| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Aktualności

Udane sposoby na zaskoczenie rywali

Aktualizacja: 12.01.2006

Polskie firmy w sferze pozyskiwania i opracowywania nowych technologii są w tyle nie tylko do wiodących krajów Unii Europejskiej, ale również nowych członków Wspólnoty, jak Czechy czy Węgry. »

Dla RPP kluczowa nadal projekcja inflacji

Aktualizacja: 12.01.2006

Rada Polityki Pieniężnej przy podejmowaniu decyzji o stopach procentowych będzie kierować się głównie wynikami projekcji inflacyjnej, a nie sytuacją polityczną - uważa Dariusz Filar, członek RPP. »

Ulgi za zatrudnienie bezrobotnych

Aktualizacja: 12.01.2006

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej chce wprowadzić zachęty do zatrudniania osób bezrobotnych. Przez dwa lub trzy lata od znalezienia pracy osoby będące wcześniej w rejestrach urzędów pracy płaciłyby połowę składki emerytalno-rentowej. »

Nowoczesność pod parasolem

Aktualizacja: 12.01.2006

Zmienia się otoczenie biznesowe sfery badawczo-rozwojowej. Od dwóch lat obowiązują nowe zasady finansowania nauki. W zeszłym roku powołany został Krajowy Fundusz Kapitałowy. Wchodzi w życie pakiet rozwiązań wspierających działalność innowacyjną. »

Były wspólnik ma prawo do rozliczenia

Aktualizacja: 12.01.2006

Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę jawną nie zamyka drogi byłemu wspólnikowi do żądania rozliczenia udziałów. Ale roszczenie musi być właściwie skierowane - adresatem powinna być spółka jawna, a nie drugi wspólnik. »

Premier: Szaleństwo wokół budżetu

Aktualizacja: 11.01.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz ocenił jako "niepojęte i niezrozumiałe" dążenie do szybkiego głosowania w Sejmie nad ustawą budżetową. »

Zagranica wzmacnia obligacje, złoty odrobił poranne straty

Aktualizacja: 11.01.2006

Po bardzo udanym przetargu obligacji dziesięcioletnich inwestorzy zagraniczni chętnie kupują polskie papiery na rynku wtórnym. Spowodowało to duży spadek rentowności obligacji, zwłaszcza na długim końcu krzywej. »

Oszczędności w autopoprawce m.in. z nadpłaty w UE

Aktualizacja: 11.01.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował w Sejmie, że w autopoprawce do projektu budżetu na 2006 rok, udało się zaoszczędzić środki na pokrycie zwiększonych o ok. 1 mld 300 mln zł wydatków budżetowych, uchwalonych w ostatnich tygodniach przez Sejm. »

Balcerowicz krytykuje finansowanie ustaw socjalnych

Aktualizacja: 11.01.2006

Prezes NBP Leszek Balcerowicz skrytykował pomysł finansowania uchwalonych niedawno ustaw socjalnych z jednorazowego zwiększenia zysku NBP. »

Rząd proponuje zwiększyć dochody o 553,5 mln zł

Aktualizacja: 11.01.2006

Rząd proponuje w drugiej autopoprawce do budżetu 2006 zwiększyć dochody o 553,5 mln zł, a wydatki obniżyć o 746,6 mln zł - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie. »

Ciesiołkiewicz: rząd przyjmie autopoprawkę do budżetu

Aktualizacja: 11.01.2006

Rząd podczas środowego posiedzenia, które rozpoczęło się o godz. 10, przyjmie autopoprawkę do projektu ustawy budżetowej na 2006 rok - poinformował rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz. »

Złoty nadal traci, choć rynek ustabilizowany

Aktualizacja: 11.01.2006

Złoty w środę rano kontynuował wtorkowy spadek wartości, choć na rynku jest w miarę spokojnie. Kurs złotego zależy w głównej mierze od rozwoju wypadków na scenie politycznej - ocenia rynek. »

Unijni nowicjusze gonią potentatów

Aktualizacja: 11.01.2006

W transporcie drogowym Unii Europejskiej, ze względu na tonaż przewiezionych ładunków, od dawna dominuje pięć wielkich gospodarek: Niemiec, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Włoch. Ale Polska wyrasta na coraz większego gracza, zajmując w tym rankingu już miejsce szóste. »

Ograniczanie konkurencji jest nieskuteczne

Aktualizacja: 11.01.2006

Ograniczenie konkurencji na rynku usług przewozu osób okazało się nieskuteczne. Obok taksówek w niektórych miastach pojawiły się samochody z napisem „Przewóz osób”, które świadczą te same usługi. »

Benzyna w górę

Aktualizacja: 11.01.2006

Cena benzyny, która obecnie stoi w miejscu dzięki mocnej złotówce, wzrośnie w drugim kwartale. Analitycy zapowiadają: tankować będziemy drożej już przed wakacjami. W połowie roku litr bezołowiowej 95 może kosztować nawet 4,30 zł. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tax Care

Lider wśród biur księgowych dla mikro- i małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK