| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Dodatkowe wpłaty można odliczyć

Aktualizacja: 02.12.2005

W ramach ulgi remontowej można odliczyć od podatku wpłaty na fundusz remontowy, nawet jeśli są o­ne wyższe od ustalonych przez spółdzielnię czy wspólnotę mieszkaniową. Jednak spółdzielnia lub wspólnota musi całą wpłaconą sumę faktycznie przeznaczyć na remonty, a nie np. na pokrycie zadłużenia lokatora. »

Za sprawiedliwość trzeba będzie płacić

Aktualizacja: 02.12.2005

Kończą się czasy darmowych procesów wytaczanych pracodawcom. 2 marca 2006 r. z kodeksu pracy znika przepis gwarantujący pracownikom bezpłatne postępowanie w sądzie pracy. Sędziowie liczą na uwolnienie sądów od bezzasadnych pozwów. »

Wypowiedź premiera nieco uspokoiła inwestorów

Aktualizacja: 01.12.2005

Złoty delikatnie umocnił się w stosunku do poziomów notowanych na otwarciu. Zdaniem analityków, do umocnienia przyczyniła się wypowiedź premiera, który zapewnił, że rząd nie chce zmian w ustawie o NBP. »

Eksport ciągnie aż huczy

Aktualizacja: 01.12.2005

Eksport, lokomotywa naszej gospodarki, dostaje zadyszki - narzekają eksporterzy i domagają się od rządu i banku centralnego osłabienia złotego. Na nasze życzenie GUS dokonał przeglądu eksporterów. Wniosek jest zaskakujący - radzą sobie lepiej niż reszta firm. »

Inwestorzy zagraniczni posiadali w obligacjach 70,3 mld zł

Aktualizacja: 01.12.2005

Zadłużenie inwestorów zagranicznych w polskich obligacjach skarbowych spadło na koniec października do 70.282,18 mln zł z 72.882,73 mln zł - podało Ministerstwo Finansów. »

MF obniżyło prognozę inflacji

Aktualizacja: 01.12.2005

Ministerstwo Finansów obniżyło prognozę inflacji w listopadzie do 1,2 proc. rdr, i do 1,2-1,3 proc. w grudniu wobec wcześniejszych 1,5 proc. rdr - powiedział Jacek Krzyślak, dyrektor departamentu polityki finansowej, analiz i statystyki MF. »

MF podtrzymało prognozę wzrostu PKB

Aktualizacja: 01.12.2005

Ministerstwo Finansów podtrzymało, po danych o PKB w III kwartale 2005 roku, swoje prognozy dotyczące wzrostu PKB w całym 2005 roku na poziomie 3,3 proc. »

Wzrost gospodarczy nabiera tempa

Aktualizacja: 01.12.2005

Gospodarka przyspiesza z kwartału na kwartał, inflacja może szybciej wrócić do celu 2,5 proc., a Rada Polityki Pieniężnej przy napiętym budżecie na 2006 rok będzie musiała obserwować poziom cen w gospodarce - uważa Dariusz Filar, członek RPP. »

Kiepskie perspektywy dla złotego i długu

Aktualizacja: 01.12.2005

Złoty osłabia się, a ceny obligacji spadają na czwartkowym otwarciu. Dilerzy oczekują kontynuacji tych tendencji w ciągu dnia. »

Meksykanin lepszy od Belki

Aktualizacja: 01.12.2005

Meksykański ekonomista Angel Gurria zostanie szefem Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Dzięki amerykańskiemu poparciu pokonał Marka Belkę. »

Gospodarka w beciku

Aktualizacja: 01.12.2005

Kazimierz Marcinkiewicz dotrzymuje słowa danego w swoim exposé. »

Czy zarobimy na większe wydatki

Aktualizacja: 01.12.2005

Rząd hojną ręką chce wypłacać wcześniejsze emerytury, wspierać politykę prorodzinną. Gdy jednym się daje, drugim trzeba jednak odebrać. Wszystko wskazuje więc na to, że w następnych latach, aby utrzymać deficyt budżetu w wysokości 30 mld zł, zamiast obniżki, możemy mieć podwyżkę podatków. »

Prawnik dla ubogich

Aktualizacja: 01.12.2005

Biura pomocy prawnej powinny być tworzone głównie w gminach, a nie w dużych ośrodkach. Przygotowany jeszcze przez ministra Kalwasa projekt ustawy o bezpłatnej pomocy prawnej tworzy system o małej efektywności. Wymaga o­n gruntownej zmiany - stwierdzili uczestnicy dyskusji, zorganizowanej w naszej redakcji. »

Złoty stabilny, obligacje nieznacznie w dół

Aktualizacja: 30.11.2005

Złoty pozostawał stabilny po środowej decyzji Rady Polityki Pieniężnej, natomiast rentowności obligacji nieznacznie wzrosły. »

ARiMR: dopłaty do gruntów od 1 grudnia

Aktualizacja: 30.11.2005

Od 1 grudnia br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) rozpocznie wypłaty dopłat bezpośrednich dla rolników. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Redlicki

Aplikant radcowski w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »