| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Inwestorzy zainteresowani złotym, dług w górę po aukcji

Aktualizacja: 04.01.2006

Złoty odrabia straty i przez całą środową sesję zyskuje zarówno wobec euro jak i dolara. Również dobre nastroje powróciły na rynek długu po udanej aukcji obligacji. »

Nadal będzie popyt na złotego 

Aktualizacja: 04.01.2006

Minister Finansów Teresa Lubińska spodziewa się, że nadal będzie popyt na złotego w związku z dużymi inwestycjami i napływem środków z Unii Europejskiej. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 04.01.2006

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty mocniejszy na otwarciu, dług zyskuje

Aktualizacja: 04.01.2006

Początek środowych kwotowań przyniósł umocnienie złotego szczególnie wyraźne w stosunku do waluty amerykańskiej. Zdaniem analityków, główną przyczyną tej sytuacji jest znaczna przecena dolara na światowych rynkach. Na wartości zyskują również polskie papiery dłużne. »

Droższe przelewy i wypłaty

Aktualizacja: 04.01.2006

Największe banki detaliczne - PKO BP, Bank BPH i ING Bank Śląski - podnoszą lub podniosły już opłaty. Więcej kosztuje nie tylko prowadzenie konta, ale również wykonywane operacje. »

Celne i proceduralne potyczki transportowców

Aktualizacja: 04.01.2006

Częste nowelizacje przepisów celnych świadczą, że polska legislacja jest ciągle niedoskonała. Szczególnie odczuwa to branża transportowo--spedycyjno-logistyczna, która obsługuje handel zagraniczny Polski. Zbyt restrykcyjne przepisy powodują, że na ich miejsce coraz częściej wchodzą nasze firmy z Niemiec, Litwy i krajów Beneluksu. »

Chaos wokół firm małżonków

Aktualizacja: 04.01.2006

Małżonkowie, którzy pochopnie zdecydowali się na likwidację spółki małżeńskiej, mogą naprawić błąd i uniknąć negatywnych skutków. Wystarczy, że ponownie oboje zarejestrują działalność. »

Od południa złoty się umacnia

Aktualizacja: 03.01.2006

Po przedpołudniowej konsolidacji od dwóch godzin polska waluta się umacnia. Pozytywny klimat odczuwalny jest także na rynku obligacji. Do końca dnia spodziewana jest stabilizacja lub niewielkie spadki wartości złotego oraz cen obligacji. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 03.01.2006

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Euro/złoty może testować 3,88, na rynku obligacji możliwe wzrosty

Aktualizacja: 03.01.2006

Poniedziałkowy spadek wartości złotego został we wtorek rano zahamowany, ale dilerzy spodziewają się, że w najbliższym czasie euro/złoty może testować 3,88. Wzrostu cen spodziewają się dilerzy na rynku obligacji. »

Zlikwidować składkę na ZUS dla zakładających firmy

Aktualizacja: 03.01.2006

Aby rzeczywiście obniżyć bezrobocie, należy zredukować koszty pracy. Są nimi narzuty podatkowo-składkowe nakładane na wynagrodzenia. Oczywiście wskazane byłoby, aby taka redukcja objęła od razu wszystkich, ale wiadomo, że mogłoby to być skomplikowane ze względu na sytuację budżetu. »

Konkurencja się zaostrza

Aktualizacja: 03.01.2006

Banki starają się coraz bardziej precyzyjnie kierować ofertę swoich produktów do małych i średnich firm. Dzielą ten rynek na różne segmenty i wybierają najbardziej odpowiadające ich strategii. »

Papierowy zakaz dla oszustów

Aktualizacja: 03.01.2006

W sądowej dokumentacji upadających spółek regularnie pojawiają te same nazwiska. Istnieje więc uzasadnione podejrzenie, że są to osoby, które celowo doprowadzają do upadłości prowadzone przez siebie firmy. Uchylają się w ten sposób od zapłaty zobowiązań wobec wierzycieli. »

Firmy mogą liczyć na informacje

Aktualizacja: 03.01.2006

Na terenie całego kraju działa blisko 130 punktów konsultacyjnych dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Mogą o­ni tam uzyskać informacje zarówno na temat prowadzenia działalności gospodarczej, jak i dostępnych instrumentów wsparcia. »

Złoty słabszy, niewielkie obroty i spokój na rynku długu

Aktualizacja: 02.01.2006

Po umocnieniu na początku poniedziałkowych kwotowań, złoty traci na wartości wobec euro oraz dolara. Na rynkach jest spokojnie między innymi z uwagi na to, że inwestorzy w Nowym Jorku i w Londynie mają dzień wolny od pracy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Helpdesk Kadrowy Sp. z o.o.

Outsourcing kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK