nowej propozycji w sprawie reformy handlu produktami rolnymi" na rozpoczynającej się we wtorek w Hongkongu konferencji Światowej Organizacji Handlu (WTO). »

Polska przoduje w biurokracji

Aktualizacja: 12.12.2005

Regulacje rynkowe w Polsce należą do najbardziej restrykcyjnych w krajach OECD, nieco lepiej wypadamy, jeśli chodzi o ograniczenia dla obcych inwestycji, natomiast bariery celne w handlu wciąż mamy stosunkowo wysokie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Rzeszotarski

Business Development Manager & UC Specialist, Jabra

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK