| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Aktualności

Marcinkiewicz: propozycja J.Kaczyńskiego rozsądna

Aktualizacja: 18.01.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz ocenił propozycję prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zawarcia paktu stabilizacyjnego jako bardzo rozsądną. Wyraził nadzieję, że opozycja przyjmie ją pozytywnie. »

Premier wiedział od piątku

Aktualizacja: 18.01.2006

Premier Kazimierz Marcinkiewicz przyznał, że z ekspertyzą prawników mówiącą, że termin przekazania prezydentowi RP ustawy budżetowej mija pierwszego lutego, zapoznał się w ubiegły piątek, 13 stycznia. »

List Marka Jurka do prezydenta L. Kaczyńskiego

Aktualizacja: 18.01.2006

Marszałek Sejmu Marek Jurek w liście do prezydenta Lecha Kaczyńskiego ocenił, że "względy ściśle kalendarzowe, ocena tempa prac budżetowych Sejmu", nie powinny wpływać na jego decyzje przy ewentualnym "rozważaniu konsekwencji art. 225 konstytucji i przewidzianej tam możliwości skrócenia  kadencji Izby". »

Albo rząd większościowy, albo kontrakt podtrzymujący rząd

Aktualizacja: 18.01.2006

Prezydent Lech Kaczyński oceniając ostatnie wydarzenia polityczne, a w szczególności bieg wydarzeń rozpoczęty 29 grudnia (uchwalenie w Sejmie dwóch nowelizacji ustaw o świadczeniach rodzinnych) uznał, że istnieją dwie możliwości ustabilizowania sytuacji politycznej: szybkie powołanie rządu większościowego lub zawarcie kontraktu podtrzymującego co najmniej przez rok rząd mniejszościowy. »

Kalinowski: trzeba rozmawiać z PiS dopóki jest taka możliwość

Aktualizacja: 18.01.2006

Jarosław Kalinowski (PSL) powiedział, że dopóki są możliwości rozmowy i poszukiwania kompromisu, to trzeba rozmawiać z PiS. Lider PSL odniósł się w ten sposób do propozycji szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego stworzenia planu stabilizacyjnego na najbliższe sześć miesięcy. »

Kotlinowski: Propozycja PiS wydaje się racjonalna

Aktualizacja: 18.01.2006

Propozycja "planu stabilizacyjnego" złożona przez PiS innym partiom wydaje się racjonalna - ocenił wicemarszałek Sejmu Marek Kotlinowski (LPR). Dodał, że LPR jest gotowa do współpracy i przeanalizuje propozycję PiS. »

J.Kaczyński chce władzy absolutnej

Aktualizacja: 18.01.2006

Prezes PiS Jarosław Kaczyński szuka drogi do władzy absolutnej - ocenił na środowej konferencji prasowej szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. »

Tusk o porozumieniu między prezydentem, szefem PiS a marszałkiem

Aktualizacja: 18.01.2006

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, uważa, że "oczywistym wykroczeniem przeciw zasadom prawnym" mogło być porozumienie między prezydentem Lechem Kaczyńskim, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a marszałkiem Sejmu Markiem Jurkiem, działające na rzecz "wprowadzenia w błąd opinii publicznej". »

Zwołanie Sejmu warunkiem stabilizacji

Aktualizacja: 18.01.2006

Według szef PO Donalda Tuska, kluczowym warunkiem do stabilizacji sytuacji, a więc uniknięcia wcześniejszych wyborów parlamentarnych jest obecnie natychmiastowe zwołanie Sejmu i uchwalenie budżetu. »

Plan lepszy od koalicji z Samoobroną i PSL

Aktualizacja: 18.01.2006

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że według jego ugrupowania przyjęcie półrocznego planu stabilizacyjnego jest lepsze, niż utworzenie w tej chwili koalicji rządowej z Samoobroną i PSL. »

Budżet powinien być uchwalony do 30 stycznia

Aktualizacja: 18.01.2006

Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, z przepisów konstytucyjnych wynika, że budżet powinien zostać uchwalony do 30 stycznia, a nie 19 lutego. »

J.Kaczyński: składam propozycję porozumienia programowego

Aktualizacja: 18.01.2006

Zaproponowany przez szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, zakrojony na pół roku plan stabilizacyjny to propozycja porozumienia programowego złożona wszystkim ugrupowaniom parlamentarnym poza SLD. »

Prezydium pracowało w oparciu o datę 19 lutego

Aktualizacja: 18.01.2006

Marszałek Sejmu Marek Jurek powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że Prezydium Sejmu pracę nad budżetem opierało na założeniu, że termin złożenia budżetu prezydentowi upływa 19 lutego. »

Gosiewski o przyśpieszeniu prac nad budżetem

Aktualizacja: 18.01.2006

Przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski powiedział w środę, że w sprawie przyśpieszenia terminu głosowania nad budżetem jego klub "nie wyklucza różnych rozwiązań". »

Przecena na rynkach, ryzyko polityczne coraz większe

Aktualizacja: 18.01.2006

Środowe otwarcie na rynku walutowym i rynku długu przyniosło osłabienie złotego i spadek cen papierów skarbowych, gdyż inwestorzy coraz bardziej biorą pod uwagę ryzyko przyspieszonych wyborów parlamentarnych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK