| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Gospodarka wciąż pełna niewiadomych

Aktualizacja: 22.11.2005

Coraz trudniej przewidzieć, co w kwestiach gospodarczych zrobi rząd Kazimierza Marcinkiewicza. Sprzeczne wypowiedzi polityków PiS wskazują, że brakuje im konsekwencji, a program nie jest już monolitem. »

Ustawa tylko na papierze

Aktualizacja: 22.11.2005

Od wczoraj istnieje możliwość składania w urzędach podań przez internet. Nie ma jednak rozporządzeń wykonawczych w sprawie technicznych warunków doręczania tą drogą dokumentów. Postanowiliśmy sprawdzić, jak w praktyce wygląda realizacja założeń ustawy o informatyzacji urzędów publicznych. »

Zmiana musi być gruntowna

Aktualizacja: 22.11.2005

O tym, co zmieni się w VAT, dowiemy się w marcu. Już dziś wiadomo, że bez gruntownej nowelizacji się nie obejdzie. Nie można dłużej czekać na usunięcie wadliwych przepisów obecnej ustawy. »

Na rynkach stabilizacja i niewielka aktywność inwestorów

Aktualizacja: 21.11.2005

Poniedziałek nie przyniósł istotnych zmian na rynkach. Złoty minimalnie umocnił się do euro i dolara, ale zdaniem analityków nie jest to umocnienie znaczące. »

Samoobrona chce wprowadzić powszechne zasiłki dla bezrobotnych

Aktualizacja: 21.11.2005

Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper poinformował, że jego klub złożył do marszałka Sejmu projekt ustawy o systemie powszechnych zasiłków dla bezrobotnych. »

Złoty stabilny, minimalne zmiany rentowności

Aktualizacja: 21.11.2005

Początek poniedziałkowych kwotowań przebiega bardzo spokojnie. »

Likwidacja podatku giełdowego i od oszczędności od połowy 2006 roku

Aktualizacja: 21.11.2005

Decyzje w sprawie likwidacji podatku giełdowego i podatku od oszczędności bankowych mają zapaść w marcu 2006 r. »

Rząd odchudził offset

Aktualizacja: 21.11.2005

Upadł kolejny projekt IT realizowany w ramach umowy offsetowej. Rząd zdecydował, że zamiast budować system zarządzania kryzysowego, lepiej produkować amunicję. Pod znakiem zapytania stoi też los systemu łączności Tetra. »

Praca cztery razy tańsza

Aktualizacja: 21.11.2005

Koszty pracy w Polsce są ponad cztery razy niższe niż w starej Unii Europejskiej. Niskimi płacami jesteśmy rozgoryczeni, ale jest to także nasz atut, który przyciąga inwestycje zagraniczne z nowymi miejscami pracy. »

Kolej sięga po pieniądze do kieszeni kierowców

Aktualizacja: 21.11.2005

Jedna piąta wpływów z opłaty paliwowej i połowa wpływów z akcyzy - tyle z przeznaczonych na drogi pieniędzy ma zabrać w przyszłym roku kolej. Pierwsze czytanie rządowych projektów ustaw dotyczących finansowania dróg i kolei odbędzie się już w środę 23 listopada. »

Paragraf na miarę fuzji

Aktualizacja: 21.11.2005

Dotarliśmy do zapisów umowy prywatyzacyjnej Pekao, która może być argumentem przeciwko połączeniu tego banku z BPH. Języczkiem u wagi jest paragraf 9 tego dokumentu. UniCredito, inwestor w Pekao, zobowiązał się w nim do nieprzejmowania konkurencyjnego banku. »

Złoty i dług stabilne, rynki czekają na dane o produkcji

Aktualizacja: 18.11.2005

Podczas piątkowej sesji kurs złotego jest bardzo stabilny i nie ulega większym zmianom. Analitycy przewidują, że taka sytuacja utrzyma się aż do zamknięcia. Kluczowe dla rynków będą opublikowane przez GUS dane o produkcji. »

Złoty i obligacje stabilne, rynek czeka na produkcję

Aktualizacja: 18.11.2005

Kurs złotego i rentowności obligacji utrzymywały się w piątek rano na poziomach zbliżonych do zamknięcia w czwartek. »

Polska gospodarka powoli się rozpędza

Aktualizacja: 18.11.2005

Tempo rozwoju gospodarczego Polski w latach 2005-2007 będzie prawie dwukrotnie wyższe od średniej dla pozostałych krajów Unii Europejskiej. Ale na tle najbliższych sąsiadów wcale nie wypadamy na orłów - wynika z jesiennej prognozy gospodarczej Komisji Europejskiej. »

Menedżerowie 2005 roku wybrani

Aktualizacja: 18.11.2005

Kto był najlepszym menedżerem 2005 roku? Piotr Walter, Piotr Stępniak, Radosław Koelner i Dariusz Miłek - szefowie TVN, Getin Holding, Koelner i CCC wygrali konkurs Manager Magazin. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grupa LEX&TAX

Adwokaci i biuro podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »