| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Złoty słabszy, niewielkie obroty i spokój na rynku długu

Aktualizacja: 02.01.2006

Po umocnieniu na początku poniedziałkowych kwotowań, złoty traci na wartości wobec euro oraz dolara. Na rynkach jest spokojnie między innymi z uwagi na to, że inwestorzy w Nowym Jorku i w Londynie mają dzień wolny od pracy. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 02.01.2006

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty mocniejszy, będzie się konsolidował wokół 3,85 za euro

Aktualizacja: 02.01.2006

Pierwszy dzień nowego roku przynosi lekkie umocnienie złotego. Z uwagi na to, że inwestorzy w Nowym Jorku i w Londynie mają dzień wolny od pracy dilerzy spodziewają się spokojnej sesji przy małych obrotach oraz konsolidacji kursu euro/złoty wokół 3,85. »

Upływa termin składania wniosków

Aktualizacja: 02.01.2006

Dzisiaj upływa ostateczny termin składania wniosków dla małych i średnich przedsiębiorstw o dotacje unijne w ramach Programu Rozwoju Przedsiębiorstw Eksportowych. »

Składki OC nie wzrosną

Aktualizacja: 02.01.2006

Żadna firma ubezpieczeniowa nie będzie mogła odmówić odszkodowania, jeśli zderzą się samochody kredytowane przez ten sam bank. Koszt badania technicznego po naprawie w wysokości powyżej 2 tys. zł będzie pokrywany z ubezpieczenia komunikacyjnego. »

Płace w ciągu roku wzrosły niewiele

Aktualizacja: 02.01.2006

W ubiegłym roku średnie podwyżki płac w przedsiębiorstwach były niewielkie, ich siła nabywcza zwiększyła się tylko o 1 proc. Przy tym w branżach, w których nie ma silnych związków zawodowych, i w regionach o najwyższym bezrobociu wzrost wynagrodzeń nawet nie dogonił inflacji. »

Ryczałtowcy już składają PIT

Aktualizacja: 02.01.2006

Od dziś można już składać w urzędach skarbowych roczne zeznania o dochodach uzyskanych w 2005 roku. Najmniej czasu na rozliczenie się mają osoby płacące ryczałt. PIT-y dotyczące przychodów z najmu czy działalności gospodarczej muszą o­ne złożyć do końca miesiąca. »

Spokojny koniec roku na rynkach finansowych

Aktualizacja: 30.12.2005

Koniec roku na rynku złotego i obligacji upływał bardzo spokojnie, obroty prawie zamarły. W styczniu dilerzy zapowiadają, że możliwa będzie sezonowa korekta zarówno na złotym jak i obligacjach. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 30.12.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Obroty na rynku prawie zamarły, do końca dnia niewielkie zmiany

Aktualizacja: 30.12.2005

Obroty na rynku prawie zamarły, kurs złotego około godz. 9.20 nieznacznie wzrósł do 3,8585 zł za euro i 3,2520 zł za dolara, a dochodowość papierów pozostała stabilna w stosunku do czwartkowego zamknięcia. »

Prywatne instytuty dla najbogatszych firm

Aktualizacja: 30.12.2005

Od 1 stycznia 2006 r. powstaną prywatne instytuty badawcze, które zamiast towarów będą sprzedawały usługi badawczo-rozwojowe. Otrzymają status centrum badawczo-rozwojowego, stworzą fundusz innowacyjności i będą płacić niższe podatki. Ale o przyznanie takiego statusu mogą się starać tylko bogaci przedsiębiorcy. Nie jest o­n przeznaczony dla małych firm. »

Obawy przed pełną księgowością

Aktualizacja: 30.12.2005

Wielu przedsiębiorców prowadzących działalność indywidualnie lub w formie spółki jawnej czy partnerskiej nie chce prowadzić pełnej księgowości. Aby uniknąć tego obowiązku, niektórzy z nich zakładają nowe firmy. »

Koniunktura wymusza inwestycje

Aktualizacja: 30.12.2005

Firmy wreszcie planują inwestycje. Nic dziwnego, bo wzrośnie popyt w kraju i utrzyma się dobra koniunktura na rynkach zagranicznych. Pewnym hamulcem może być tylko mocny złoty. »

Mocna gospodarka w pętli polityki

Aktualizacja: 30.12.2005

Przyszły rok zapowiada się dla polskich firm całkiem nieźle. Ale wysokie koszty pracy, pozostawione bariery administracyjne i brak politycznej stabilizacji mogą hamować rozwój przedsiębiorczości. »

Złoty i obligacje nieco słabsze

Aktualizacja: 29.12.2005

Złoty i obligacje podczas czwartkowych kwotowań lekko osłabiają się. Do końca dnia, zdaniem dilerów, nie powinno być większych zmian. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

AchieveGlobal

Firma szkoleniowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK